Bildegalleri
Princess V53 2008 D12
Princess V53 – Eksklusiv sportscruiser med topp komfort kommer for salg!!!
2008
54 fot
Innenbords
Ikke oppgitt
Pris
4 650 000 kr
Kontakt selgeren
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretBeskrivelse
Flott og svært velholdt Princess V53 selges, kan ta innbytte bil eller båt under 28 fot ca 3t.
Båten er registrert i Skipsregisteret og kan belånes på lik linje med bolig og fritidseiendom.
Dette er en av markedets mest attraktive sportcruisere, med moderne design, gjennomtenkte løsninger og et svært funksjonelt layout. Båten byr på et imponerende volum som dekker behovene til både familie og gjester.
Under dekk finner du tre romslige lugarer med totalt seks sengeplasser, samt to delikate bad med dusj og toalett. Stor og innbydende salong kombinert med en velutstyrt bysse med rikelig skap- og lagringsplass. Byssen er utstyrt med 3-soners keramisk koketopp, kombiovn, oppvaskmaskin, isbitmaskin og stort kjøleskap.
Cockpiten er lys og luftig takket være en stor elektrisk hardtop-luke med tre glassfelt. Her finner du en romslig utesalong og dinette ved førerplass med hev/senk-bord som enkelt kan gjøres om til daybed – perfekt for komfort også på kjøligere dager.
Akter finner du en av klassens største solsenger, med god plass til hele familien.
Cockpiten er også utstyrt med en praktisk wetbar med induksjonstopp (oppgradert i 2021 – original grill medfølger), kjøleboks og vask med varmt og kaldt vann.
Det er ettermontert Eber D5 dieselvarmer (2016) som gjør båten svært anvendelig fra tidlig vår til sen høst.
Alt av puter i cockpit ble trukket om i eksklusivt karbon grått Silvertex i 2016. Samtidig ble det montert ny grå kalesje med forbedret løsning og fleksibel oppdeling. Vinduer og borrelåser ble byttet i 2021. Det medfølger også en komplett blå kalesje til vinterbruk.
Båten har grå foliert dekorstripe som harmonerer med kalesjen, samt solseng på fordekket i samme materiale. Dekkspyling gjør rengjøring enkelt etter bruk.
Kjøreegenskapene er svært gode – skrogdesign, vekt, rette akslinger og ror gir stabil og forutsigbar gange. Kombinert med baug- og hekkthruster fra Sleipner er manøvrering enkel, selv under krevende forhold.
Både thrustere og ankervinsjer (forut og akter) kan styres via Side-Power fjernkontroll.
Akter er det montert ankervinsj med 50 meter kjetting og 30 kg syrefast Bruce-kopi anker (2020).
Romslig jollegarasje med senket løsning gir plass til enten Spark 3-up eller RIB opptil 330 cm med styrekonsoll.
I tillegg kan det montert iLift jollestativ på badeplattform, som gjør det mulig å ta med både jolle og vannscooter. Stativet kan enkelt demonteres uten at noe stikker opp fra plattformen.
Båten er også utstyrt med hydraulisk passarelle, elegant integrert i trinnet akter. Praktisk ved tillegging mot høye brygger – eller som et perfekt stupetårn.
Dette er et meget pent og godt vedlikeholdt eksemplar, sjøsatt mars 2008 og hentet direkte fra Princess i Storbritannia av første eier. Båten har kun vært i Norge og fremstår som godt ivaretatt.
Motorer har ca. 1150 timer, generator ca. 1400 timer.
Ta gjerne kontakt for mer informasjon eller avtale om visning.
Ring for en båt prat, 93421700.
Spesifikasjoner
- Merke
- Princess
- Modell
- V53 2008 D12
- Modellår
- 2008
- Type
- Yacht
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 1430.0 hk
- Motorfabrikant
- Volvo Penta D12
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 34 knop
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Vekt
- 23 000 kg
- Lengde i fot
- 54 fot
- Dybde
- 109 cm
- Bredde
- 447 cm
- Soveplasser
- 6
- Farge
- Hvit
- Båtens beliggenhet
- Norge
Utstyr
Furuno åpen radar
Furuno plotter
Raymarine Autopilot
Simrad VHF
Søkelys
Sleipner baug og hekkthruster med fjernkontroll
Trimflaps med infikatorer
Passarell med fjernkontroll
Jollegarasje, hydraulisk med fjernkontroll. Plass til spark 3 seter, williams 325 eller Rib opptil 330 med 9,9(20 hk)
10 kw Eber vannvarmer med lokale radiatorer
D5 Eber til cockpit, ny 2016
D5 Eber vannvarmer defroster
Oppvaskmaskin
Isbitmaskin
Stort kjøleskap
Kjøleboks i cocpit
Generator 7,5 kw meget stillegående
Ankervinsj forut med fjernkontroll
Ankervinsj akter med fjernkontroll
Dekkspyling ferskvann
Solmadrass på dekk
Alle puter i cocpit og solseng trukket om i 2016
Kalesje fra 2026 ikke montert enda,
Opplags kalesje
Opplagstelt kan følge med mot tilleg i prisen, fassong sydd til båten
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.