Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Ford/Mustang

Bildegalleri

(1/25)

Ford Mustang

Ford Mustang Shelby

Modellår

2008

Kilometerstand

35 080 km

Girkasse

Manuell

Drivstoff

Bensin

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på FT60579Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Særdeles pen og spesiell Ford Mustang Shelby GT500 selges. Dette er en av to GT500 med denne fargekombinasjonen i Norge. Fargen» grabber orange» er veldig pen og den blir lagt merke til. Jeg er tredje eier i Norge, og kjøpte bilen i mai 2021. Første eier i Norge tok inn bilen fra USA i mai 2018. Han kjøpte med svarte Shelby felger som gir bllen et helhetlig og vakkert preg. Forhjulene har dim 255/45zr 18, og bakhjul har dim 285/45zr 18. Det følger med et hjulsett med blank felg. Bilen har High Flow katalysatorer og Ford Racing Potter som gir en vanvittig rå lyd. Med dette anlegget blir det rundt 540 hk. Bilen ble levert med dette fra USA. Orginalt eksosanlegg følger med. Bilen er behandlet med Verksmann keramisk coating. Bilen har manuell 6 trinns gearkasse. Bilen har kun vært sommerkjørt, og aldri vært kjørt på saltede vinterveier. Bilen ble EU godkjent i mai 25, med service, og nye bremseskiver foran. Den er en drøm å kjøre. Full informasjon og car fax finnes. Ta kontakt for spørmål og mer info.

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 900 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
599 000 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Ford
Modell
Mustang
Modellår
2008
Karosseri
Coupe
Drivstoff
Bensin
Effekt
506 hk
Slagvolum
5,4 l
Kilometerstand
35 080 km
Girkasse
Manuell
Hjuldrift
Bakhjulsdrift
Vekt
1 770 kg
Seter
4
Dører
2
Farge
Oransje
Fargebeskrivelse
Grabber orange
Interiørfarge
Sort skill
Bilen står i
Norge
Sist EU-godkjent
16.05.2025
Neste frist for EU-kontroll
08.05.2027
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
FT60579
Chassis nr. (VIN)
1ZVHT88S985164096
1. gang registrert
15.05.2009
Eiere
5
Salgsform
Bruktbil til salgs

Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Ja. Det er en liten sprekk i spoiler på bakluka. Denne var der da jeg kjøpte bilen.

Er det gjort større reparasjoner?

Nei

Har bilen heftelser/gjeld?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

7393 Rennebu
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

443221143

Sist oppdatert

26. desember 2025, 18:13

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Ford
Ford Mustang