Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Nidelv

Bildegalleri

Alle gutters/pappaers drøm! (1/13)
Gjøvik

Nidelv Porch 3900 GTI

Porch 3900 GTI

Modellår

1992

Lengde

13 fot

Type motor

Utenbords

Seter

3

Pris

59 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

En av få originale Porch 3900 GTI produsert av Nidelv. Myntet mot et ungt publikum, så ble det ikke solgt veldig mange grunnet stiv pris. Flott skrog og tidløst design. Klassiker og en del av norsk båtbyggerhistorie. Forrige eier har hatt båten i 24 år. For 5 år siden ble båten shinet opp. Alt av rekker beslag etc. ble demontert. Båten ble rubbet og polert opp skikkelig (original flott gelcoat, ikke lakket!). Nye dekaler og striper ble produsert opp etter original mål av Profil Reklame AS og ny fenderlist ble montert. Original type fenderlist med rød innleggslist bestilt opp og produsert av Industriplast AS. En av få, om ikke den eneste med original targabøyle.
Vi kjøpte båten med en Yamaha 9,9/15, men har senere oppgradert til en Yamaha 30hk. .
Jeg brukte en stund for å finne en sjeldent pen og lite brukt Yamaha 3cyl med elstart og kort stamme.
Motoren har ikke el tilt. Etter som kort stamme ikke ble levert med dette.
modell 1999 30deo
En eiers motor før vi kjøpte den i 2024. motoren har alltid stått lagret innendørs og er kjørt utrolig lite før vi kjøpte den.
Alt virker som det skal, men to deksler mangler (Deksel for gir og gass på motor og kontrollboks)
Motoren har noen merker i motordekselet etter lagring, men er ellers i utrolig god stand. Har valgt å ikke lakkere opp igjen deksel for å holde den original.
Har "emblem-nedtrimmet" motordeksel til 9,9.
Gjør oppmerksom på at dette er en gammel båt og motor, så det kan være en fordel å være litt fiks, eller kjenne noen som er det. Noe patina er det naturligvis på både båt og motor.
Den 3-sylindrede Yamaha`n "knurrer" fint ved pådrag så fedre og noen mødre får frysninger på ryggen. Den har også nok krefter for denne båten, så noe erfaring med båt er en fordel.

Akterspeil kan måtte forsterkes på sikt og opplegg til lanterner bør legges opp mer permanent enn det er i dag. Det er en sprekk i vindskjerm på babord side.
Vi har ikke forsket på annen propell, men det er nok potensiale for noe høyere fart med en annen propell.
Det vi har gjort siden vi kjøpte båten er følgende;
Ny styresnekke
Ny styrekabel
Ny gass- og gearkabel original Yamaha
Ny kompett bensinslange original Yamaha.
Nye tennplugger
Nytt, lite gelèbatteri med lav vekt.


En gylden mulighet til å skaffe seg en særdeles flott og stilig ungdomsbåt.
Båten selges da junior har vokst litt ut av den. Selges til høystbydende,men er ikke interessert i skambud.
Selges uten noen form for garanti, da båt og motor er mange år og ting kan skje.
Tysse båthenger kan selges med mot tillegg i pris.

Båten blir hentet ut fra vinterlager etter påske, og selges ferdig vasket og polert. Vannstand i Mjøsa er lav enda, så prøvekjøring er litt vanskelig å tilby før det kommer noe mer vann.

Spesifikasjoner

Merke
Nidelv
Modell
Porch 3900 GTI
Modellår
1992
Type
Gummibåt/Jolle
Drivstoff
Bensin
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
30.0 hk
Motorfabrikant
Yamaha
Type motor
Utenbords
Topphastighet
30 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Lengde i fot
13 fot
Sitteplasser
3
Farge
Hvit
Båtens beliggenhet
Norge

Utstyr

Fendere og flagg og båtshake

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

2817 Gjøvik
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

421985300

Sist oppdatert

29. mars 2026, 13:59

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Nidelv
Gummibåt/Jolle