Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Andre
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Andre

Bildegalleri

(1/23)
Inaktiv

Morgenrød

Arietta 31

Modellår

1969

Lengde

31 fot

Type motor

Innenbords

Seter

Ikke oppgitt

Pris

70 000 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Den svenske seilbåtkonstruktøren Olle Enderlein sa en gang at «Vackra båtar säglar väl». Det gjelder så visst en av de første plastbåtene han tegnet i 1964, nemlig Arietta 31 som det ble produsert 250 av, vår i 1969. Det langkjølte skroget til "Morgenrød" seiler trygt og stødig, kjølvekten er 1540 kg. På kryss kommer skuta raskt opp i 5,5 knop. Enderlein er nok mest kjent for Hallberg-Rassy-båtene, men vel så mye for å ha konstruert båter som skulle gjøre det mulig for «Medel-Svensson» å ta del i båtlivets gleder.

«Morgenrød» har gitt oss mange flotte opplevelser de første årene, siden vi kjøpte den for 4 år siden. På grunn av mange livsendringer og lite muligheter, har båten ikke blitt brukt de siste årene Nå håper vi på en kjøper med sans for å ta vare på eldre båter, med all sin sjarm og sine små «særegenheter» som et resultat av tidens tann. Den selges inkludert masse utstyr. «Morgenrød» er registrert i Småbåtregisteret som LE9867 og har eget MMSI nummer. Båten var sist på land til stoffing sommeren 2023.

Har ca hatt gjevnlig besøk ca hver 3 uke, men dessverre ikke blitt brukt. Vi velger nå selge den der den ligger og som sånn den er.

Tilstand:

Gikk over båten fra topp til topp til tå Tirsdag 26.08.2025. Det er en feil med framdrift, men har kokludert med en litt mer fagkyndig på motor og båt, at det er antaglig en løs proppel som spinner på akslingen.

Ble sjekket ned i alle room, alt elesktrisk, krypet ned bak motoren, sjekket aksling og oljenivåer på girkasse og motor. Alt fungerer utmerket fra toalett, vask, vann, elektrisk, motor og drivverk. Ser propellen spinner rundt, men det er svak kraft bakover og fremover, siden proppelen antagelig spinner løst rundt akslingen.

Sjekket også ned i ferkvannstanken og den må rensen før den blir drikkevann. Vet det er noe midler kan helle nedi.


Bare å ringe angånde spørmål og en seilprat :D


Seil og rigg:

- Original, stående rigg, 2 vinsjer Lewmar 40 og 2 originale mastevinsjer- Genoa på rull, Furlex 200S. Seil i sandwich laminat

- Storseil, Narval, langspilet, med Lazy bag- Spinnaker med utrustning, spristake


Motor:

- Yanmar YSB 12 hester

- Dieseltank 50 l


Vann, varme, sanitær:

- Vanntank 50 l, septiktank 50 l i syrefast stål.

- Jabsco «Twist’n’Lock»- Trykkvann på vaskerom med enkelt opplegg for dusj (i balje)

- Fotpumpe i pantry, 2 gassbluss i pantry med slingrebøyle- Eget rom for gassflaske akterut, med 12,5 liter gassbeholder. Gassdetektor

- Peis! Dickenson Newport, installert av forrige eier, brenner alt mulig. Pipe over dekk og eget friskluftinntak. Termoelektrisk vifte gir flott varmefordeling i hele båten ved vår- og høstbruk

- Romslig vedboks i teak med lokk i aluminium som fanger opp eventuelle gnister

– Elektrisk lensepumpe


Skrog m.m.:

- Profesjonelt lakkert av forrige eier i 2009, har blitt noe matt på enkelte steder. Ellers helt og pent- Jernkjøl integrert i skroget, meget solid konstruksjon. Båten stikker bare 1,35 m

- Cockpit har utstrakt bruk av hel teak. Teakkant rundt på dekk har begynt å flasse, men en enkel jobb å fikse

- Nytt baugspyd med stige (fra 2021)

- Davitere med oppheng til liten jolle og solcellepanel

- Sprayhood i grei stand, begynner å løsne litt i noen sømmer.

- Vindskjermer rundt cockpit-Stort cockpitbord

- Cockpit-telt gir ekstra rom og er smart på regnværsdager. (bakre rute har fått et rift i seg)

- Badestige akter, med forlengerstige

- Bord som er lett å instalere i cockpit

- kan følge med brakket til påhengsmotor (ikke montert(


Elektrisk:

- 3 batterier, á 70 Ah. 2 til forbruk, 1 startbatteri- 2 solcellepaneler, 100 watt på daviter, 30 watt fleksibelt på dekk

- Nasa batterimonitor- Isotherm kjøleskap, 46 l med frysedel

- Flere lamper, hvorav nye ledlamper i salongen

- DAB radio med blåtann, usb-port og cd-spiller


Navigansjon:

- Cobra kartplotter, MC 600Ei Marine. Bruker MAX C-MAP kartbrikke, og inkluderer norske-, svenske-og danskekysten til Tyskland

- VHF Standard Horizon, Matrix serie. Gx 2000 E med AIS (radiolisens må dokumenteres)- Ekkolodd Hummingbird 350 TX- Logg: Nasa Crusader

- Autopilot: Raymarine S2000

– Rorkultforlenger 


Ankring og fortøyning:

- Bauganker: Bruce-kopi, 7 kg, 30 m blytau og 8 meter (10 mm) kjetting i egen kasse- Akteranker: Danfort 10 kg, 30 m blytau med 10 m kjetting (5 mm) i egen kasse, pluss «Ankarolina»-bånd på rull som reserve

- Ekstra, stor paraplydregg følger med

- Godt med ulike typer fortøyningstau, fendere og pluss kjempediger fender, smart ved fortøyning mot fjell

- Båtshake

- Boltesett


Innredning/utstyr inne:

- Innvendig er det brukt solid heltre teak/mahogni - salongen minner om en gammeldags togkupé

- Gode håndrekker i taket

- Ryggene på salongbenkene kan slås ned og gir ekstra bredde til to køyer

- Utstyr i byssa: servise, kjeler, bestikk etc.

- Diverse verktøy og smådeler

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Andre
Modell
Arietta 31
Modellår
1969
Type
Seilbåt/Motorseiler
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
12.0 hk
Motorfabrikant
Yhanmar
Type motor
Innenbords
Topphastighet
6 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Lengde i fot
31 fot
Dybde
135 cm
Bredde
270 cm
Soveplasser
4
Farge
Hvit
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
LE9867

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

3145 Tjøme
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

424264977

Sist oppdatert

1. september 2025, 14:26

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Andre
Seilbåt/Motorseiler