Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Dacia/Duster
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Dacia Duster

Bildegalleri

(1/26)
SOLGT

Dacia Duster

1,5 dCi 110 North Edition 4x4

Modellår

2013

Kilometerstand

163 844 km

Girkasse

Manuell

Drivstoff

Diesel

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på AY20623Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Selger en brukt Dacia Duster. Dette er en 2013 årsmodell 1,5 liter North Edition, med 110 hester. Diesel, manuelt gir, firhjulstrekk.

Kjøpt brukt i 2018 og har hatt stor nytte og glede av den. Den er rett og slett fenomenal på vinterføre! Sterk og med godt grep. Svært god framkommelighet med høy bakkeklaring og 6-trinns girkasse, der 1. gir er et lavgir.

Aircondition og setevarmer. Piggfrie vinterdekk følger med.

Radioen har kun FM, men har også Bluetooth, så tilkobling av mobil og avspilling av hva som helst veier opp for dette.

Har fulgt serviceprogrammet og dokumentasjon på all service og reparasjon følger med. EU-godkjent i år, skal EU-godkjennes neste gang i 2027.

Nytt 12V batteri i februar 2024. Nye vinterdekk i oktober 2023, nye sommerdekk i juli 2022.

Skistativ følger med.

Noen mindre skrammer i lakken her og der, se bilder av dette. Førersetet har en liten rift i seg, og setene foran har noen mindre flekker som følge av uforsiktig bruk av bil med møkkete arbeidsbukse. Helt nede på frontruta er det et lite hakk etter steinsprut. Disse feilene er utelukkende kosmetiske.

De eneste feilene bilen har pr nå som ikke er kosmetiske, har den hatt så lenge jeg har hatt den, og har ikke påvirket bruken eller opplevelsen nevneverdig: De utvendige låsene på dørene kan ikke brukes. Kanskje rustet fast. Nøkkelen har imidlertid fjernkontroll som fungerer utmerket, så dette har aldri utgjort noe problem. Én av varmetrådene på bakruta fungerer ikke, men de andre har alltid klart å tine ruta helt isfri. Aircondition fungerer stort sett helt perfekt, men når det er veldig, veldig varmt ute kan den bli "sliten" (?) og slutter å fungere før den har fått kjølet seg litt. Dette har kun skjedd i ekstrem varme: Sommeren 2018, og tidlig i juli denne sommeren. Hadde service på aircondition og feilsøking, men de klarte ikke å finne noe i veien med den.

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 900 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
63 099 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Dacia
Modell
Duster
Modellår
2013
Karosseri
SUV/Offroad
Drivstoff
Diesel
Effekt
110 hk
Slagvolum
1,5 l
CO₂-utslipp
137 g/km
Kilometerstand
163 844 km
Girkasse
Manuell
Maksimal tilhengervekt
1 500 kg
Hjuldrift
Firehjulsdrift
Vekt
1 294 kg
Seter
5
Dører
5
Størrelse på bagasjerom
408 l
Farge
Grønn
Fargebeskrivelse
Grågrønn
Bilen står i
Norge
Sist EU-godkjent
07.01.2025
Neste frist for EU-kontroll
18.01.2027
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
AY20623
Chassis nr. (VIN)
UU1HSDACN48340980
1. gang registrert
28.02.2013
Eiere
2
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • 12V uttak
  • ABS-bremser
  • Air Condition
  • Airbag foran
  • Antispinn
  • AUX-inngang
  • Bluetooth
  • CD-spiller
  • Diesel-partikkelfilter
  • El.vinduer
  • Hengerfeste, fast krok
  • Klimaanlegg
  • Lasteholdere/skistativ
  • Metallic lakk
  • Oppvarmede seter, foran
  • Radio FM
  • Sentrallås
  • Servostyring
  • Sommerdekk på aluminiumsfelg
  • Sommerdekk på felg
  • Startsperre
  • Takrails
  • USB-A
  • Vinterdekk på aluminiumsfelg
  • Vinterdekk på felg

Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Ja. Mindre skader i lakken, liten steinsprutskade i vindu, mindre skade i trekk på et sete. Utvendige nøkkelhull er ubrukelige, må bruke fjernkontroll på nøkkelen. Aircondition fungerer ikke optimalt i ekstremt varmt vær. Én av varmetrådene i bakruta fungerer ikke.

Er det gjort større reparasjoner?

Nei

Er eller har motoren vært trimmet?

Nei

Har bilen heftelser/gjeld?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

1814 Askim
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

423405064

Sist oppdatert

10. september 2025, 19:35

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Dacia
Dacia Duster