Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Wesling 16HT med 90hk Tohatsu
Wesling
1985
16 fot
Utenbords
6
Pris
40 000 kr
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innNyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Hel og pen Linge-klassiker selges pga lite bruk og andre prioriteringer.
Såvidt meg bekjent er jeg fjerde eier. Båten var eid av en eldre kar som fikk påsatt en 2003 modell overligger tohatsu 90HK i 2004 fordi han ville ha en rask transportmåte ut til hytta i skjærgården. Han fikk også satt inn noen bedre stoler. Eier nr to fikk båten med som en del av en handel av et sjøhus, hvor båten lå i 2008.
Min bror brukte båten frem til 2019, før jeg overtok den i 2023. Lite brukt av meg i 2024 og 2025.
Motoren:
Bærer preg av lite bruk, det er ikke timeteller på disse men flere motorkyndige har påpekt dette. Lett motor, størrelsen tatt i betraktning og derfor egnet til denne båten
Båten går ca 36-37 knop med originalpropellen som står på.
Autolube er koblet av, siden noe er galt med blandingen. Fikk altfor mye olje i bensinen. Blander manuelt i tanken.
Syns den er litt treg å få gang på når den er kald. Må kinne endel, og la den stå å svive litt før en kan koble av Choke. Har ikke undersøkt nærmere.
Båten:
I stor grad en hel og pen båt, alder tatt i betraktning. Det er noen skraper i skroget som jeg har penslet, en liten farge forskjell inntil videre.
Det er en skade i vanntunellen som oppsto på vei til hytten i 2019. Dette skyldes at hengeren som ble brukt ikke var egnet for denne båten. Jeg har brukt båten med denne skavanken uten problem. Har siden jeg overtok båten for 3 år siden kjøpt en bedre egnet henger med flere støttehjul. Skaden går inn i vanntunnellen, ikke inn i skroget.
Ellers:
-Henger følger ikke med.
-Det følger med akterspeil-forsterkning (3000,-)
-Støydeksel passer ikke pga motorstørrelse, men det er ettertraktet.
-Skinne til førerstol må festes bedre.
Det er en gammel klassiker som selges uten noen form for garantier.
Må ikke selges, men håper noen vil overta denne.
Det er et stort miljø rundt Lingedesign-båtene, sjekk ut Facebook og Google.
Ved spørsmål, ta gjerne kontakt.
Er bortreist i uke 19.
Spesifikasjoner
- Merke
- Wesling
- Modellår
- 1985
- Type
- Skjærgårdsjeep/Landstedsbåt
- Drivstoff
- Bensin
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 90.0 hk
- Motorfabrikant
- Tihatsu
- Type motor
- Utenbords
- Topphastighet
- 37 knop
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Vekt
- 350 kg
- Lengde i fot
- 16 fot
- Sitteplasser
- 6
- Farge
- Blå og hvit
- Båtens beliggenhet
- Norge
- Registreringsnummer
- LBZ099
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.