Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Marex

Bildegalleri

Fornøyd kaptein! 32 knop med ferielastet båt! (1/13)
Fredrikstad

Marex 290 Sun Cruiser

Marex 290 Suncruiser. Deilig båt - med stor motor!

Modellår

2008

Lengde

29 fot

Type motor

Innenbords

Seter

Ikke oppgitt

Pris

649 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Grunnet sykdom må vi selge vår Marex...

Båten har mye bra utstyr som gjør båtlivet bra. I tillegg til årlig service på godkjent verksted så er følgende byttet/utbedret (alle arbeider med moter er gjort på godkjente verksteder):

Ny kartpotter (Garmin ECHOMAP UHD…) 2021

Ny radio 2021

2 stk. nye forbruksbatterier i 2022

Ny kalesje i 2022

Byttet slanger og pumper til toalett 2022

Wallas Koketopp og Eber diselvarmer har vært på godkjent verksted for service og bytting av slitedeler som glødestift, pakning og siler, glødespiral, veke osv… Prøvekjørt på verksted og deretter i båten. Sikker bruk om bord. 2022

Byttet topp, avmontert alle kjølere, demontert innsatser og syrevasket og montert med nye pakninger. 2022

Minges i Trøgstad sjekket injektorer 2022

Montering av nye G5 propeller som er Windrace overhalt (byttet fra G6 for å få lettere gange i motoren – og det merkes godt). 2022

Nytt startbatteri 2023

Ny styringsenhet for ankervinsj 2025

Byttet svinghjulskåpe som var sprukket. Ble byttet og stellet med store deler av nedre del av motoren som pakninger på nedre gearhus på drev, styresylinder, ny knute på drev osv… 2023.

Ta kontakt for en hyggelig båtprat! (PS! Sykdommen er helbredet, vi fant noen fot større båt...).

Spesifikasjoner

Merke
Marex
Modell
290 Sun Cruiser
Modellår
2008
Type
Cabincruiser
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
300.0 hk
Motorfabrikant
Volvo Penta
Type motor
Innenbords
Topphastighet
33 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
3 500 kg
Lengde i fot
29 fot
Dybde
97 cm
Bredde
300 cm
Farge
Blå
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
CBR092

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

1614 Fredrikstad
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

461193246

Sist oppdatert

27. april 2026, 14:17

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Marex
Cabincruiser