Bildegalleri
Volvo XC70
Cross Country Ocean race aut
2002
316 500 km
Automat
Bensin
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for BD34643
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Volvo xc70 Ocean race selges! Selges som rep objekt uten noen form for garantier pga alder og lite kjennskap til bilen selv (kjøpte den 13.april 2026).
Ment som bil nr 2 men selges da den ikke er helt som forventa og nok trenger vedlikehold som er over mitt mekke nivå.
Bilen er nylig eu godkjent, starter og går. Etter jeg tok over har jeg bytta motorolje, oljefilter og luftfilter. +Gått over plasten og fått nytt liv i den.
Nytt kupefilter og bensinfilter følger med
Bilen er utstyrt med avtakbart hengerfeste, vinge og takluke. Innvendig er det orginal telefon, navigasjonskjerm, lastegitter, bagasjeromstrekk og integrerte barneseter.
Feil jeg vet om:
Sideblink venstre side er løst
Bensinfilter lekker en del
Litt rust under bilen
Varsel om service larmsystem erfordras kommer opp innimellom
Søm i siden på førersete har revna
Girkassa girer veldig fint men farga på oljen tilsier at oljen bør byttes
Må fylles servoolje
Temperaturmåler som viser utetemperatur viser feil
Motor svetter litt i bakkant og kommer en "brent" gummi luft ved belastning i bratt oppoverbakke. Tør ikke å si om dette er fra motor eller om det er noe med motor. Dette må kjøper eventuelt vurdere selv.
Registerreim, løpehjul og vannpumpe er bytta ved ca 295000km ifølge forrige eier. Mangler dokumentasjon på dette men har mld fra forrige eier med info i annonsa.
Tror pr nå at bilen er helt ok men at den ikke bør kjøres særlig mye før man går gått over og reparert/vedlikeholdt ting for å forebygge eventuelle skader. Anbefaler derfor å hente på henger om den skal langt.
Følger med ok sommerdekk på felg og ok piggdekk på felg. Orginale xc70 felger på både sommer og vinter.
Kan gå med på bytte. Må isåfall være eu godkjent og ikke ha feil som bør utbedres før bruk.
Ta kontakt ved interesse ☺️ kan nås både her på finn og via tlf 47673592, kan være litt dårlig til å ta tlf.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 942 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 35 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Volvo
- Modell
- XC70
- Modellår
- 2002
- Karosseri
- Stasjonsvogn
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 200 hk
- Slagvolum
- 2,4 L
- Kilometerstand
- 316 500 km
- Girkasse
- Automat
- Maksimal tilhengervekt
- 1 800 kg
- Hjuldrift
- Firehjulsdrift
- Vekt
- 1 666 kg
- Seter
- 5
- Dører
- 5
- Størrelse på bagasjerom
- 485 L
- Farge
- Blå
- Fargebeskrivelse
- Ocean race blå
- Interiørfarge
- Beige skinn
- Bilen står i
- Norge
- Neste frist for EU-kontroll
- 31.03.2028
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- BD34643
- Chassis nr. (VIN)
- YV1SZ58K721071790
- 1. gang registrert
- 04.04.2002
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- Air Condition
- Airbag foran
- Alarm
- Antiskrens
- Antispinn
- Bagasjeromstrekk
- Cruisekontroll
- El.vinduer
- Hengerfeste, avtagbart/svingbart
- Integrerte barneseter
- Metallic lakk
- Oppvarmede seter, foran
- Original telefon
- Radio FM
- Sentrallås
- Servostyring
- Sideairbager
- Skinnratt
- Soltak/glasstak
- Sommerdekk på felg
- Vinterdekk på felg
- Xenonlys
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja. Ja
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.