Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Nimbus
Selges av SVERRE KRAGSTAD AS

Bildegalleri

(1/5)
Nesbru

Nimbus 300R

2008 Nimbus 300R, ny D6-370 motor 2017 -kommer for salg.

Modellår

2008

Lengde

30 fot

Type motor

Innenbords

Seter

Ikke oppgitt

Pris

1 070 000 kr

Selgerens infokort

SVERRE KRAGSTAD AS

Se org.nr. på brreg.no,

1 år på FINN

,Se butikkside med 22 annonser,Se forhandlerens 21 annonser i denne kategorien

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Kommer for salg over påske, til vår salgsbrygge på Holmen Yachtværft.

2008 Nimbus 300R, byggenummer 151.

Vi leverte denne ny i 2008 , og denne har gått i Oslofjorden / Tønsberg / Sandefjord siden.

Mørk blå med grå vannlinje som var std i 2008.

Arkivbilder, håper å få den sjøsatt i påsken.

Unik båt med ny motor fra 2017, en betydelig oppgradering. Orginal motor var absolutt fungerende, men et godt tilbud om ny motor ble fristende for dengang eier.

Dette er MK II utgaven, med 12 tommers plotter og dobbletsete på førerplass. 2 trikkeseter BB side gir deg 4 under den smarte kjørekalesjen.

Nimbus 300R er en utrolig velbygt, og velkjørende day/weekend cruiser.

Tegnet av Ocke Mannerfelt, et nydelig step skrog som både kjører mykt i motsjø, samtidig som det takler både med og sidesjø på en unik måte.

Nimbus bygde ca 200 eksemplarer av 300R, hvor vi (Sverre og Marius) solgte ca 30 % av alle båtene produsert. Så dette er en modell vi kjenner godt.

Vi håper å få den inn til vår salgsbrygge på Holmen Yachtværft i Asker rett over påske, dette er en uniik mulighet til å sikre seg en 300R som er teknisk virkelig unik.

Kontakt:

marius @ kragstad.no 992 55 100

eller

sverre @ kragstad.no 901 55 100

Om oss:

Sverre Kragstad AS er eksklusive forhandler for Boston Whaler og Chris-Craft i Norge. Du finner oss på Holmen Yachtværft i Asker. Her tilbyr vi 120 båtplasser ( med kapasitet opp til 80 fot), vinteropplag i sjø og på land, Mercury servicesenter fra Oslo Marineservice, og mere kommer.

Tror vi har blant markedets beste fasiliteter for megling av brukte båter, med kran opp til 16 tonn, slipp, verksted mm. Vi bygger et maritimt senter her på Holmen Yachtværft, og kommer til å utvide med ytterligere tjenester fremover.

-Båten selges for kunde AS IS, og Sverre Kragstad AS er kun megler. SK As er ikke part i en kjøpekontrakt, eller solidarisk ansvalig ved evt feil eller mangler. Vi anbefaler potensielle kjøpere til å sjekke alt utstyr, og evt medbringe fagkyndige om usikker på tilstand. SK As tar forbehold om feil i annonsen

Spesifikasjoner

Merke
Nimbus
Modell
300R
Modellår
2008
Type
Cabincruiser
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
370.0 hk
Motorfabrikant
Volvo Penta D6-370
Type motor
Innenbords
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
4 200 kg
Lengde i fot
30 fot
Bredde
310 cm
Soveplasser
4
Farge
Blå
Båtens beliggenhet
Norge

Utstyr

2008 Nimbus 300 R # 151

Godt utstyrt med bla:

Ny Volvo D6-370 2017, driftstimer nå 411 timer.

Vinsj i baug

Vinsj akter

Defroster

Diesel varmer Eberspracher

Varmtvann

Landstrøm med batterilader

Baugpropell

12 tommers Raymarine nyere plotter (dashbord oppgradert)

Raymarine VHF

El toalett

Akterkalesje utover std kjørekalesje

Stereo

Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler

Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Sted

Nesbukta 6, 1394 Nesbru
Kart

SVERRE KRAGSTAD AS

Se butikkside med 22 annonser

Lenker

  • ,Se forhandlerens 21 annonser i denne kategorien
  • ,Besøk nettsiden,
Org.nr.: 980399559·Se på brreg.no,

Forhandleren har samtykket til å bare annonsere i samsvar med gjeldende lov.

Annonseinformasjon

FINN-kode

457602494

Sist oppdatert

27. mars 2026, 21:48

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Nimbus
Cabincruiser