Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Fjordling

Bildegalleri

(1/48)
Hundvåg

Fjordling 17 HardTop

Fjordling 17 HT

Modellår

1967

Lengde

17 fot

Type motor

Utenbords

Seter

4

Pris

125 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Båten er gammel og skulle hatt litt tlc. Mye krakkeleringer i top og gelcoat grunnet 60 år med sol. Forrige eier har gjort noen oppgraderinger i kjøl og bunn. Undersiden av tunnellen er forsterket.
Jeg har ikke så mye info om hva som er gjort fra tidligere, men hekkspeilet er ikke forsterket etter hva jeg kan se.
Båten er tatt opp og om ikke det blir salg vil jeg starte å renovere og forsterke båten selv.
Selges med yamaha F80 4-stroke og henger.
Motoren fikk service i fjor, og ikke gått mange timer etter det, men trenger også en liten service iår før den settes ut. Bl.a. trenger den en ny simmering på tiltsylinder. Ellers går denne meget fint og billig. Ca 6 liter i timen på marsfart.
Henger fikk nye hjullagre i 2024 og funker veldig bra.
Har også en 2006 mod yamaha F225 som var planen å sette på båten. Denne har et par feil som må rettes, men kan selges som rep.objekt enten med eller utenom båten. To rustede rustfrie propeller.
Kjøper du båten med den andre motoren, får du denne for 50.000kr ekstra.
De første bildene er de nyeste, og resten fra et opptak for to år siden. Dette var de eneste bildene jeg hadde.
Ikke interressert i bytte.

Spesifikasjoner

Merke
Fjordling
Modell
17 HardTop
Modellår
1967
Type
Speedbåt
Drivstoff
Bensin
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
80.0 hk
Motorfabrikant
Yamaha F80
Type motor
Utenbords
Topphastighet
35 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
600 kg
Lengde i fot
17 fot
Dybde
40 cm
Bredde
190 cm
Sitteplasser
4
Farge
Hvit
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
LCA132

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

4083 Hundvåg
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

453848358

Sist oppdatert

4. mars 2026, 23:11

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Fjordling
Speedbåt