Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Grand Soleil 43
Grand Soleil 43 vurderes solgt
2002
43 fot
Innenbords
Ikke oppgitt
Pris
1 200 000 kr
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Grisefin Grand Soleil 43 vurderes solgt. Betydelig oppgradert siste årene. Dette er en kvalitetsbåt for kjennere og kan ikke sammenliknes med «strykejern» av nyere dato. Båten ble bygget i 2002, mens man fortsatt støpte skott og interiør sammen. Knirkefritt og massivt. Skroget har et dypt og spisst forskip som skjærer gjennom bølgene uten dunk og drønn. Akterskipet flater ut til å gi fart nedover bølgene i medvind. En dyp blykjøl og dypt ror holder båten på beina, samme hva det blåser. Cockpiten er dyp er trygg, her sitter man godt i sjøene og med plass nok til å slappe av i trygg havn. Interiøret er av en kvalitet man ellers bare finner blant Orust båtene. Fantastisk håndverk og kvalitet i alle detaljer. God plass til seks personer rundt salongbordet. Romslig bysse, 3 lugarer og 2 bad. Et av badene med elektrisk klosett og dusj. Riggen er stor og solid, med rullegenua, og rullestorseil som gjør håndtering av båten svært enkel. Registrert i NOR/NIS.
Spesifikasjoner
- Merke
- Grand Soleil
- Modell
- 43
- Modellår
- 2002
- Type
- Seilbåt/Motorseiler
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 54 hk
- Motorfabrikant
- Yanmar
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 8 knop
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Vekt
- 10 000 kg
- Lengde i fot
- 43 fot
- Dybde
- 210 cm
- Bredde
- 390 cm
- Soveplasser
- 6
- Farge
- Blått skrog
- Båtens beliggenhet
- Norge
Utstyr
Nye Raymarine i70+ instrumenter (også display på kartbord)
Raymarine Evolution autopilot
B&G Vulcan kartplotter ved pidestall
ORCA core koblet mot NMEA med bla fjernkontroll av autopilot på iPhone
B&G Halo 20 radar
Raymarine AIS sender/mottager
Rullestorseil
Rullegenua
Gennaker (ny 2025)
Nytt forstag og rullesystem 2024
2 stk 110w Solcellepaneler m/Victron lader
4 stk 100 ah lithium forbruksbatterier
1500 w ren sinus inverter
Victron batterimonitor for lader og solceller
32 tommer TV m/apple tv på 12 volt
Kjøleskap med ny kompressor og epivator 2025
Komfyr med tre bluss
Ankervinsj med kjetting og 20 kg rustfri Bruce anker
Peis (Bioethanol)
Blått skrog
Gori foldeprop.
Webasto varmer
«Skreddersydd» vinterpresenning fra GranSeil
Starlink dishy
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.