Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Renault/Megane
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Renault Megane

Bildegalleri

(1/5)
SOLGT

Renault Megane

Modellår

2009

Kilometerstand

160 000 km

Girkasse

Manuell

Drivstoff

Diesel

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på SD47505Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Bil som ble EU-godkjent våren 2025. Bilen er kjørbar, men styringen bør repareres før bruk. Slepering i ratt er ødelagt (derfor virker ikkje airbag, horn og cruisecontrol). Elektrisk servo har blitt byttet til uoriginal, og den nye virker, men føles hakkete når en svinger. Rattlås/startsperre er fjernet og erstattet av emulator som gjør at bilen starter og kan kjøres. Det er 8 ganske nye og gode dekk som følger bilen. Vinterdekkene er med pigg. Alle bremsene er relativt nye, seinest ble skivene bak byttet i 2025. Karosseriet er relativt OK, er sparklet og lakket nede i kanal på venstre side, men ser OK ut. Rust ved ASB ring på et bakhjul ble påvist ved bremesbytte i vår. Det er antydning til at det kommer vatn inn i kupé, siden det dugger litt innvendig. Bilen er kun kjørt i skoleferier siste 3 årene. Selges med 2 nøkler.

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 900 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
5 000 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Renault
Modell
Megane
Modellår
2009
Karosseri
Kombi 5-dørs
Drivstoff
Diesel
Effekt
90 hk
Slagvolum
1,5 l
CO₂-utslipp
118 g/km
Kilometerstand
160 000 km
Girkasse
Manuell
Maksimal tilhengervekt
1 300 kg
Hjuldrift
Forhjulsdrift
Vekt
1 215 kg
Seter
5
Dører
4
Farge
Grå
Bilen står i
Norge
Neste frist for EU-kontroll
07.04.2027
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
SD47505
Chassis nr. (VIN)
VF1BZ0C0541214228
1. gang registrert
03.07.2009
Eiere
4
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • Hengerfeste, fast krok
  • Sommerdekk på aluminiumsfelg
  • Sommerdekk på felg
  • Vinterdekk på aluminiumsfelg
  • Vinterdekk på felg

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Ja. Kjørbar, men styringen på bilen må overhales. Slepering i ratt er ødelagt derfor er det feilmelding på airbag, horn og cruisecontrol. Uorginal elektrisk servo føles hakkete. Rattlås er erstattet av emulator som gjør at bilen starter. Rustskade ved ABS ring bakaksel. Det lekker trolig littegrann regnvann inn i bilen siden det dugger litt på innsiden, ikkje stort problem..

Er eller har motoren vært trimmet?

Nei

Har bilen heftelser/gjeld?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

5763 Skare
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

423914664

Sist oppdatert

5. januar 2026, 18:18

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Renault
Renault Megane