Bildegalleri
Volvo Penta MD2040 – rep.objekt / delemotor (mulig hydrolock)
Pris
10 000 kr
Kontakt selgeren
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innBeskrivelse
Selger en Volvo Penta MD2040 som reparasjonsobjekt/delemotor.
Motoren startet og gikk fint de fleste ganger, men fikk mulig hydrolock (vann i sylinder) ved noen få anledninger. Årsaken er ikke endelig avklart, og jeg er usikker på hvor vannet kom fra. Fikk en god pris på en ny motor så jeg valgte å bytte motor istede for å begynne å fikse denne.
Motortimer er usikre. Timeteller i båten viste 5295 timer, men jeg tror denne timetelleren var original i båten og ikke nødvendigvis korrekt knyttet til denne motoren.
Motoren har fått årlig service, og dieselpumpen ble pakket om for et par år siden.
Vi mistenkte først defekt starter i feilsøkingen, og kjøpte derfor ny starter. Det følger med både ny starter og original starter – begge fungerer.
Årsmodell er usikker. Jeg finner ikke CE-merking på motoren, så mulig rundt ca. 1998 (ikke bekreftet).
Selges som den står for den som ønsker å feilsøke/reparere eller ønsker den som delemotor. Ønsker helst og selge alt samlet.
Vet ikke hva denne er verdt, så kom gjerne med bud.
Spesifikasjoner
- Merke
- Volvo Penta MD2040
- Type motor
- Innenbords
- Motorstørrelse
- 40 hk
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.