Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Winrace

Bildegalleri

Før den ble malt. Går som en kule (1/44)
Stord

Winrace Mk4

Winrace 13 mk4 (sjelden)

Modellår

1987

Lengde

13 fot

Type motor

Utenbords

Seter

1

Pris

12 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Velger og selge min winrace 13 mk4 med tungt hjerte.
Dette er en fantastisk fin båt som er designet som en ordentlig racing båt men som fint også klarer å kjøre i bølger og en del sjø pga det sterke skroget.
Mk4 er en av de sjeldneste (om ikke sjeldnest) type winrace 13 som ble bygget. Mangen blander desse med mk7 for de ser like ut. Forskjellen er at mk4 har et skarpere skrog og den er mer racing typ, det innebærer at den veier bare 55-70 kg i bare båt. Så det er en veldig kjekk båt og mye fart.
Har ikke fått målt noe knop med den nå i det siste men den ligger nok rundt 30-35 knop med en 12 pitch proppel, så det er mye mer fart og hente med proppel.
Båten har en bulk i toppen på begge sider av cockpiten som ikke har noe fysisk funksjon, bare synlig.
Det var blitt en sprekk under båten etter den har stått på en altfor kort henger i vinter, men det ble fikset av meg og en kompis nå i sommer. Vi plastret det med rundt 3 lag før vi låg et fint lag med sparkel. Vi sparklet et par andre plasser i samme sleng under. Nå er det ikke så synlig for det er malt over.
Lurer på om det fortsatt er en litten plass der det kommer litt vann inn. Såg det fylte seg opp med vatn sakte etter den ble sjøsatt, mistenker også at dette kan være imellom fenderlisten bakk, at det ikke er tett. Isåfall så ska det ver enkelt og fikse med noe tec7 eller noe rundt der bakk. Det stopper og komme vatn inn et punkt etterhvert. Så den synker ikke av det. Selges derfor ikke med garanti på at den er 100% tett, men mest sannsynlig en easy fix.
Motoren er en ekstrem sprek mariner 25 hester som har el start men den stoppet og funke sist sommer så har bare dratt den med snor i det siste. Den er overraskende lett å dra i for og være 25 hester så el starten er ikke et stort problem. Motoren er montert med en perfekt høyde akkurat nå så den får max ytelse med den proppelen som er nå. (Viss du vil ha mer fart så skift proppel). Motoren skrikker veldig når det er full gass grunnet høyden på den. Det gjør også at det er en litten rooster tail bakk når du er i plan. Motoren er veldig lett startet når den er varm. Viss du primer motoren ca 3-5 ganger og gir gas når den er kald så starter den rett opp.
Viss ikke den blir solgt etter en stund så beholder jeg den selv pga en så unik og sjelden båt får du ikke mulighet til og ha ofte.
Ta kontakt her på finn for spørsmål (kan nok svare på det meste), informasjon eller interesse eller hva som helst.👍

Spesifikasjoner

Merke
Winrace
Modell
Mk4
Modellår
1987
Type
Speedbåt
Drivstoff
Bensin
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
25.0 hk
Motorfabrikant
Mariner
Type motor
Utenbords
Topphastighet
35 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
70 kg
Lengde i fot
13 fot
Sitteplasser
1
Farge
Blå/kvitt
Båtens beliggenhet
Norge

Utstyr

Motor
El start (defekt)
Bensin tank
Styring
Kontrollboks
Sete
Bryter pannel (ikke blitt brukt i mitt eie)
Dødmans knapp
Start knapp til el start

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

5416 Stord
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

422460631

Sist oppdatert

9. september 2025, 21:05

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Winrace
Speedbåt