Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Varebiler/Toyota/HiAce
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Toyota HiAce

Bildegalleri

Høyre side, limet etter gamle firmalogoer som vises som belegg på karosseriet (1/49)
Averøy
SOLGT

Toyota HiAce

D-Turbo 4wd lang

Modellår

1998

Kilometerstand

329 500 km

Girkasse

Manuell

Drivstoff

Diesel

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på UR59784Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Oppdatering 16.8.2025 kl 10:10. Det har vært flere bud nå, men pr nå er det 24.000,- og jeg venter kun på avklaring rundt sistemann.


Oppdatering 16.8.2025 kl 09:05. Det er flere som har bydd 20.000,- Så dersom det ikke kommer noen høyere til klokken 10:00, må jeg bare trekke en av de. Takk for interessen alle dere som har skrevet til meg. Det var voldsomt til engasjement, men jeg tror jeg har klart å svare alle.


Oppdatering 15.8.2025 kl 20:25. Vært opptatt på jobb, men har sett gjennom alle som har sendt meg melding. Har lagt inn bilder av motor. Det er ingen oljesøl på bakken der bilen er parkert, og det ser ut som kun litt svetting, eller søl fra tidligere oljeskift. Ikke så gode bilder, men ikke enkelt å få tatt gode bilder. Høyeste bud pr nå, er 19.000,- fra flere av dere. Jeg oppdaterer annonsen kl 08:00 i morgen, og avgjør budene kl 10:00 lørdag 16.8.25. Den som får tilslaget, betaler 2.000,- i håndpenger som ikke returneres om bilen ikke hentes innen avtalt tid.


Oppdatering 15.8.2025 kl 01:10. Det kommer så mye bud og interessenter her i løpet av første halvtimen, så jeg lar denne ligge til ut fredag og tar avgjørelsen på lørdag morgen om hvem som får den ut fra høyeste bud.

"I have a Dream", sa Martin Luther King i 1963. J

eg tenkte det samme i 2024 - en drøm om å fikse opp godbilen/gardsbilen og få den til å skinne igjen. Men, jeg har innsett at jeg må gi slipp på noen av de 2943 ulike prosjektene jeg har. Restlevetiden min har ikke nok timer til å ta alt. Så derfor håper jeg noen andre kan ta ballen. Bilen har en del skavanker. Ikke uoverkommelig, men det krever en del innsats, kunnskap og håndlag. Delekostnaden tror jeg ikke er så avskrekkende. Bilen ble avskiltet i fjor, fordi jeg skulle fikse før EU-Kontroll, men fortsatt står den der, ufikset. Løsningen ble (og nå må dere se bort alle kjære Hiace-venner som vet at det er verdens beste bil), en Caravelle i stedet... Nevner de feil jeg kommer på i farten;

  • Låsen på bakluka har hengt seg i åpen posisjon.
  • Rust på travers, må byttes.
  • Rust hull i kanal, må platesveies, eller alternativt fylle i jord og plante blomster.
  • Jekkfeste må erstattes
  • Venstre skyvedør mangler nedre skinne (aldri brukt i vårt eie)
  • Generell rust overalt, som på Hiace generelt
  • Erindrer at det var ett eller annet med sentrallåsen, men låser aldri dører på bygda.
  • Radioen - har vi aldri brukt.
  • Ville ikke starte på batteriet, men fyrer på trill uten problem. Batteriene har nok ikke hatt det helt topp i vinter. Kan prøve å sette på lader.
  • Saftig bulk under førerdøra - det man har igjen for å låne bort bilen til folk som ikke ser bergknauser.

Hva er bra da?

  • Lang utgave, det er digg.
  • 4WD - kommer frem overalt
  • Bra mønster i dekkene, både vinter og sommer.
  • Den umiskjennelige, deilige dieselkaklingen til en god, udødelig 2,4 diesel.
  • Regreim byttet på 275.600, men ikke resatt lampa.
  • Wow - nye, ubrukte vindusviskere følger med.
  • Nok diesel på tanken til å komme til bensinstasjonen som ligger 800 meter unna.
  • Støynivå som trumfer all moderne "hold deg våken"-teknologi
  • Teknologistandard som gjør at du kan skru selv, uten en master i data-science.
  • Ikke noe tull med DPF, Katalysator og slikt no...
  • Attraktivitet på bruktmarkedet
  • Førerkortvennlig, i alle fall i 80 soner og oppover.
  • Livets bil - say no more.
  • Veteran - innen du er ferdig med å restaurere den...?

Bilen leveres med den umiskjennelige UP-garantien. Det vil si Ut Porten garanti. Den selges som et dele/repobjekt, for det er det vitterligen. Jeg hjelper deg med å få den på henger om du har det, eller jeg dytter den i gang så du får start på trill om du skal flytte den på prøveskilter. Og prisen? Hva med den? Det er jo galskap med en slik pris for en så gammel bil sier du? Vel, jeg selger den til høystbydende, men inngangsprisen på 15 lapper pluss omreg er ut i fra;

  • Inngangsbilletten, vrakpant - 3.000
  • 8 greie dekk - 6.000
  • Bra motor - 4.000
  • Merket i grillen - 2.000
  • Statens avgiftskåthet - 1.268
  • Ditt brennende ønske om å ha akkurat denne = resten av det du måtte by for å få den i konkurranse med andre entusiaster som vet hva kvalitet er.

Jeg må innrømme at jeg innimellom har lurt på om det brune som tyter frem på Hiacer er gull, men det er faktisk rust selv om prisene kan indikere noe annet. Og ettersom vi bor i ett markedsstyrt land, er det nettopp det som setter prisen. Jepp - tror jeg har nevnt det mest essensielle. Skulle du lure på noe, er det bare å hive på en melding. Telefon er verre, for der er jeg vanskelig å nå, i alle fall på dagtid. Send Finn-melding du. Lykke til med tankekjøret, mens du vurderer om du skal/skal ikke kaste deg over dette fantastiske objektet av en perle godt skjult bak ett sjabert ytre og innkledd i mange timers arbeid for å få den til å skinne. Velkommen til vakre Averøy, for bilhandel.

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 268 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
15 000 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Toyota
Modell
HiAce
Modellår
1998
Karosseri
Kasse
Drivstoff
Diesel
Effekt
90 hk
Slagvolum
2,4 l
Kilometerstand
329 500 km
Girkasse
Manuell
Maksimal tilhengervekt
2 000 kg
Hjuldrift
Firehjulsdrift
Vekt
2 040 kg
Seter
3
Dører
5
Farge
Grå
Fargebeskrivelse
I vognkortet står det grønn. men enten er jeg eller biltilsynet fargeblinde
Bilen står i
Norge
Sist EU-godkjent
27.06.2022
Neste frist for EU-kontroll
30.06.2024
Avgiftsklasse
Varebil
Registreringsnummer
UR59784
Chassis nr. (VIN)
JT121LK2800002994
1. gang registrert
09.07.1998
Eiere
4
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • Airbag foran
  • El-sidespeil m. varme
  • Elektriske speil
  • Hengerfeste, fast krok
  • Motorvarmer
  • Oppvarmede seter, foran
  • Sommerdekk på felg
  • Vinterdekk på felg

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Ja.

Er eller har motoren vært trimmet?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

6532 Averøy
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

421922452

Sist oppdatert

16. august 2025, 10:46

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Toyota
Toyota HiAce-Serie
Toyota HiAce-Serie HiAce