Bildegalleri
Nimbus 300R
2008 Nimbus 300R, ny D6-370 motor 2017 -kommer for salg.
2008
30 fot
Innenbords
Ikke oppgitt
Pris
1 070 000 kr
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Kommer for salg over påske, til vår salgsbrygge på Holmen Yachtværft.
2008 Nimbus 300R, byggenummer 151.
Vi leverte denne ny i 2008 , og denne har gått i Oslofjorden / Tønsberg / Sandefjord siden.
Mørk blå med grå vannlinje som var std i 2008.
Arkivbilder, håper å få den sjøsatt i påsken.
Unik båt med ny motor fra 2017, en betydelig oppgradering. Orginal motor var absolutt fungerende, men et godt tilbud om ny motor ble fristende for dengang eier.
Dette er MK II utgaven, med 12 tommers plotter og dobbletsete på førerplass. 2 trikkeseter BB side gir deg 4 under den smarte kjørekalesjen.
Nimbus 300R er en utrolig velbygt, og velkjørende day/weekend cruiser.
Tegnet av Ocke Mannerfelt, et nydelig step skrog som både kjører mykt i motsjø, samtidig som det takler både med og sidesjø på en unik måte.
Nimbus bygde ca 200 eksemplarer av 300R, hvor vi (Sverre og Marius) solgte ca 30 % av alle båtene produsert. Så dette er en modell vi kjenner godt.
Vi håper å få den inn til vår salgsbrygge på Holmen Yachtværft i Asker rett over påske, dette er en uniik mulighet til å sikre seg en 300R som er teknisk virkelig unik.
Kontakt:
marius @ kragstad.no 992 55 100
eller
sverre @ kragstad.no 901 55 100
Om oss:
Sverre Kragstad AS er eksklusive forhandler for Boston Whaler og Chris-Craft i Norge. Du finner oss på Holmen Yachtværft i Asker. Her tilbyr vi 120 båtplasser ( med kapasitet opp til 80 fot), vinteropplag i sjø og på land, Mercury servicesenter fra Oslo Marineservice, og mere kommer.
Tror vi har blant markedets beste fasiliteter for megling av brukte båter, med kran opp til 16 tonn, slipp, verksted mm. Vi bygger et maritimt senter her på Holmen Yachtværft, og kommer til å utvide med ytterligere tjenester fremover.
-Båten selges for kunde AS IS, og Sverre Kragstad AS er kun megler. SK As er ikke part i en kjøpekontrakt, eller solidarisk ansvalig ved evt feil eller mangler. Vi anbefaler potensielle kjøpere til å sjekke alt utstyr, og evt medbringe fagkyndige om usikker på tilstand. SK As tar forbehold om feil i annonsen
Spesifikasjoner
- Merke
- Nimbus
- Modell
- 300R
- Modellår
- 2008
- Type
- Cabincruiser
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 370.0 hk
- Motorfabrikant
- Volvo Penta D6-370
- Type motor
- Innenbords
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Vekt
- 4 200 kg
- Lengde i fot
- 30 fot
- Bredde
- 310 cm
- Soveplasser
- 4
- Farge
- Blå
- Båtens beliggenhet
- Norge
Utstyr
2008 Nimbus 300 R # 151
Godt utstyrt med bla:
Ny Volvo D6-370 2017, driftstimer nå 411 timer.
Vinsj i baug
Vinsj akter
Defroster
Diesel varmer Eberspracher
Varmtvann
Landstrøm med batterilader
Baugpropell
12 tommers Raymarine nyere plotter (dashbord oppgradert)
Raymarine VHF
El toalett
Akterkalesje utover std kjørekalesje
Stereo
Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler
Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.
SVERRE KRAGSTAD AS
Se butikkside med 22 annonserForhandleren har samtykket til å bare annonsere i samsvar med gjeldende lov.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.