Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Nor Star
Selges av Aker Yachts AS

Bildegalleri

Brosjyrebilde. Kontakt T. Hjelle, tel +47 940 11 587 (1/58)
Høvik

Nor Star 290

NOR STAR 290 - Kun 2 eiere og få motortimer - GI BUD

Modellår

2008

Lengde

30 fot

Type motor

Innenbords

Seter

10

Pris

690 000 kr

Selgerens infokort

Aker Yachts AS logo

Aker Yachts AS

Se org.nr. på brreg.no,

5+ år på FINN

,Skogfaret 20 B, 0382 Oslo,Se butikkside på FINN,Se forhandlerens 64 annonser i denne kategorien
Medlem av Norboat logo

Medlem av Norboat

Se dine fordeler

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

* Kun 746 timer!

* Kun 1 eier før nåværende

* Meget praktisk og fin planløsning

* Sengeplass til 4 + 2

* Ankervinsj på baug og hekk


Følgende inkluderes i prisen:

  • Vinteropplag på land til vår 2026
  • Løft/spyling utført høst 2025
  • Vinterservice av motor inkl. rens av kjølesystemet
  • Avmontering av drev høst 2025
  • Frostsikring av vann, bereder og wc/septikk utført høst 2025
  • Service drev
  • Lagring av drev
  • Båten ble mattet ned og polert opp av firma i 2025 over fenderlist utvendig.


GI BUD! Nor Star 290 er en kvalitetsbåt bygget i Arendal med smarte løsninger og fint design. Den gode planløsningen er ikke ulik andre populære norske båter som Skilsø, Windy eller Joda. Hun er bygget etter nordiske krav og godkjent av Det Norske Veritas

Standard: Båten er i meget god stand og har hatt kun en eier fra den var ny. Båten fremstår som meget velholdt og motoren har kun gått 746 timer. Hun bærer preg av gjennomførte håndverksdetaljer. Salongen ute er oversiktlig og sosial og godt beskyttet fra sjøsprøyt. Kabinen har ståhøyde og god kvalitet på innredning.

Planløsning: Det er brede dollbord rundt hele båten og enkel inngang til cockpit via badeplattformen. Akter er det dusj med varmt/kaldtvann og innfelt badestige. Salongen ute er en stor u-salong som går over hele båtens bredde. Her kan seks voksne nyte mat og drikke og føle de har god plass. Foran salongen på styrbord side er det en bred luke ned til den ene lugaren. Kjøleskapet på babord side er bygd inn i et bord.  God oversikt over alle instrumenter, kontroller og kartplotter fra styreposisjon. Setet kan justeres i høy og lav posisjon. Ned til kabinen gjennom en bred skyvedør kommer det frem lekker innredning av kirsebærtre med flotte detaljer. Smarte og praktiske løsninger her også. På babord side ligger byssa. Her er det dobbel Wallas kokeplate på diesel direkte fra tanken. Under benkeplaten er det to skap og rikelig med skuffer og stuveplass. En stor u- salongen forut kan enkelt bli gjort om til en dobbeltseng. På styrbord side i salongen finner man døren inn til en dobbel stikklugar. Her finner du også et stort skap. Denne lugaren har en stor luke ut til den utvendige salongen, som er utrolig praktisk med barn. Her er også bad med dusj og toalett.

Sjøegenskaper Hun har gode sjøegenskaper og kommer raskt opp i plan. Båten er CE-C sertifisert og godkjent av det Norske Veritas. Båten er sertifisert for 10 personer.

Motor & Utstyr Motoren ligger lett tilgjengelig under salong akter. Med en Volvo Penta 250 hk har den en toppfart på over 30 knop - et økonomisk alternativ med lavt støynivå. Båten har også utstyret man trenger for å ha det komfortabelt, som for eksempel varmtvann, varmer, baugpropell, landstrøm og elektrisk ankervinsj. 2 stk. forbruksbatterier og 1 stk. startbatteri.

Båten ligger i Skjeberg i Østfold fylke. Vi er behjelpelig med transport til andre landsdeler.

Ta kontakt for ytterligere informasjon og visning:

 

Tor Hjelle

Tel: +47 940 11 587

 

Tekst og bilder i denne annonsen er beskyttet av åndsverksloven.

Brudd på disse rettighetene er belagt med vederlags- og erstatningsansvar, jf. åndsverksloven § 81

IKKE FÅTT SVAR? Vi opplever noen ganger at kunder ikke får svar på e-post fra oss. Da har mest sannsynlig svaret havnet i søppelpost/SPAM filteret. Sjekk dette dersom du savner svar fra oss.

