Bildegalleri
Nimbus Commander 340
Nimbus 340 Commander D6 330 hk Aksel
2008
34 fot
Innenbords
10
Pris
1 350 000 kr
Kontakt selgeren
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
https://itboat.com/models/873-nimbus-340-commander
Meget fin båt, vi har hatt denne siden den var ny. Enkel båt å håndtere, med trustere foran og bak. Ankervinsjer både foran og bak. Godt vedlikeholdt, og eiet av båtfolk som liker å ha ting i orden Båten ligger på land, klargjort for ny sesong.
Olje og filter er skiftet nå.
Dieselfilter er planlagt skiftet ved sjøsetting.
Impeller er skiftet før 2024 sesongen
Multirem er skiftet før 2024 sesongen
Nimbus 340 Commander - solid kvalitetsbåt utviklet av båtfolk for båtfolk! Kjent for sitt klassiske trawler-inspirerte design som appellerer til de som verdsetter pålitelige og sjødyktige båter. Dette er en gjennomtenkt mini-yacht med mange praktiske løsninger. Med walkaround-dekk, solide griperekker, akterdekk med glassvegg, flybridge, separat salong og eget styrhus, tilbyr båten både sikkerhet og komfort. Meget allsidig båt, perfekt for norske forhold! Standard Meget velholdt og godt utstyrt båt. Regelmessig service, og flere oppgraderinger den senere tiden Teak på flybridge og badeplattform er renset grundig, og fremstår nå som meget pent og med sin naturlige ubehandlete farge. Motor: Utstyrt med Volvo Penta D6-330 fra 2008 (1560 timer), med fast aksling. Utstyr: Baugpropell, hekktruster, defroster, dieselvarmer, trimplan, landstrøm, lyskaster, TV-antenne, GPS- og VHF-antenner på flybridge-masten, og Raymarine kartplotter, radar, og autopilot Planløsning Akterdekk: Enkel adkomst via stor badeplattform. Stort akterdekk med sittegruppe og bord. Praktisk glassvegg med dør inn til salongen. Leider opp til Flybridge. Heldekkende kalesje. Salong: Romslig og praktisk med sittegruppe på babord og bysse med kjøleskap, ovn, to bluss, vask, og god skapplass på styrbord side. Styrhus: Oversiktlig førerplass med justerbar kapteinsstol. Praktisk dør for enkel tilgang til dekk. Enkel tilgang til alt utstyr,- kartplotter, VHF, baugpropell, hekktruster, trimplan, radar mm. Egen sittegruppe på babord side i styrhus. Tilkomst til flybridge fra styrhus. Kabiner: 2 kabiner. Stor dobbelkøye med hengeskap i forpiggen. Gjestekabin med dobbelkøye på babord side. Godt med skapplass i begge kabiner. Godt med lys, gode luftemuligheter. Bad: Romslig bad med el-toalett, vask og dusj. Pumpe for tømming. Flybridge: Adgang fra både akterdekk og styrhus, sofabenk med bord og komfortabel kapteinsstol.
Sjøegenskaper Nimbus 340 Commander kombinerer trawlerens solide sjøegenskaper med god fart.
Skrogets V-form og skarpe baug gir stabilitet og behagelig gange i sjøen. Marsjfart på 13 knop og toppfart på 25 knop.
CE-klasse B. Motor Motor: Volvo Penta D6-330 2008 modell, timer. Fast aksling, trimplan, baugpropell og hekktruster.
Drivstofftank: 400 liter Vanntank: 200 liter
Spesifikasjoner
- Merke
- Nimbus
- Modell
- Commander 340
- Modellår
- 2008
- Type
- Cabincruiser
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 330.0 hk
- Motorfabrikant
- Volvo Penta
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 25 knop
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Vekt
- 5 700 kg
- Lengde i fot
- 34 fot
- Dybde
- 100 cm
- Bredde
- 340 cm
- Sitteplasser
- 10
- Soveplasser
- 6
- Farge
- Hvit
- Båtens beliggenhet
- Norge
- Registreringsnummer
- ABL820
Utstyr
Ankervinsj foran og bak og Sleipner baug og hekktruster på en fjernkontroll. 2 x Raymarine C80 kartplottere - en på flybridge og en i førerhus. Raymarine autopilot. Raymarine radar. Raymarine VHF radio. Mastervolt batteriovervåking
Doble dieselfilter.
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.