Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Mercedes-Benz/S-Klasse

Bildegalleri

(1/29)

Mercedes-Benz S-Klasse

«1000SEL» SGS Original

Modellår

1987

Kilometerstand

87 000 km

Girkasse

Automat

Drivstoff

Bensin

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på FT48045Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse


En sjelden perle, ekte 1000SEL bygd av SGS.
Hele interiøret er trekt om og bygd custom midtkonsoll med tv, nedfellbare bord i baksetene, koppholdere og hyller osv fra SGS.
Frontfanger, sideskjørt, bakfanger, antenne/spoiler, gullgrill, gullforgylte dørhåndtak, alt fra SGS.
Bilen ble hellakkert i perlemorlakk kremgull hos SGS.
Denne fargen er så spesiell, endrer seg ut ifra hvilket lys den står i som man ser i bildene noen ganger er den mer hvit noen ganger mer gull/krem.
Denne bilen ser helt vill ut i person, bildene klarer ikke ta seg av all snakkinga her.
Pen lyd fra 5 liters V8 som er sterk, men bruker ikke altfor mye bensin heller.
Hydraulisk selvjusterende fjæring, en drøm å kjøre rett og slett. Bedre enn mye av dagens moderne luftfjæring.
Bilen starter som et skudd og kjører helt nydelig, når det er sagt er bilen ikke strøken, men teknisk bra. Merk at dette er en ekte 1000SEL selv om det står 500 bakpå, og dette er ikke den eneste i dette tilfelle.
Ta kontakt for mer info, evt bud.

Spesifikasjoner

Omregistrering
Ikke oppgitt (avgifter)
Årsavgift
Les mer
Merke
Mercedes-Benz
Modell
S-Klasse
Modellår
1987
Karosseri
Sedan
Drivstoff
Bensin
Effekt
231 hk
Slagvolum
5 l
Kilometerstand
87 000 km
Girkasse
Automat
Hjuldrift
Bakhjulsdrift
Vekt
1 670 kg
Seter
4
Dører
0
Farge
Hvit
Fargebeskrivelse
Pærlemor krem/gull
Interiørfarge
Beige og rosabrunt skinn
Bilen står i
Norge
Neste frist for EU-kontroll
07.04.2027
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
FT48045
Chassis nr. (VIN)
WDB1260371A033452
1. gang registrert
25.09.1987
Eiere
3
Salgsform
Bruktbil til salgs

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

1715 Yven
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

423129785

Sist oppdatert

24. desember 2025, 02:14

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S-Klasse