Bildegalleri
Land Rover Range Rover
5.0 V8 Supercharged 510hk/Oppgradert/22¨/Pano/Historikk
2013
65 500 km
Automat
Bensin
Totalpris
729 900 kr
Forsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Dette er et særdeles flott eksemplar av 405 generasjon Range Rover, med riktig motor, svært lav kilometerstand og en elegant fargekombinasjon som kler bilen meget godt.
Lakkert i Santorini Black Metallic, med tofarget interiør og tøffe sorte 22” hjul, fremstår bilen både eksklusiv og kraftfull. Den klassiske Range Rover-følelsen er virkelig på plass her, med høy komfort, solid kvalitetsfølelse og en motorisering som gjør denne bilen til noe langt mer enn bare en SUV. Den kompressormatede 5.0-liters V8-en på 510 hk gir bilen overskudd i alle situasjoner og byr på en kjøreopplevelse som er både raffinert og rå på samme tid.
Dette er en bil for deg som ønsker det beste fra to verdener – luksus og kraft – pakket inn i et tidløst og elegant design. Kilometerstanden på kun 66 000 km er oppsiktsvekkende lav, og bilen fremstår som et sjeldent godt holdt eksemplar.
Bilen fremstår som meget pen og godt ivaretatt, og det merkes at dette er et godt holdt eksemplar. Den er importert fra Sveits, noe som ofte betyr mindre slitasje fra norske vinterveier, og denne bilen bærer preg av nettopp dette. For deg som er ute etter en Range Rover med det lille ekstra, er dette et svært spennende objekt.
En stor fordel med denne bilen er at den er oppgradert med komplett nytt infotainmentsystem, inkludert oppgraderte rattknapper. Dette gir bilen et langt mer moderne uttrykk og en mer brukervennlig opplevelse bak rattet, samtidig som den bevarer den eksklusive følelsen bilen er kjent for.
Kort oppsummert:
5.0 V8 Supercharged
510 hk
Kun 66 000 km
Santorini Black Metallic
Tofarget interiør
Oppgradert infotainmentsystem
Nye rattknapper
22” hjul
Panorama glasstak
Adaptiv cruise control
Varme i seter foran og bak
Kjøling i forseter
Rattvarme
Sort grill
Vinterhjul
Bilen leveres med:
Tilstandsrapport
Vinterhjul
2 nøkler
Av utstyr kan vi nevne:
Panorama glasstak
Adaptiv cruise control
22” hjul
Sort grill
Tofarget interiør
Varme i seter foran og bak
Kjøling i forseter
Rattvarme
Oppgradert infotainmentsystem med nye rattknapper
Finansiering:
• Nedbet. over 10 år: 5 558,- pr. mnd.
• Nedbet. over 7 år: 7 227,- pr. mnd.
• Nedbet. over 5 år: 9 480,- pr. mnd.
• Nedbet. over 3 år: 14 776,- pr. mnd.
Priser ved 35% egenkapital og basert på våre finansieringspartneres rente. Dette er kun priseksempler, kontakt oss for nøyaktig pris. Vi kan også tilby leasing på de fleste bruktbiler om det er nødvendig.
Vi tar innbytte i alle prisklasser uansett bil, ta kontakt for pristilbud på din bil i innbytte!
Sandven AS – din trygge partner for bilkjøp
Hos Sandven AS finner du et bredt utvalg av nye og brukte biler. Vi er autorisert forhandler av Seres og Exlantix, og har i tillegg et stort lager av bruktbiler i alle prisklasser. Gjennom vårt omfattende nettverk i Europa, USA og Asia kan vi også skaffe både nye og brukte biler på bestilling – akkurat den modellen du ønsker deg.
Vi har solgt over 20 000 biler siden oppstarten i 1996, og vi lever av fornøyde kunder. Hos oss skal det være trygt, enkelt og gøy å handle bil!
