Bildegalleri
Fiat 124 Spider
1800
1975
27 654 km
Manuell
Bensin
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for JD44646
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
1975 Fiat 124CS Spider selges på vegne av en bekjent, som av helsemessige årsaker må avslutte eierskapet.
Bilen er solgt ny i California i 1975, og kom til Norge våren 2007, og dagens eier har hatt bilen siden høsten 2007.
Bilen har aldri vært rustsveiset, og er svært hel og solid. I perioden ca 2008-2012 ble bilen delvis demontert, og hellakkert. Det mekaniske ble gjennomgått, og den originale US-forgasseren med vakum og resirkulering (som den ble solgt med pga utslippskrav i USA) er erstattet med to helt nye Weber IDF40 (originale italienske). Prosjektet sluknet så, og bilen har stått lagret, med noen avbrudd hvor bilen har blitt montert sammen igjen. Den er nå EU-godkjent, registrert og kjørbar, men litt arbeid gjenstår for å få bilen 100% klar, bl.a. ferdigmontering av kalesje og litt interiør.
Bilen går friskt og godt, men den er knapt kjørt, så kontroll av forgasserjustering, tenning mm på påregnes.
Bilen står lagret i oppvarmet verksted, og kan ses på løftebukk.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- Fritatt (avgifter)
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Fiat
- Modell
- 124 Spider
- Modellår
- 1975
- Karosseri
- Cabriolet
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 86 hk
- Slagvolum
- 1,8 l
- Kilometerstand
- 27 654 km
- Girkasse
- Manuell
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Vekt
- 1 052 kg
- Seter
- 2
- Dører
- 2
- Farge
- Blå
- Interiørfarge
- Svart
- Bilen står i
- Norge
- Sist EU-godkjent
- 29.09.2025
- Neste frist for EU-kontroll
- 06.06.2029
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- JD44646
- Chassis nr. (VIN)
- 0000124CS10099574
- 1. gang registrert
- 01.01.1975
- Eiere
- 2
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Selgers kjennskap til bilen
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.