Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Saab/99
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Saab 99

Bildegalleri

Som en Saab skal være... (1/22)
Steinkjer
SOLGT

Saab 99

L

Modellår

1978

Kilometerstand

268 000 km

Girkasse

Manuell

Drivstoff

Bensin

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på JC52752Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

God gammel sliter selges til fordel for andre prosjekter. Jeg har dessverre ikke dobbeltgarasje hvor jeg kan ta bedre vare på denne. Bilen er i grei stand, EU-godkjent til november. Det er skiftet noe bremsedeler, samt støtdempere foran. Bilen er teknisk i orden, fin å kjøre og starter på første forsøk. Bremser foran henger noe på og forårsaker varmgang. Det er en oljelekkasje i front av motor som ble godkjent under tvil ved siste EU. Lys og varme fungerer. Det er noe rust i karosseriet, ikke alvorlige angrep. I underkant av dørene er det rust, og nye karosserideler følger med for evt. innsveising. Bilen har nye sommerdekk (2025) og et oppbrukt vinterhulsett. Bilen er fin å kjøre og oppfører seg slik den skal. Det er trist å kvitte seg med den, men jeg håper at noen som kan ta vare på denne er klare for å overta. Kom med bud! Kom også med forslag på bytte i noe kult om du tenker det er en løsning.

Bilen står i Søndre Egge i Steinkjer, og er klar for avgang.

Spesifikasjoner

Omregistrering
Fritatt (avgifter)
Årsavgift
Les mer
Merke
Saab
Modell
99
Modellår
1978
Karosseri
Sedan
Drivstoff
Bensin
Effekt
100 hk
Slagvolum
2 L
Kilometerstand
268 000 km
Girkasse
Manuell
Maksimal tilhengervekt
1 015 kg
Hjuldrift
Forhjulsdrift
Vekt
1 130 kg
Seter
5
Dører
2
Farge
Oransje
Fargebeskrivelse
Orginal hvit, men garasjelakkert oransje
Interiørfarge
Svart og rød
Bilen står i
Norge
Sist EU-godkjent
18.11.2024
Neste frist for EU-kontroll
18.11.2026
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
JC52752
Chassis nr. (VIN)
99782004257
1. gang registrert
13.01.1978
Eiere
8
Salgsform
Bruktbil til salgs

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Ja. Sliten, men hel og grei. Noen rustflekker i karosseriet, litt rust i fordører. Nye reparasjonsplater for dørene er kjøpt og følger med.

Er det gjort større reparasjoner?

Nei

Er eller har motoren vært trimmet?

Nei

Har bilen heftelser/gjeld?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

7725 Steinkjer
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

457309915

Sist oppdatert

8. mai 2026, 16:13

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Saab
Saab 99