Bildegalleri
Knaus Mustang 475 TU
1986
1 000 kg
600 cm
4
Pris
22 000 kr

Forsikre kjøretøyet ditt
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Dette objektet selges på nettauksjon hos Auksjonen.no. Vennligst oppgi auksjonsnummer 533865 ved kontakt med oss.
For mer informasjon eller for å registrere bud kan du trykke på linken "GÅ TIL DENNE AUKSJONEN" som vises under "Nyttige lenker".
-----------
Om dette objektet:
1986 Knaus Mustang 475 TUSelger opplyser:
Selger en liten og grei campingvogn, med behov for litt pleie.
Vognen har 2 sittegrupper som kan legges ned til seng.
Bakerst i vognen blir sengen ca. 150cm bred, og fremst i vognen blir sengen ca. 120cm bred.
Det er plass til 4 personer i vognen.
Bakvegg er skiftet etter råte. Det kommer inn litt vann i venstre hjørne ved mye regn, fordi kantlist trenger ny butyl.
Det elektriske anlegget er betydelig oppgradert i vårt eie:
- Det er montert jordfeilautomat for 230v strømforsyning, slik at det ikke er fare for å få støt dersom noe går galt med anlegget.
- Det er montert et stort 100Ah Lithium-batteri i vognen, 2stk 100 watt solcellepaneler på taket med servicebryter og en MPPT laderegulator.
- I tillegg er det en Ctek-lader som kan benyttes i vinterhalvåret når solcellepanelene ikke strekker til. Vi har vært på mange turer og har aldri hatt behov for å koble til ekstra strøm, da batteriet er stort nok til å gi oss den strømmen som trengs.
- Det er installert 2 doble USB-uttak i vognen som gjør lading av mobiltelefoner og powerbanker enkelt.
- Baklys er skiftet
- Vognens kjørelys kan slås på når man står parkert, via en bryter under sittegruppen, slik nyere vogner har.
Det er ogs gjort andre oppgraderinger:
- Montert gassalarm ved Truma-varmer
- Montert røykvarsler/branndetektor
- Montert brannslukkingsapparat ved dør
- Montert inne/utetermometer med luftfuktighetindikator
- Vannpumpe og kran på kjøkken er skiftet. Det medfølger ny vask og kran til toalett.
- Toalett er av typen Porta-potti.
- Takluke over kjøkken er ny.
- Det er nye dekk på vognen.
- Bremser fungerer greit.
- Gassanlegget fungerer til både kjøleskap og kokeplater.
- Truma varmeanlegg fungerer.
- Alle 4 støttelabber er hel og fungerer fint.
Kjøleskap fungerer på gass og 230v. Jeg har ikke testet 12v da det ikke er koblet opp i bilen, men det er testet når kjøleskap har vært tatt ut av vognen for service på brenner til gass.
Fortelt er et enkelt telt fra Biltema, men det er plass til 4 personer her. Det medfølger også "kappe" som man trer innpå en skinne i bunn av vognen for å minimere trekk fra underside av vogn.
Dette er en vogn som vi har vært veldig fornøyd med, men ønsket om større vogn har meldt seg. Den har en totalvekt på bare 1000kg som gjør at de fleste kan trekke den selv uten å ha tilhengersertifikat.
Vognen er oppgradert for rundt 20.000,- i vårt eie.
Bakvegg er skiftet og bygget opp på nytt.
Framvegg må skiftes og det er behov for å ta av "hjørnelister" og fjerne gammel butyl og legge på ny. Forrige eier har skiftet en del av gulvet foran i vognen, og dette er trolig pga den dårlige framveggen.
Bør justere bremser på nytt. Ikke et problem med dem, men som preventivt vedlikehold.
Vask på toalett er sprekt, men det følger med en ny fra Reimo. Takluke på toalett er reparert av forrige eier, og er tett, men ikke veldig pen å se på.
Siden dette er en vogn fra 1986 med kjente feil og mangler selges. denne uten noen form for garanti eller klagerett.
Ting som ikke følger med, men som er med på bilder:
- Bord og stoler i fortelt
- Overmadrasser, dyner og puter til senger.
- Diverse pyntelys
FINANSIERING OG FORSIKRING?
Ønsker du å motta tilbud om finansiering og/eller forsikring av dette objektet? Send meg en mail på
INNBYTTE?
Vi tar ikke innbytte, men selger gjerne din nåværende bil til markedspris gjennom vår åpne auksjonsløsning. Ta kontakt for verdivurdering, så hjelper vi deg med en smidig salgsprosess!
Informasjon over kan være feil og er kjøpers ansvar å sjekke opp før budgivning.
Send SMS til 2282 eller sjekk http://www.vegvesen.no/Kjoretoy/
OBS! Kjøretøy må være EU-godkjent før eksport.
Viktig informasjon :
- Alle tinglyste heftelser slettes ved salg med mindre annet er opplyst
- Feil om EU godkjenning kan forekomme så kontakt vegvesen for rett info
- Les tilstandsrapport/egenerklæring/beskrivelse før budgivning
- Vi tar ikke innbytte- men vi selger gjerne for deg, så ta kontakt!
Skal objektet finansieres må det være EU-godkjent. Ta kontakt med oss for nærmere informasjon før budgivning.
EXPORT:
If this object is exported buyer must contact seller BEFORE making a bid making sure documents for export can be provided or are available. This is buyers responsibility.
For mer informasjon om objektet og budgivning besøk vår nettside Auksjonen.no - Norges største nettauksjon.
Objektet selges på nettauksjon på siden www.auksjonen.no, for direkte link til objektet trykk på linken "Gå til denne auksjonen" som finnes under "Nyttige lenker".
Bedrifter og privatpersoner kan selge hos Auksjonen.no. Les mer på https://info.auksjonen.no/selge-hos-oss.
Om Auksjonen.no:
Auksjonen.no er Norges største nettauksjon for kjøp og salg av maskiner, kjøretøy og utstyr.
Vårt hovedkontor er i Tønsberg, og vi har totalt 140 ansatte.
Det siste året er mer enn 50 000 objekter solgt på auksjonen.no. Vi har daglig rundt 55.000 besøk på vårt nettsted, og mer enn 5 000 nye registrerte brukere hver måned.
Vi ønsker å skape en smidig, trygg og enkel opplevelse for både kjøper og selger. Når maskiner, kjøretøy og utstyr selges gjennom oss har vi system, rutiner og erfaring som sikrer nettopp dette.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- Ikke oppgitt (avgifter)
- Årsavgift
- Les mer
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Knaus
- Modellår
- 1986
- Type campingvogn
- Campingvogn
- Lengde i cm
- 600 cm
- Bredde
- 210 cm
- Totalvekt
- 1 000 kg
- Egenvekt
- 780 kg
- Nyttelast
- 220 kg
- Soveplasser
- 4
- Campingvognen står i
- Norge
- Salgsform
- Til salgs
Utstyr
- Dyrefri
- Fortelt, Sommer
- Kjøleskap
- Røykfri
- Sentralvarme
- Sommerhjul
- TV-Antenne
Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler
Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.
Annonseinformasjon
FINN-kode
432224192
Sist oppdatert
24. januar 2026, 17:54
Referanse
533865
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.