Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Lexus/RX300
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Lexus RX300

Bildegalleri

(1/58)
SOLGT

Lexus RX300

300

Modellår

2005

Kilometerstand

247 000 km

Girkasse

Automat

Drivstoff

Bensin

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på BR22821Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Flott og velholdt Lexus RX300 2005 modell selges da vi ikke lenger har behov for 2 biler i familien. Bilen har i praksis kun hatt én eier da jeg kjøpte den av svigerfar for 5-6 mnd siden. Bilen er veldig fint kjørt og godt holdt med medfølgende servicehistorikk. Serviceprogram er fulgt hos merkeverksted og i senere år hos NAF. På tross av godt vedlikehold har bilen normal slitasje for alder innvendig og utvendig. Bilen står på sommerdekk og det følger med så og si nye vinterdekk. Spesialtilpasset takboks i samme farge med god kapasitet kan medfølge mot tillegg på 2000kr.


Lexus er kjent som et av verdens mest driftsikre biler så her er det potesielt mange kilometer igjen å kjøre. Den har gode kjøreegenskaper og er komfortabel å sitte i som gjør både korte og lange turer til en god kjøreopplevelse.


Jeg har forsøkt å ta en god del bilder og fremlegge et så nøyaktig bilde som mulig av tilstanden på bilen. Det finnes noe rust hvorav den mest omfattende plassen er på passasjerdør fremme. Ellers er det kun antydning til rust andre plasser. Det er en liten bulk/skade over venstre hjulbue bak. Lakken er fin men har enkelte steder med noe steinsprut som på panser og litt på sidene bak forhjul. Bakre støtfanger har noen småskader og skraper fra last inn og ut. Varsellampe for baklys lyser til tider da det ene baklyset har tendens til å slå seg av noen ganger. Dette var ifølge NAF ikke kritisk da det er dobble baklys på hver side og kun 1 av 4 var påvirket. Se bilder og bildetekst.


Neste EU kontroll: 28.11.2026


Bilen selges som den er og det tas forbehold om feil i annonsen.


Ta kontakt for visning.


Spesifikasjoner

Omregistrering
1 900 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
59 000 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Lexus
Modell
RX300
Modellår
2005
Karosseri
SUV/Offroad
Drivstoff
Bensin
Effekt
201 hk
Slagvolum
3 l
CO₂-utslipp
288 g/km
Kilometerstand
247 000 km
Girkasse
Automat
Maksimal tilhengervekt
2 000 kg
Hjuldrift
Firehjulsdrift
Vekt
1 790 kg
Seter
5
Dører
5
Størrelse på bagasjerom
489 l
Farge
Beige
Interiørfarge
Lys beige skinn
Bilen står i
Norge
Neste frist for EU-kontroll
28.11.2026
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
BR22821
Chassis nr. (VIN)
JTJHF31U102011157
1. gang registrert
24.10.2005
Eiere
2
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • 12V uttak
  • ABS-bremser
  • Air Condition
  • Airbag foran
  • Alarm
  • CD-spiller
  • Delt baksete
  • Dobbelt bagasjeromsgulv
  • El.vinduer
  • Elektrisk bakluke
  • Elektrisk sete u. memory
  • Elektriske speil
  • Isofix
  • Klimaanlegg
  • Lasteholdere/skistativ
  • Lettmet. felg sommer
  • Lettmet. felg vinter
  • Metallic lakk
  • Midtarmlene
  • Mørke ruter
  • Oppvarmede seter, foran
  • Radio FM
  • Sentrallås
  • Seter i helskinn
  • Sommerhjul
  • Takrails
  • Vinterhjul

Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.

Selgers kjennskap til bilen

Har bilen heftelser/gjeld?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

6008 Ålesund
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

421574825

Sist oppdatert

20. august 2025, 17:30

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Lexus
Lexus RX300