Bildegalleri
Vespa 125 Super
1967
Ikke oppgitt
123 cc
Ikke oppgitt
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre kjøretøyet ditt
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Jeg kjøpte denne herlige scooteren i 2013, før meg har det vært 2 eiere (så vidt jeg vet). Vespaen ble førstegangsregistrert i Norge i 1967. Se bilder fra orginal service- og garantihefte, samt orginal instruksjonsbok.
Jeg skulle i utgangspunktet bare vaske den og bytte dekk, men endte opp med et litt større prosjekt. 2013/2014 skrudde jeg hele scooteren fra hverandre og gjorde blant annet:
- rammen/karosseriet ble sandblåst, sinkbelagt og omlakkert (hos profesjonell billakkerer)
- Alt av slitedeler ble byttet ut.
- Motoren ble splittet og gjennomgått av Vespa entusiast
Det er en sann glede å kjøre den. Den skaper en ubeskrivelig lykke hos alle som kjører den på en solskinnsdag. Alle som er 50+ snur seg og smiler. Hver gang jeg setter meg på den ombestemmer jeg meg og beholder den.
Dessverre får jeg ikke brukt den da jeg har 3 små barn. Det er på tide å gi den en mer engasjert eier som faktisk får brukt den.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 645 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 49 355 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Vespa
- Modell
- 125 Super
- Modellår
- 1967
- Type
- Lett MC
- Drivstoff
- Bensin
- Slagvolum
- 123 cc
- Vekt
- 90 kg
- Farge
- Ikke Oppgitt
- Registreringsnummer
- H-30611
- Chassis nr. (VIN)
- VNC1T021867
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.