Bildegalleri
Volkswagen LT
2004
280 000 km
Manuell
Diesel
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for JR25082
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Eg sjekker interessen for denne bilen som en delebil eller prosjekt. Evt delebil til ny innredning av en annen van? Dette er en fullt innredet Campervan med en del skavanker.
Den er kjørbar som den er og eg har aldri hatt noe problem med å kjøre den, synes den har vært veldig fin å kjøre. Dog mangel på servo gjør at en må ta litt i rattet når den står helt i ro men eg har ikke tenkt noe over det, fikk mangel på dette på EU kontroll siste gangen.
Bilen har gått mellom 27-280´000 km men den ´nye´ motoren er eg litt usikker på..
Har hatt 2 eller 3 eiere
Vektklasse 3,5tonn
Den inneholder:
Kapteinstoler, seng, sitteplass, skap, hyller, seng, og mange andre ting. Bluetooth spiller med høyttalere, eg har dog glemt å ta det inn ved vinteren men det har alltid funket greit, kan såklart sjekke om det er interesse av det. Elektrisk vannsystem med gråtank som man tømmer under bilen, veldig praktisk.
Elektrisk styrt camping persienne tak (eller ka det heter) - ikke brukt av meg.
Lysplanke/ langlys.
Elektrisk innvendig:
En kan koble interiør systemet til utvendig 240v kilde via skjøteledning + campingvogn strøm uttak. Det er da stikkontakt inni bilen for å bruke ovn eller lade pc, tlf etc
Varmtvannstank til dusj vask, ulike eletriske system/ lys i taket etc - kan koble til blybatteri (er et i bilen nå som eg brukte før) eller bilbatteri,
Kjøleskap som kan kobles til bilbatteri, eller gass. på gass holder det i et par mnd.
Eg har ikke 100% oversikt på ka som funker eller ikke desverre men eg har brukt alt og det virket som det skulle den gang.
Det er dieselvarmer montert i bilen også, denne trenger ny dieselpumpe som kan kjøpes billig. Eg har ikke brukt dette.
Følger med vanlig gasstank og system som er bygd inn under benken, man får tilgang ved å åpne skyvedøren når man trenger å fylle på gass.
Det er gjort en god del på den men den som å bytte motor, clutch og mange andre ting. Skal finne fullstendig liste og detaljer om dette snarest. Kostnadene på dette har vært langt over ka eg vil selge den for, og det ble gjort for et år siden..
Tydelige mangler er bremsesystem - rør, bremser, Servo virker ikke. Motoren trenger et oljeskift, mulig eg får gjort dette før evt kjøp. Dette er fordi det er kondens i motoren, men det kan være mange grunner til. Det er fukt i taket da noen rør og ventiler ikke har blitt tettet riktig. Takluke har eg etter tettet. Det er rust men det er mest overflate rust bortsett fra bremsesystemet.
Fikk mangel på batterifeste, bremser, viskere, rute, motoren lekker. Motoren er som sagt nettopp byttet, men eg har ikke mer kapasitet til å bruke på bilen nå. Kan sende full mangellapp ved forespørsel.
Den har stått i ro en del de siste 2 årene da den bare har vært på reperasjon etc. kjørte med den ca en gang i mnd for å holde den i gang i vinter.
Eg har hatt veldig lite kapasitet av flere grunner, og dette reflekteres såklart både i standen og pris. Men eg mener at om en vil bruke delene, eller om en har driv og litt mekaniker skills eller hjelp så er det et kupp ift ka biler blir solgt for i dag. Det er en del interiør og deler som er fint brukelig.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 900 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 35 100 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Volkswagen
- Modell
- LT
- Modellår
- 2004
- Karosseri
- Kasse
- Drivstoff
- Diesel
- Effekt
- 158 hk
- Slagvolum
- 2,8 l
- Kilometerstand
- 280 000 km
- Girkasse
- Manuell
- Maksimal tilhengervekt
- 2 000 kg
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Vekt
- 2 070 kg
- Seter
- 3
- Farge
- Hvit
- Bilen står i
- Norge
- Sist EU-godkjent
- 28.02.2022
- Neste frist for EU-kontroll
- 28.02.2024
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- JR25082
- Chassis nr. (VIN)
- WV1ZZZ2DZ4H019456
- 1. gang registrert
- 17.02.2004
- Eiere
- 2
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Selgers kjennskap til bilen
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.