Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Volkswagen/Golf

Bildegalleri

(1/7)
Søgne

Volkswagen Golf

Modellår

2015

Kilometerstand

177 000 km

Girkasse

Automat

Drivstoff

El

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på EL62353Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Hei!


Selger en godt brukt E-golf i blå farge. Bilen går fint, men det er en del utfordringer med den, og jeg selger den i utgangspunktet som en delebil av den grunn. Den er dog EU godkjent i 1 år til. Følger med et sett vinterdekk på felg. Høykvalitets piggfrie fra continental, relativt nye.


Utfordringer:
Ladefeil - ikke bekreftet hva, men mistenker ombordlader da det funker å lade bilen på hurtiglader til 100%. Hjemmelading varierer, av og til lader den bare til 60-70%, og av og til opp mot 95%. Problemet begynte i høst, men jeg frykter og opplever at det gradvis blir verre. Ombordladeren må nok byttes om hjemmelading skal funke helt igjen. OBS: Jeg har IKKE fått bekreftet at det er ombordladeren som er problemet. For øvrig har jeg forsøkt å bytte pakning i ladeporten selv, uten at dette fikset problemet dessverre.


Rust - Bilen har rust på understell, og det er ukjent om dette er for mye til å komme gjennom EU kontroll i 2027. Den kom gjennom i 2025, men det ble påpekt en del rust på bakre travers.


Bremser - Bremseskive bak må nok byttes før EU 2027.


Støtdemper - Passasjerside er knekt av (delvis), men fjæring funker til tross, men bør nok byttes om bilen skal brukes videre.

Ryggekamera - ryggekameraet har begynt å ikke alltid gå inn igjen under vw logoen. Man kan gjerne bare ta den i revers igjen så går den ofte inn. Men det tyder hvertfall på at delen begynner å bli litt kjip.

Batterikapasitet er nok hva man kan forvente etter 177.000 KM og X antall ladesykluser.


Utover dette - Bilen er behagelig å kjøre. Det er Dynaudio, stoffseter, ACC. I høy hastighet og en del vind så er det noe støyende fra passasjerside (luftstøy). Dette høres lite fra førerside, men merkes fra passasjerside foran.


Da det er en gammel bil tas det forbehold om uventede feil - bil selges som den er. Kan dessverre ikke tilby garanti, og kjøper må si fra seg reklamasjonsrett.


Bud over 30.000. Kontanter aksepteres ikke.


Ytterligere info om tidligere reparasjoner:

Ledningsnett + ladeport ble byttet i 2022 på reklamasjon/garanti

Varmeelement for kupevarmer ble byttet rundt 2018-2019 på garanti.

Dørlåser ble byttet på minst to av dørene på garanti pga de fryste seg fast. Aldri vært problem siden (jeg garanterer dog absolutt ingenting).

Bilen har blitt kræsjet i siden to ganger, èn i mitt eie. Da ble hele siden omlakkert. Gjelder bare førersiden.

Ellers er bremsekalipper på et av hjulene byttet, og skiver + klosser er byttet noen ganger gjennom levetiden t bilen.


Ovetakelse: Overtakelse kan skje i Mars, etter at jeg har overtatt ny bil selv. Denne bilen brukes frem til det.

Spesifikasjoner

Omregistrering
4 532 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
30 467 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Volkswagen
Modell
Golf
Modellår
2015
Karosseri
Kombi 5-dørs
Drivstoff
El
Effekt
115 hk
Kilometerstand
177 000 km
Girkasse
Automat
Hjuldrift
Forhjulsdrift
Vekt
1 510 kg
Seter
5
Dører
5
Farge
Blå
Interiørfarge
Stoff
Bilen står i
Norge
Neste frist for EU-kontroll
31.03.2027
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
EL62353
Chassis nr. (VIN)
WVWZZZAUZFW908603
1. gang registrert
26.03.2015
Eiere
2
Salgsform
Bruktbil til salgs

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Ja. Utfordring med lading - Lader ikke til 100% på hjemmelader (Ofte mellom 60-90%). Funker på hurtiglader. Mistenker feil i ombordlader. Det er også knekt av en bit på fjær passasjerside foran. Videre er det påpekt noe rust på travers ved siste EU kontroll. Det er også noe rust rundt hjulbuer.

Er det gjort større reparasjoner?

Ja. Førerside har gjennomgått to ganger, én gang i min eie. Det er dermed omlakkert hele siden to ganger siden bilen var ny.

Er eller har motoren vært trimmet?

Nei

Har bilen heftelser/gjeld?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

4640 Søgne
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

452659836

Sist oppdatert

25. februar 2026, 17:56

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Volkswagen
Volkswagen Golf