Bildegalleri
Yamaha NEO's / ESS025
2024
1 222 km
0 cc
4 hk
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre kjøretøyet ditt
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Jeg kjøpte denne nydelige mopeden (kallnavn Gloria arvet fra forrige eier) og har kjørt hjemmefra til jobb i vår og sommer. Jeg er veldig fornøyd med den, men nå har jeg dessverre flyttet så langt fra jobb at jeg må oppgradere til en billig elbil.
Mopeden er helt lydløs og og har helt fin hastighet opp bakker, selv med min massive kropp. Offisiell rekkevidde når solgt er 37km (den går i skilpaddemodus på siste 20%). Jeg veier mer enn 2x en vanlig sjåfør og har klart å kjøre ~25 med full effekt, så jeg har ikke noe problem med å tro at den klarer nærmere 37 med en vanlig sjåfør. Mopeden skal ha regenerativ bremsing.
Mopeden kommer med ett batteri, og har plass til to (10-15k for ekstra batteri, max range øker til 67 km). Batteriene kan enten lades montert i mopeden, eller lett løftes ut av mopeden og lades der du føler for det. Batteriet veier ca 7.8 kg, 36x32x10 cm. Uansett ladested brukes samme lader som stikkes inn i vanlig stikkontakt. Laderen veier ca 1,5 kg, 26x13x6 cm, og bruker en vanlig euro-plugg uten jording. Det kan ta opp til 8 timer å fulllade batteriet, det går raskere til 80%.
Mopeden er nøkkel-løs, med trådløs brikke som låser opp tenningen. Det er også en backup-kode som kan tastes inn.
Det er ikke bagasjeboks montert (den har festepunkter for det), men lader og en stor full-hjelm får plass under setet sammen med batteriet (Se bilder). Har du hjelmen på hodet er det også plass til en god handlepose under setet.
Det er standard 12v uttak (aldri brukt selv), og en valgfri app (aldri brukt selv)
Egenvekt med fører er 173, som gir 89 kg nyttelast.
Var på 1000km-service på Yamaha-verksted i sommer, og det ble ikke funnet noen problemer. Jeg har bare kjørt ca 200 km etter dette.
Siden jeg går over til bil kan jeg også selge noe moped-klær, hjelm og utstyr til en OK pris.
Kan hentes på Ski, ellers kan jeg etter vurdering forsøke å få til levering i Oslo-området.
Review: https://www.moveelectric.com/e-motorbikes/yamaha-neos-electric-scooter-review
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 631 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 24 369 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Yamaha
- Modell
- NEO's / ESS025
- Modellår
- 2024
- Type
- Scooter
- Drivstoff
- El
- Effekt
- 4 hk
- Slagvolum
- 0 cc
- Kilometerstand
- 1 222 km
- Vekt
- 98 kg
- Farge
- Turkis
- Registreringsnummer
- TK5072
- Chassis nr. (VIN)
- RLCSY141000006633
- Eiere
- 2
- Tilstandsrapport
- Nei
Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.