Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Toyota/Avensis
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Toyota Avensis

Bildegalleri

(1/48)
Flekkerøy
Inaktiv

Toyota Avensis

1,6 132hk Advance

Modellår

2012

Kilometerstand

169 500 km

Girkasse

Manuell

Drivstoff

Bensin

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på DN89693Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Nylig EU-godkjent Toyota Avensis stasjonsvogn med nye sommerdekk og nesten nye svært gode Nokian Hakkapelita piggdekk. Service og NAF-test nylig utført. Driftssikker og romslig bil, med gode kjøreegenskaper. Bilen har vært jevnlig brukt og fulgt opp med service (se servicehistorikk og NAF-testrapporten). Bilen ble understellsbehandlet med antirust-olje i 2022. Godt utstyrt med hengerfeste, bluetooth, cruisecontrol m.m. Toyota er anerkjent som å være blant de med færrest feil på bruktbiler.

Jeg har også Thule takgrind og Thule Pacific 700 takboks til salgs for til sammen 3000kr, som passer til bilen. Egen annonse kommer for disse.

Bilen selges som den er, jf. avhendingsloven § 3-9. Kjøper er kjent med at bilen er 13 år gammel, og det må forventes feil og mangler i tråd med alder og kjørelengde. Selger har gitt opplysninger om kjente feil og mangler, samt sørget for EU-kontroll, NAF-test og service før salget. Bruktbilgaranti fra IF følger bilen. Utover dette overtar kjøper risikoen for feil og mangler som måtte oppstå etter overtakelse.

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 900 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
73 000 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Toyota
Modell
Avensis
Modellår
2012
Karosseri
Stasjonsvogn
Drivstoff
Bensin
Effekt
132 hk
Slagvolum
1,6 l
CO₂-utslipp
151 g/km
Kilometerstand
169 500 km
Girkasse
Manuell
Maksimal tilhengervekt
1 400 kg
Hjuldrift
Forhjulsdrift
Vekt
1 400 kg
Seter
5
Dører
5
Størrelse på bagasjerom
543 l
Farge
Grå
Bilen står i
Norge
Sist EU-godkjent
19.08.2025
Neste frist for EU-kontroll
15.08.2027
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
DN89693
Chassis nr. (VIN)
SB1EE76L90E024631
1. gang registrert
27.04.2012
Eiere
3
Garanti
Bruktbilgaranti
Garantiens varighet
6 måneder
Garanti inntil
8 000 km
Tilstandsrapport
Ja
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • ABS-bremser
  • Antiskrens
  • Bagasjeromstrekk
  • Bluetooth
  • CD-spiller
  • Cruisekontroll
  • Delt baksete
  • Hengerfeste, fast krok
  • Isofix
  • Kjørecomputer
  • Klimaanlegg
  • Multifunksjonsratt
  • Mørke ruter
  • Navigasjonssystem
  • Radio FM
  • Regnsensor
  • Ryggekamera
  • Sommerdekk på felg
  • Vinterdekk på felg

Selger av denne bilen har bestilt bruktbilgaranti fra If Skadeforsikring.

Garantien gjelder kun dersom dere signerer kontrakt via Smidig Bilhandel.

Se alle fordelene dine

Bilen selges med godkjent tilstandsrapport. Dette vil si at bilens tilstand er skriftlig dokumentert, og dette gir deg som kjøper en bekreftelse på at bilen er i den standen du har blitt lovet.

NAF-test

Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Ja. liten rustrose over frontruta, en litt sliten bagasjeromsdemper (funker, men litt treg). har hatt tre ganger der det har svettet ut bittelitt olje etter lang tur med lang oppoverbakke. Har aldri måtte bytte olje mellom servicene så ikke noe større sak. aux-koblingen fungerer dårlig, men trengs ikke når det er bluetooth. normalt med steinsprut o.l. for alderen. Varsellampe for auto parkeringsbrems lyser oransj. Dette er ikke en feil men noe forrige eier satte på for å slippe at håndbrekk gikk på hver gang bilen stoppet i kryss o.l. Midtre bremselys er noe skadet (ikke nok til å bli med i EU-kontrollen som feil). Et slitent viskerblad foran. korrosjon ved tilhengerfeste er rettet. systemscan fra NAF beskriver 4 feil. USB port er dårlig, de andre tre påvirker i hvert fall ikke kjøring eller EU-kontroll.

Er det gjort større reparasjoner?

Ja. hadde en liten kollisjon i lav fart, som var nok til at jeg måtte bytte fanger foran + ei lykt og spylertank. Fikset mars 2024 og kjørt helt normalt etter det og gått igjennom EU kontroll uten problem.

Har bilen heftelser/gjeld?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

4625 Flekkerøy
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

423112659

Sist oppdatert

25. august 2025, 08:15

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Toyota
Toyota Avensis-Serie
Toyota Avensis-Serie Avensis