Bildegalleri
Toyota Land Cruiser
LX
1986
220 215 km
Manuell
Diesel
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for KF15160
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Toppen vert sjekka, ventilar sjekka og det heile remontert denne veka dersom deler kjem fram i julekaoset. Det vil gå noko tid etterpå før bilen igjen er EU godkjend.
Eg ønsker helst å selge allt samla, men kan selge delebilen med ein motor (5000, med orginalmotor ) for seg og offroad dekk med spacera (7000). Delene eg har utanom følger med på kjøpet av bil (eller delebil/offroad dekk). Henvendelsar om anna enn bil, offroad dekk eller delebil blir ikkje besvart.
Bilen er påkosta mykje før den vart registrert av meg. Lite kjøyrd etter det. Det er endring i motor som no gir mykje røyk. Ellers kan eg nemne at følgande gjort med bilen. Bremser skifta, tromlar, skiver, klossar, sko, slangar, caliperane. Nytt eksosanlegg, ny radiator, ny dynamo, ny startar, regreim bytta, nytt diselfilter, olje og oljefilter bytta, masse foringar bytta, nye demperar. Motoren som står i har ukjend kjøyrelengd. Delemotor med ny turbo følger med, den er kjøyrd 220 000. Den går dårleg, juksar. Feil ukjend. Det følger og med ein delemotor som opprinneleg stod i VE30811 delebilen. Den er kjøyrd ca 450 000 km, men skal framleis fungere ifølge forrige eiger (som byta motor rett før eg kjøpte VE30811).
Eg har 4 hjul med 33*12.50R15 dekk der dekka har solid mønster, kr 7000 for hjul og 4 spacera (hjula er brukt på delebilen). Har ein kufangar og ekstra deler som kan følge med bilen wller delebil. (Eksosoppheng, viftereim, feste sidefotbrettgreier(har og to alu fotbrett liggande),ny handbrekkwire,bremseslangar, bremseklossar og sko, skiltlyskonsoll til bakdør, diselfilter, ventilasjonsvifte (må loddast inn nye børstar)). Bakfør i delebil ser ok ut om ein vil plukke deler og få på bakdør med skiltlys. Støtfangar har fått ein liten smell, men den kan ein og kanhende plukke av delebilen og byte.
Spacera som følger med 2 stk 6mm(ein står framleis på delebilen), 2stk 8mm og 2 stk 25 mm spacer.
Luftfilter og startmotor.
Delebilen er utan motor, har mykje rust i karosseri. Men bakdører ser ok ut. Drivverk virka då den vart brukt sist. Er kjøyrd i skogen. Kjøpar er velkomen til å plukke allt ein ynskjer frå delebil. Ynskjer helst å selge allt samla. Men om nokon er veldig sugne på vinsj eller 35" hjul med spacer så kan ein kome med bud. Vert det solgt samla til ein for meg hyggelig pris kan eg vurdere å bidra med transport.
Eg har hatt mykje moro på vegen og i skogen med den første land cruiseren (VE registrert). Land Cruiser nr to har kosta mykje i tid, deler og mekanikartimar. Så no er eg litt lei og tenkjer få det heile vekk frå tunet. Evnt om lite betalingsvilje, berre behalda heile skiten og leika meir i skogen.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 268 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 50 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Toyota
- Modell
- Land Cruiser
- Modellår
- 1986
- Karosseri
- Kombi 3-dørs
- Drivstoff
- Diesel
- Slagvolum
- 2,4 l
- Kilometerstand
- 220 215 km
- Girkasse
- Manuell
- Maksimal tilhengervekt
- 1 730 kg
- Hjuldrift
- Firehjulsdrift
- Vekt
- 1 730 kg
- Seter
- 2
- Dører
- 3
- Farge
- Hvit
- Bilen står i
- Norge
- Neste frist for EU-kontroll
- 14.11.2025
- Avgiftsklasse
- Varebil
- Registreringsnummer
- KF15160
- Chassis nr. (VIN)
- JT1V0LJ7009007107
- 1. gang registrert
- 05.10.1986
- Eiere
- 7
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja. Etter EU kontroll sjekka eg røyk i avgass og ser det er ein endring i røyk. Før røyk den blått serleg ved oppstart, men no ryk den meir og og under kjøyring. Kvit røyk. Så mistanke om problem med kjølevat og. Eindel rust i karosseri, serleg bakskjermar. Ryker eindel, serleg når kald. Varmeapp kan ikkje justere temp(wire er fast, hente frå delebil?) Eksosanlegg oppheng dei to bakre er noko amatørmessige. No har bilen vore på EU kontroll. Den var godkjend i januar og er lite brukt etter det, diverre fekk den fleire mangalr. Sjå vedlagd rapport. Bilen bør få ein sjekk av topp og ventilar før den vert kjøyrd langt.
Er det gjort større reparasjoner?
Nei
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.