Dette er noe av det vi tilbyr:
Innbytte i alle prisklasser – uansett om bilen din er dyrere eller rimeligere enn den du vil kjøpe
Gunstig finansiering med mulighet for kr 0,- i innskudd og inntil 10 års løpetid
Privat- og næringsleasing på nye og bruktimporterte biler
Forsikring med motor- og drivlinjedekning gjennom våre samarbeidspartnere
Frakt over hele landet, også i lukket tilhenger
Service og hjulskift på vårt topp moderne verksted – inkl. dekkhotell
Polering, lakkbehandling, LED-lys, understellsbehandling og mer via våre samarbeidspartnere
Er du på utkikk etter noe spesielt? Ta kontakt – vi skaffer bilen du drømmer om.
Kontakt oss:
Vi har telefontid 08:00 – 22:00 alle dager året rundt.
Ingrid-Elise Sem Henriksen - 954 01 220
Henrik Sandven – 955 55 559
Andreas Hesjedal Opdal - 415 93 577
Om Sandven AS:
I snart 30 år har Sandven AS vært en pålitelig og fremoverlent aktør i det norske bilmarkedet. Vi ble etablert i 1996 av Trond Sandven og har siden den gang bygget et sterkt rykte for kvalitet, service og trygghet – med over 20 000 biler levert til fornøyde kunder over hele landet.
Vi har nylig valgt å avslutte vårt samarbeid med Jaguar Land Rover for å satse enda sterkere på fremtidens biler – med Seres, Exlantix og et stort fokus på bruktbil og bilimport. Gjennom et bredt internasjonalt nettverk kan vi skaffe både nye, brukte og klassiske biler på bestilling, og levere dem rett hjem til deg uansett hvor du bor i Norge.
Hos oss handler alt om tillit, fleksibilitet og lidenskap for bil. Derfor skal det alltid være trygt, enkelt og inspirerende å handle bil hos Sandven AS.
Viktig informasjon:
2G-nettet fases ut i 2025. Dette kan påvirke enkelte tjenester i biler som benytter dette, for eksempel nødanropstjenesten (eCall), app-styring og andre tilkoblede funksjoner.
Annonsen kan være mangelfull. Vi tar forbehold om trykkfeil og mellomsalg. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt fås direkte fra selger.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- Fritatt (avgifter)
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Land Rover
- Modell
- Range Rover
- Modellår
- 2013
- Karosseri
- SUV/Offroad
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 510 hk
- Slagvolum
- 5 L
- CO₂-utslipp
- 322 g/km
- Kilometerstand
- 65 500 km
- Girkasse
- Automat
- Maksimal tilhengervekt
- 3 500 kg
- Hjuldrift
- Firehjulsdrift
- Vekt
- 2 535 kg
- Seter
- 5
- Farge
- Svart
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Chassis nr. (VIN)
- SALGA2EF6DA121497
- 1. gang registrert
- 16.05.2013
- Garanti
- Sandven garanti
- Garantiens varighet
- 3 måneder
- Garanti inntil
- 3 000 km
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Denne bilen selges med Sandven garanti (3 000 km).
Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler
Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.
Sandven AS
Åpningstider
Stengt · Åpner kl. 08:00 på mandag,Vis åpningstider,
- Mandag08:00 - 17:00
- Tirsdag08:00 - 17:00
- Onsdag08:00 - 17:00
- Torsdag08:00 - 19:00
- Fredag08:00 - 17:00
- Lørdag11:00 - 15:00
- SøndagStengt
Autorisert forhandler av
,Exlantix ,SERES
Vi tilbyr
,Personlig service og bilglede siden 1996 – Sandven AS ,Over 20 000 solgte biler – erfaring du kan stole på siden 1996 ,Vi skaffer drømmebilen – nye, brukte og klassiske biler på bestilling ,Autorisert merkeforhandler + bruktbil – vi finner riktig bil for deg
Forhandleren har samtykket til å bare annonsere i samsvar med gjeldende lov.
Annonseinformasjon
FINN-kode
461535394
Sist oppdatert
27. april 2026, 15:01
Referanse
3549
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.