Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Alo
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Alo

Bildegalleri

Havsula på Skansen fredag 21.06.2013. (1/7)
Inaktiv

Alo 28

Sjødyktig norsk klassiker selges rimelig

Modellår

1977

Lengde

28 fot

Type motor

Innenbords

Seter

6

Pris

14 990 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Sjøsterk seilbåt med klassiske linjer selges svært rimelig. Vår Alo 28 fortjener en ny eier som har tid til å ta vare på den. Vår hverdag har blitt for travel.
Om Alo 28
Alo 28 er robust seilbåt produsert av ALO Yacht i Tønsberg i Norge. Den er konstruert av Alf Ortang. Den ble produsert i en tiårsperiode fra 1974 og levert i over 150 eksemplar. Alo 28 var en båt som skulle gi kundene litt mer av alt. På grunn av en nokså liten rigg og solid skrog tåler den godt å seiles i mye vind.
Båten har liggeplass til to i forpiggen, så et lite toalettavlukke, deretter salong med to langsgående benker som voksne sover godt på. En liten bysseseksjon finnes også, samt en enkelkøye bakover under cockpit, men den er mest egnet som bagasjeplass. Stuverom under benkene i cockpit. Lengde 8.85. Bredde 2.55, dybtgående 1,52.
Om Havsula
Havsula er bygget i 1977 og har vært i vårt eie i tre år som vår første båt. Skrog og rigg er i god stand, så dette er et godt utgangspunkt for å skaffe seg en pen liten seilbåt.
Av gode ting nevner vi: Sjøsterk båt som du føler deg trygg i. Denne har vært t/r Shetland flere ganger. Enkel å håndtere i havn, snur på femøringen. Mye lys innvendig fra sidevinduer.
Utstyr som medfølger:
Garmin RC435i kartplotter
Autopilot Autohelm T1000+
Satt inn nytt sjøvannstoalett i fjor. Det elektriske anlegget er overhalt, det meste nytt. En Sony cd/radio sitter i. Nye rekkevirer satt på. Nytt fokkefall. Ny hesteskobøye.
Men, prisen er satt lav fordi: Båten burde vært på land for stoffing. Sist gjort sommeren 2011.
Og motoren er litt vrang. Har fått overhalt injektorene på verksted, byttet dieselfiltre og montert ny toppakning i våres. Men den vil nå ikke starte. Sannsynligvis er det bare litt justeringer og tålmodighet som skal til, for motoren er solid og gikk som en klokke i fjor.
Personlig håper jeg å finne den rette kjøperen. Denne båten er fin, og med litt stell og pleie vil den være en sjarmerende og trivelig turkamerat.
Båten ligger på Skansen i Trondheim og båtplassen kan “lånes” ut sommeren hvis det skulle være av interesse.
Flere bilder kommer.

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Alo
Modell
28
Modellår
1977
Type
Seilbåt/Motorseiler
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
13.0 hk
Motorfabrikant
Volvo Penta MD7A
Type motor
Innenbords
Topphastighet
7 knop
Byggemateriale
Plast
Lengde i fot
28 fot
Lengde i meter
8,53 m
Dybde
152 cm
Bredde
255 cm
Sitteplasser
6
Soveplasser
5
Farge
Hvit
Båtens beliggenhet
Norge

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

7023 TrondheimLogg innLogg inn for å se hele adressen

Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

42357910

Sist oppdatert

26. juni 2013, 18:58

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Alo
Seilbåt/Motorseiler