Bildegalleri
Joda TUR 24
Koselig og solid snekke med mye historie
1975
24 fot
Innenbords
Ikke oppgitt
Pris
35 000 kr
Kontakt selgeren
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Joda 24 fot TUR plastsnekke, 1975 modell.
Original maskin 2QM20 som det er gjort enkelte utskiftninger/ forbedringer på, bl.a ny dynamo og starter i -19 og ny eksosslange -24.
Maskinen gir 22 hK med en toppfart på 6,7 knop. Dieselgjerrig.
3 eiere, alle innen samme familie.
Perfekt til fiske og/eller late og koselige dager på fjorden!
Skroget, spesielt gummilister, bærer preg av mange års bruk til fiske og har sjarmerende merker deretter. Det er forøvrig ingen hull og skroget fremstår velholdt foruten disse arrene.
Den er malt innvendig både ute og i lugar, samt i motorrommet. De originale putene og kalesjen er beholdt ute, mens det inni lugaren og i fører- og passasjersete er byttet til blått. Slitesterkt stoff inne, skinn ute. Kalesjen lekker noe på enkelte steder og trenger fiksing på noen av sømmene.
Romslig lugar med eget bad.
Sofaryggene i lugaren kan løftes opp til små senger eller hyller og det er tilpasset planker til sengebunn så man får ei stor seng. Nytt toalett med saltvannsspyling -19.
Båten har fått bunnstoffbehandling og service ca hvert 2. år med skifte av zinkanoder, olje, dieselfilter, oljefilter og impeller. Siste gang sommeren -24. Da ble det også skiftet girvaier, stoppvajer og aluminiumslist inni, samt lagt opp USB-uttak, lagt inn elektrisk pumpe, byttet manuell pumpe og lagt opp ny vannkran med pumpe og nye slanger til vannet.
Det er installert ekkolodd, som fungerer.
Surabaja selges som hun fremstår.
Det er behov for litt pleie på maskinen. Den starter lett og har et godt batteri, men lekker litt olje og kan gå varm på lengre turer. Jeg har forhørt meg med en maskinkyndig, som mener at dette mest sannsynlig kan fikses relativt greit.
Hvis du har mot på fikse litt på maskinen så får du her en utrolig koselig båt for en billig penge.
Ved interesse medfølger det:
Originale papirer
Flagg
Nytt oljefilter
Nytt dieselfilter
Ny impeller
Liten kulegrill
Dregg
Tauverk og fendere
Brannteppe og brannslukningsapparat
Noe kjøkkenutstyr
Bør ses😊
Ta kontakt for avtale.
Spesifikasjoner
- Merke
- Joda
- Modell
- TUR 24
- Modellår
- 1975
- Type
- Trebåt/Snekke
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 22 hk
- Motorfabrikant
- Yanmar
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 7 knop
- Byggemateriale
- Plast
- Lengde i fot
- 24 fot
- Farge
- Hvit
- Båtens beliggenhet
- Norge
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.