Spesifikasjoner

Merke
Nor Star
Modell
290
Modellår
2008
Type
Cabincruiser
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
250.0 hk
Motorfabrikant
Volvo Penta D4-250
Type motor
Innenbords
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
3 300 kg
Lengde i fot
30 fot
Dybde
90 cm
Bredde
300 cm
Sitteplasser
10
Soveplasser
4
Farge
Hvit med blå stripe
Båtens beliggenhet
Norge

Utstyr

  • Kartplotter, 12 tommer, Garmin GPSMAP 1223xSV (Ny i 2024)
  • Ekkolodd
  • Ankervinsj akter, med fjernkontroll, blytau
  • Ankervinsj forut, kontroller ved vinsj og i cockpit, kjetting
  • Baugpropell
  • Landstrøm
  • Lader
  • Varmer, Webasto diesel fra tank
  • Defroster
  • Varmtvann
  • Kokeplater, Wallas dobbel på diesel fra tank
  • DAB Radio/BT/AUX Kenwood, 4 stk. høyttalere
  • TV, Finlux 23 tommer montert på veggfeste (Ny i 2024)
  • Kjøleskap
  • Hydraulisk styring
  • Hydraulisk trimplan
  • Pumpetoalett, Jabsco
  • Septiktank, elektrisk tømming og oppsug i dollbord
  • Brannslukker, automatisk i motorrom
  • Batterier, 1 stk. startbatteri (Ca. 2 år gml.) og 2 stk. nye forbruksbatterier (Ca. 7-8 år)
  • Lensepumpe, elektrisk og manuell
  • Fendere, 4 stk. med trekk + 2 stk. uten trekk
  • Dusj, bad og badeplattform
  • Kompass
  • Overmadrass foran og 2 stk. beskyttelsesmadrasser
  • Flaggstang med Flagg
  • Dieseltank: 400 liter
  • Vanntank: 165 liter
  • Septiktank: 90 liter
  • Varmtvannstank: 30 liter

Ta kontakt med din Aker Yachts megler for:

* Gratis verdivurdering av nåværende båt 

* Finansiering 

* Frakt - båten kan leveres på ønsket sted

* Forsikring med motorhavari inkludert 

* Securmark merking 

* Skipsregistering

* Registering i Småbåtregistret   

Selge båt? 

Aker Yachts AS er Norges største båtmeglerfirma og våre dedikerte meglere opererer i hele Europa og USA. De fleste kjøpere ønsker å kjøpe fra et firma, da dette gir en ekstra trygghet for både kjøper og selger. Vi har en stor portefølje av potensielle kjøpere i vårt unike CRM system! Som et seriøst ansvarlig selskap tar vi hånd om hele prosessen fra A-Å. Ta gjerne kontakt for referanser. Aker Yachts AS har også tilgang til å legge ut båter for salg på internasjonale sider. Kontakt oss for en gratis verdivurdering av din båt.  Denne estimeringen vil være ditt første skritt mot et vellykket båtsalg!

Kjøpe båt fra utlandet? 

Gjennom vårt internasjonale nettverk skaffer vi de fleste båter til meget gunstige priser. Vi ordner hele prosessen med frakt, import, fortolling og registrering.  Selger betaler vår provisjon, slik at dette er en gratis tjeneste for deg som kjøper. Ta kontakt allerede i dag for å få informasjon om din drømmebåt!

Ansvar

Aker Yachts AS benytter sikker klientkonto til innbetalinger, og forestår oppgjør til selger når båten er overtatt og akseptert av kjøper.

Megler tar forbehold om eventuelle feil i annonsen, herunder også feil i utstyrsliste.  Opplysninger om båten er gitt i god tro, og i henhold til selgers opplysninger og egenerklæring. Selger har opplysningsplikt for eventuelle feil og mangler på båten. Dette fremgår av selgers egenerklæring. Maksfart er opplyst fra fabrikant, og/eller selger, og må anses som teoretisk da farten påvirkes av trim, vindforhold, bunnstoff, groe, vekt etc. Vi anbefaler kjøper alltid å besiktige, kontrollere, prøvekjøre, teste båt og oppnådd fart med kvalifisert fagmann.

Aker Yachts AS er kun en mellommann og er ikke part i kontrakten. Aker Yachts AS har ikke kjennskap til tilstand på båt, motor, gir, aksel, drev eller utstyr utover det som er oppgitt i selgers egenerklæring.

Aker Yachts AS eller Megler har ikke ansvar for selgers opplysninger om båten/utstyret som er gitt av Selgeren. Kjøper er gjort uttrykkelig oppmerksom på at Megler opptrer kun som mellommann for Selgeren, og Megler er ikke solidarisk ansvarlig med Selgeren.

Dersom det foreligger feil eller mangel er dette et forhold mellom kjøper og selger.  Forholdet mellom Selger og Kjøper reguleres ellers av gjeldende norsk kjøpslov eller forbrukerkjøpslov. Fartøyet er tilbudt for salg, endringer i pris eller tilbaketrekning av oppdrag kan komme uten forvarsel.  Oppgitt pris i annonsen er en prisantydning, og selger forbeholder seg retten til å akseptere eller forkaste ethvert tilbud. 

Selges av et medlem av Norboat. Når du kjøper et produkt eller en tjeneste fra et Norboat-medlem, vet du at de er tilknyttet en handelsorganisasjon som arbeider for å skape best mulig rammeverk for båtbransjen og båtferdsel basert på trygt båteierskap.

Lær mer om fordelene ved å kjøpe fra et Norboat-medlem

Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler

Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Sted

SANDVIKSVEIEN 120, 1363 Høvik
Kart
Aker Yachts AS logo

Aker Yachts AS

Se butikkside på FINN

Adresse

,Skogfaret 20 B, 0382 Oslo

Lenker

  • ,Se forhandlerens 64 annonser i denne kategorien
  • ,Besøk nettsiden,
Org.nr.: 983398138·Se på brreg.no,

Forhandleren har samtykket til å bare annonsere i samsvar med gjeldende lov.

Annonseinformasjon

FINN-kode

457542668

Sist oppdatert

29. mars 2026, 12:38

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Nor Star
Cabincruiser