Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Toyota HiAce
D-Turbo 4wd lang
1998
329 500 km
Manuell
Diesel
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for UR59784
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Oppdatering 16.8.2025 kl 10:10. Det har vært flere bud nå, men pr nå er det 24.000,- og jeg venter kun på avklaring rundt sistemann.
Oppdatering 16.8.2025 kl 09:05. Det er flere som har bydd 20.000,- Så dersom det ikke kommer noen høyere til klokken 10:00, må jeg bare trekke en av de. Takk for interessen alle dere som har skrevet til meg. Det var voldsomt til engasjement, men jeg tror jeg har klart å svare alle.
Oppdatering 15.8.2025 kl 20:25. Vært opptatt på jobb, men har sett gjennom alle som har sendt meg melding. Har lagt inn bilder av motor. Det er ingen oljesøl på bakken der bilen er parkert, og det ser ut som kun litt svetting, eller søl fra tidligere oljeskift. Ikke så gode bilder, men ikke enkelt å få tatt gode bilder. Høyeste bud pr nå, er 19.000,- fra flere av dere. Jeg oppdaterer annonsen kl 08:00 i morgen, og avgjør budene kl 10:00 lørdag 16.8.25. Den som får tilslaget, betaler 2.000,- i håndpenger som ikke returneres om bilen ikke hentes innen avtalt tid.
Oppdatering 15.8.2025 kl 01:10. Det kommer så mye bud og interessenter her i løpet av første halvtimen, så jeg lar denne ligge til ut fredag og tar avgjørelsen på lørdag morgen om hvem som får den ut fra høyeste bud.
"I have a Dream", sa Martin Luther King i 1963. J
eg tenkte det samme i 2024 - en drøm om å fikse opp godbilen/gardsbilen og få den til å skinne igjen. Men, jeg har innsett at jeg må gi slipp på noen av de 2943 ulike prosjektene jeg har. Restlevetiden min har ikke nok timer til å ta alt. Så derfor håper jeg noen andre kan ta ballen. Bilen har en del skavanker. Ikke uoverkommelig, men det krever en del innsats, kunnskap og håndlag. Delekostnaden tror jeg ikke er så avskrekkende. Bilen ble avskiltet i fjor, fordi jeg skulle fikse før EU-Kontroll, men fortsatt står den der, ufikset. Løsningen ble (og nå må dere se bort alle kjære Hiace-venner som vet at det er verdens beste bil), en Caravelle i stedet... Nevner de feil jeg kommer på i farten;
- Låsen på bakluka har hengt seg i åpen posisjon.
- Rust på travers, må byttes.
- Rust hull i kanal, må platesveies, eller alternativt fylle i jord og plante blomster.
- Jekkfeste må erstattes
- Venstre skyvedør mangler nedre skinne (aldri brukt i vårt eie)
- Generell rust overalt, som på Hiace generelt
- Erindrer at det var ett eller annet med sentrallåsen, men låser aldri dører på bygda.
- Radioen - har vi aldri brukt.
- Ville ikke starte på batteriet, men fyrer på trill uten problem. Batteriene har nok ikke hatt det helt topp i vinter. Kan prøve å sette på lader.
- Saftig bulk under førerdøra - det man har igjen for å låne bort bilen til folk som ikke ser bergknauser.
Hva er bra da?
- Lang utgave, det er digg.
- 4WD - kommer frem overalt
- Bra mønster i dekkene, både vinter og sommer.
- Den umiskjennelige, deilige dieselkaklingen til en god, udødelig 2,4 diesel.
- Regreim byttet på 275.600, men ikke resatt lampa.
- Wow - nye, ubrukte vindusviskere følger med.
- Nok diesel på tanken til å komme til bensinstasjonen som ligger 800 meter unna.
- Støynivå som trumfer all moderne "hold deg våken"-teknologi
- Teknologistandard som gjør at du kan skru selv, uten en master i data-science.
- Ikke noe tull med DPF, Katalysator og slikt no...
- Attraktivitet på bruktmarkedet
- Førerkortvennlig, i alle fall i 80 soner og oppover.
- Livets bil - say no more.
- Veteran - innen du er ferdig med å restaurere den...?
Bilen leveres med den umiskjennelige UP-garantien. Det vil si Ut Porten garanti. Den selges som et dele/repobjekt, for det er det vitterligen. Jeg hjelper deg med å få den på henger om du har det, eller jeg dytter den i gang så du får start på trill om du skal flytte den på prøveskilter. Og prisen? Hva med den? Det er jo galskap med en slik pris for en så gammel bil sier du? Vel, jeg selger den til høystbydende, men inngangsprisen på 15 lapper pluss omreg er ut i fra;
- Inngangsbilletten, vrakpant - 3.000
- 8 greie dekk - 6.000
- Bra motor - 4.000
- Merket i grillen - 2.000
- Statens avgiftskåthet - 1.268
- Ditt brennende ønske om å ha akkurat denne = resten av det du måtte by for å få den i konkurranse med andre entusiaster som vet hva kvalitet er.
Jeg må innrømme at jeg innimellom har lurt på om det brune som tyter frem på Hiacer er gull, men det er faktisk rust selv om prisene kan indikere noe annet. Og ettersom vi bor i ett markedsstyrt land, er det nettopp det som setter prisen. Jepp - tror jeg har nevnt det mest essensielle. Skulle du lure på noe, er det bare å hive på en melding. Telefon er verre, for der er jeg vanskelig å nå, i alle fall på dagtid. Send Finn-melding du. Lykke til med tankekjøret, mens du vurderer om du skal/skal ikke kaste deg over dette fantastiske objektet av en perle godt skjult bak ett sjabert ytre og innkledd i mange timers arbeid for å få den til å skinne. Velkommen til vakre Averøy, for bilhandel.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 268 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 15 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Toyota
- Modell
- HiAce
- Modellår
- 1998
- Karosseri
- Kasse
- Drivstoff
- Diesel
- Effekt
- 90 hk
- Slagvolum
- 2,4 l
- Kilometerstand
- 329 500 km
- Girkasse
- Manuell
- Maksimal tilhengervekt
- 2 000 kg
- Hjuldrift
- Firehjulsdrift
- Vekt
- 2 040 kg
- Seter
- 3
- Dører
- 5
- Farge
- Grå
- Fargebeskrivelse
- I vognkortet står det grønn. men enten er jeg eller biltilsynet fargeblinde
- Bilen står i
- Norge
- Sist EU-godkjent
- 27.06.2022
- Neste frist for EU-kontroll
- 30.06.2024
- Avgiftsklasse
- Varebil
- Registreringsnummer
- UR59784
- Chassis nr. (VIN)
- JT121LK2800002994
- 1. gang registrert
- 09.07.1998
- Eiere
- 4
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- Airbag foran
- El-sidespeil m. varme
- Elektriske speil
- Hengerfeste, fast krok
- Motorvarmer
- Oppvarmede seter, foran
- Sommerdekk på felg
- Vinterdekk på felg
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja.
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.