Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Silver Dorado Hawk 540
Silver Dorado Hawk 540 - med hardtop + 90 Hk Mercury motor
2007
18 fot
Utenbords
7
Pris
65 000 kr
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Silver Dorado Hawk 540 – kompakt, trygg og allsidig båt for hele familien.
- Perfekt vestlandsbåt med hardtop som kan brukes hele året. Med lovlig sitteplass til opptil 7 personer er dette en god båt for både fisketurer, dagsturer og vannaktiviteter. Den har 2 stangholdere bak hvis du vil fiske. Den er sterk nok og rask nok til å dra vannski eller vannsofa og lignende etter seg. Dype, stabil skrogløsningen som gir trygghet – også når været snur - den kjører godt også når det er hvit på toppen av bølgene men en må da selvsagt kjøre saktere. Ergonomisk konsoll, gode seter og smarte oppbevaringsløsninger for fiskeutstyr og annet utstyr som redningsvester for eksempel. Enkel å manøvrere med ratt, også for førstegangs båtførere. Den starter ved å skru rundt nøkkelen slik at en trenger ikke å starte noen motor manuelt. Motoren jekkes også opp og ned i vannet motorisert via en bryter slik at her trenger en ikke å ta i. Båten har i tillegg elektrisk styret sidekjøl (lifting keel) slik at en kan kompensere for ulik vekt av passasjerene / vind slik at båten hele tiden ligger stabilt og ikke krenger. Dorado-modellen har en liten cabin som gir ekstra beskyttelse mot vær – perfekt til å søke ly eller for en liten hvil på turen.
- Skroget er av aluminium og den stikker kun 28 cm ned i vannet. Grunne steder / havner er derfor ikke et problem.
Den går fint i bølger og går i 30 knopp hvis det er lite bølger og en er alene i båten. Mer realistiske verdier med flere i båten er 25-27 knopp.
- Silver er kjent for å være finske kvalitetsbåter. Denne har aluminiums-skrog kombinert med glassfiber innerliner. Dette gir en båt som tåler tøff bruk. Den er selvlensende. Den har ekstra akterkalesje som gjør at en kan få tak på hele båten. Fremme er det en luke en kan åpne innenfra som blant annet gjør det lett å komme frem til fronten når en skal legge til. En kan kjøre med denne åpen og får da vind gjennom kabinen, eller den kan være lukket.
- Med sine 18 fot er båten lett å håndtere, enkel å trekke på henger, og du kommer deg inn i små havner og bukter større båter ikke når. Samtidig har den plass og komfort som gjør den til en ekte flerbruksbåt.
Motoren er en Mercury 90 hk bensin fra 2007. Jeg mener den har gått rundt 200 timer. Motoren kostet ca 95000 kroner ny og en lignende helt ny motor vil koste rundt 140 000 kroner til normalpris hvis kjøpt i dag.
Ble bunnsmurt og aluminiumsskroget ble polert i 2020. Service på motor og skrogrens ved Hardanger Fritid i 2023.
Båten fungerer fint som den står i øyeblikket.
Det som eventuelt er å gjøre:
- Akterkalesjen er skitten og skadet flere steder. En kan bruke den, men med ny eller fikset kalesje hadde båten sett mye finere ut. En del av knappene der kalesjen festes på skroget er i dårlig stand og bør også byttes på skroget noen plasser hvis en velger å bytte / fikse kalesjen.
- Det er en sprekk i plastluken fremme - som kom etter vinterlagring. Dette har ingen konsekvens for funksjonaliteten men foringer utseende noe.
- Fargen er noe falmet, og båten kunne trengt en god vask, event et malerstrøk hvis en ønsker en båt som ser mer ny ut.
- Det er en liten skade i propellen - ved bytte av denne vil båten kanskje gå litt raskere - men propellen kan brukes som den er. Nypris propell er ca 1000 til 3500.
Ved flere bud selges båten til høyeste budet.
Båten ligger i Norheimsund og men kan fraktes til Bergen og omegn.
Typisk markedsverdi for denne måten ligger mellom 120 000 og 160 000 kroner.
https://www.finn.no/mobility/item/360433671 var annonsert for 140 000 kroner.
https://www.finn.no/mobility/item/253554350 ble solgt til 105 000 kroner.
https://www.boat24.com/no/motorbater/silveryacht/silveryacht-540-hawk-dc/ i Sverige ligger til 228 500 kroner
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Silver
- Modell
- Dorado Hawk 540
- Modellår
- 2007
- Type
- Daycruiser
- Drivstoff
- Bensin
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 90.0 hk
- Motorfabrikant
- Mercury
- Type motor
- Utenbords
- Topphastighet
- 30 knop
- Byggemateriale
- Aluminium
- Vekt
- 630 kg
- Lengde i fot
- 18 fot
- Dybde
- 28 cm
- Bredde
- 217 cm
- Sitteplasser
- 7
- Farge
- Hvit, blå og aluminium grå
- Båtens beliggenhet
- Norge
- Registreringsnummer
- RCG 349
Utstyr
Mercury 90HK motor
Sitteputer
Hummingbird 560 Ekkolodd
To stangholdere montert bak
Akterkalesje
4 fendere
Diverse fortøyningstau / utstyr for å legge til kai - se bilder.
Plastikkåre
Noe utstyr som kan brukes ved fiske
Anker
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.