Bildegalleri
Skoda Enyaq
iV80X (4x4) Founders Edition
2022
80 500 km
Automat
El
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for ED63698
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
2022 Skoda Enyaq iV80X (4x4) Founders Edition – Kun 1895 eksemplarer i hele verden!
Her har du muligheten til å sikre deg én av totalt 1895 produserte eksemplarer av Founders Edition. 1895 var året der Laurin & Klement‑fabrikken åpnet i Tsjekkia. Det var starten på Skoda‑historien og disse bilene er en hyllest av Václav Laurin og Václav Klement som grunnla selskapet. Hver Founders Edition‑bil vil være nummerert fra 1 til 1895 og det vil vises tydelig på rattet med et Founders Edition‑emblem som er laget av den tsjekkiske glassprodusenten Preciosa med et tall fra 1 til 1895 for å bevise at dette er en av de eksklusive eksemplarene.
Founders Edition har særegne detaljer som skiller seg ut, med blant annet kobberfargede speilhus, felger og modellbetegnelsene i tillegg til at den er ekstremt godt utstyrt!
Man kunne velge mellom svarte og brune skinnseter. Denne har svarte.
Denne “limited edition” er topputstyrt og har utstyr som crystal face grill (opplyst grill), svingbart hengerfeste, LED Matrix, adaptiv cruise control, varmepumpe, panorama soltak, 13" infotainmentsystem med touchskjerm, navigasjon, DAB+, bluetooth, USB, 3‑soners klima, MF‑sportsratt i skinn med nummerering, akustikkruter, integrerte solgardiner i siderutene bak, 360‑kamera, park.sensore foran og bak, svarte sportseter i helskinn (design selection suite), kjøremodusvalg, dynamisk styring, eCall, elektrisk bakluke med virtuell pedal, elektriske seter foran og bak, varme i setene foran og bak, varme i frontrute, varme i spylerdyser, ekstra lysdiodelampe av kupé, LED baklys, grill i svart høyglans, assistentsystemer som keyless‑start, KESSY nøkkelfri adgang og start, innstegsbelysning med Skoda‑logo, hormontelefonfelt, trådløs lading av mobil, filskiftevarsling, blindsonevarsling, lys- og regnsensor, alarm, ladekontakt for varmepumpe, skoda connect, smartlink, Sunset Mørke ruter, svarte takrails, trådløs tilkobling av apple carplay og mye mer!
Utstyr verdt å nevne:
• Founders Edition (totalt 1895 produserte)
• Crystal Face grill (opplyst grill)
• 4x4 (iV80X)
• Svarte sportsseter i helskinn
• Elektrisk setejustering for begge forseter
• Varmepumpe
• Panorama glasstak
• Svingbart hengerfeste
• Adaptiv cruise control
• 360‑graders kamera og park.sensorer
• KESSY nøkkelfri adgang og start
• LED Matrix
• Varme i ratt, seter foran/bak, speil og frontrute
• 3‑soners klimaanlegg
• Integrerte solgardiner i siderutene bak
• Elektrisk bakluke med virtuell pedal
• Trådløs mobillading
• DAB+
• Lydisolert glass
• Mørke ruter
• Oppvarmede spylerdyser
• 21” AQUARIUS Skoda‑felger med kobberdetaljer
• 19” Sorte vinterfelger
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 4 532 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 405 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Skoda
- Modell
- Enyaq
- Modellår
- 2022
- Karosseri
- SUV/Offroad
- Drivstoff
- El
- Effekt
- 313 hk
- Kilometerstand
- 80 500 km
- Rekkevidde (WLTP)
WLTP er et måltall fra bilen var ny og reell rekkevidde må sees i sammenheng med alder, km, kjøremønster og værforhold
- 468 km
- Girkasse
- Automat
- Maksimal tilhengervekt
- 1 200 kg
- Hjuldrift
- Firehjulsdrift
- Vekt
- 2 050 kg
- Seter
- 5
- Dører
- 5
- Størrelse på bagasjerom
- 585 l
- Farge
- Svart
- Fargebeskrivelse
- Sort metallic
- Interiørfarge
- Sort skinn
- Bilen står i
- Norge
- Sist EU-godkjent
- 28.01.2026
- Neste frist for EU-kontroll
- 08.02.2028
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- ED63698
- Chassis nr. (VIN)
- TMBLE9NY1NF029089
- 1. gang registrert
- 08.02.2022
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- Adaptiv førerassistent
- Adaptive frontlykter
- Antiskrens
- Antispinn
- Auto hold
- Blindsoneassistent
- Bluetooth
- Dekktrykksovervåkning
- El-sidespeil m. varme
- Elektriske speil
- Filholderassistent
- Fjernlysassistent
- Gjenfinningssystem
- Isofix
- Justerbar korsryggstøtte
- Kjørecomputer
- Klimaanlegg
- Kupévarmer
- LED-lys
- Lyssensor
- Midtarmlene
- Multifunksjonsratt
- Mørke ruter
- Navigasjonssystem
- Nettleser
- Nøkkelløs start
- Oppvarmet ratt
- Radio DAB+
- Radio FM
- Regnsensor
- Sentrallås
- Seter i delskinn
- Skiltgjenkjenning
- Skinnratt
- Sportsseter
- Tretthetsvarsling
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Nei
Er det gjort større reparasjoner?
Nei
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.