Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Fjord 290 - bud mottatt
Fjord
1996
29 fot
Innenbords
Ikke oppgitt
Pris
275 000 kr
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Kartplotter er Simrad Cruise 9 tommer. Kjøpt ny av oss. Ekkolodd giver er montert , men ikke koblet til. Kabelen ligger der, men må mates frem til instrumentpanelet.
Instrument panelet har et par hull etter gamle instrumenter jeg har fjernet.
Motor er en KAD42. Siste utgaven før den ble til KAD43 og er angivelig ganske lik. KAD43 går for å være en bra Volvo motor. Gangtid kun 1100 timer, hvorav ca 150 timer i vårt eie. Motor ble tatt ut og gjennomgått totalt på verksted av forrige eier etter en vannlekkasje i motorrommet. Det ble bl.a. montert ny turbo og dynamo. Svært lettstartet.
Jeg har byttet olje, oljefilter og dieselfilter årlig. Impeller er skiftet for et par år siden, det samme er luftfilteret. Aldri hatt noe som helst problem med varmgang uansett turtall, men etter svært lite bruk første del av sesongen så opplevde vi dette på en kort tur ned til verdens ende.. Kjørte en runde med systemrens i saltvann sløyfen. Lot dette stå et par dager, og etter dette fungerer det helt fint igjen.
Over tid så kan varmevekslere gro igjen med forkalkninger /salter fra sjøvannet. Ved å bruke systemrens en gang i året så kan man unngå at varmeveksler må tas ut for å renses på verksted..
Hekkaggregat fikk drevservice hos autorisert verksted i våres.. I samme seanse ble det byttet en liten sensor som registrerer tilt stillingen på drevet.
Når båten er ny stoffet så er maksimal fart cirka 29 knop. Marsfart 20 til 25 knop. Ved bruk av trimplan kan båten holdes i plan ned mot cirka 16-17 knop.
Båten har Vebasto varmer. Den gir ikke bare varmluft inn i båten, men varmer også opp kjølevæske sløyfen som kommer fra motoren og går gjennom varmtvannsberederen. Dermed kan du både få varmtvann uten å kjøre motoren, samt at den fungerer som en motorvarmer. Varmtvannsberederen går naturligvis også på 230 volt når man har tilgang på strøm.
Kalesjen er fra 2014. Vi renset den og satt den inn med ny impregnering i år. Det er gjort noen forsterkninger. Noen av borrelåsene er ikke like bra lenger. Hvis man bytter disse så holder nok kalesjen noen få år til i følge salmakeren som hadde den inne.
Interiør, særlig i fremre del av båten, er helt og pent og bærer lite preg av at båten er 30 år gammel. Madrassen i stikk kabinen er byttet ut med en god fjærmadrass, 140x200cm. Sengen foran er 170x 150/190. Putene i sittegruppen fungerer helt OK, men er ikke strøkne. Det originale bordet som gjør at man kan lage Solseng bak har vi ikke. Det er dog mulig å ha en smal enkel seng her, og hvis man lager til en løsning for å senke bordplaten så følger det med pute som passer i denne åpningen. Se bilder.
Skroget har relativt lite bruksmerker, men noe småfiks med gelcoat er gjort enkelte steder.
Orginal fenderholder for 3 fendere følger med. Satt opprinnelig på styrbord side bak på hekken. Har også en liten stige som man kan bruke til å gå ut på styrbord side rett bak førersetet, men denne har vi aldri følt noe behov for..
Septikk slanger og manuell toalettpumpe ble skiftet for 2 år siden. Båten har ikke dekkskobling for septikk tømming, men kan nok ettermonteres. Ventil for tømming av septikk direkte til sjøen ble byttet i 2023 til kompositt , og samtidig ble det støpt inn en ny kompositt skroggjennomføring. Disse blir aldri utsatt for irring/ galvanisk tæring.
Åpen for bud. Da båten er straks 30 år gammel selges den som den er. Ta gjerne kontakt.
Mottatt bud på 275 000kr.
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Fjord
- Modellår
- 1996
- Type
- Cabincruiser
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 216.0 hk
- Motorfabrikant
- Volvo Penta
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 29 knop
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Lengde i fot
- 29 fot
- Bredde
- 300 cm
- Soveplasser
- 5
- Farge
- Hvit
- Båtens beliggenhet
- Norge
- Registreringsnummer
- CAN 112
Utstyr
Trimplan
Septiktank
Kjøleskap
Kartplotter
Ferskvanns tank
Varmtvannsbereder
Varmeapparat
Solcellepanel
Strøm overvåkning
Radio
Ankervinsj
Landstrøm
Dusj på badeplattform
Badestige
Fendere og tauverk
Vindusviskere
Koketopp
Autopilot
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.