Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Bavaria 33 Sport , byttes i større båt med Hardtop
Bavaria 33 Sport
2008
34 fot
Innenbords
8
Pris
890 000 kr
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
NY PRIS! Et godt kjøp på en velholdt 2008-modell 33 Sport.
En flott båt, til salgs for eier/oppdragsgiver:
Bavaria 33 Sport fra 2008 - med ca 970 timer på motorene.
En fantastisk turbåt med solide og gjennomprøvde løsninger.
PS! Dette er en helt annen båt enn Bavaria 32 Sport, etter vår mening. Bavaria 33 Sport har vesentlig mer plass ombord, og den store forskjellen er at 33 Sport har to helt lukkede kabiner, som gjør storbåtfølelsen mer komplett.
Vårklargjøring med bunnstoff, polering og teakshining er utført.
Riktige motorer: Volvo Penta 2 x D3-190 gir lavt forbruk og fornuftig marsjfart.
Oljer og filter etc er byttet minimum en gang per år, ihht. Volvo Penta servicemanual. Utenom dette er servicene tatt på profesjonelle verksted. Ingen svetting eller ulyder. Sjekket også for dieseldyr ved oppstarten i år. Null spor av det. Hverken motorer eller drev har hatt noe behov for reparasjoner, utover jevnlig service.
Historikk fra de siste 6 årene nevnes her:
2019:
Skiftet begge forbruksbatteriene
Skiftet registerreim på 619 timer
2020:
Full service motor/drev. Skiftet belger.
Nye girwire
2021/2022:
Nye startbatterier.
Ny elektrisk WC.
Vanlig oljeservice på motor og drev.
Blommenholm Motorverksted gikk over motor og drev. Byttet impellere på motorene og vanlig drevservice. Ikke noe å utsette der. I tillegg skiftet selger en medbringer/pokal på SB motor.
2023:
Ny baugpropell - Sleipner SE60
2024:
Lakkert den blå stripen rundt hele båten. Det er et vanlig problem på disse båtene, at den tynne blå gelcoaten falmer raskt. Derfor er denne nå lakkert opp profesjonelt, med to-komponent akryl, i orginal fargekode.
2025: Belger, lager, og akslinger et byttet med kvittering på kr. 44.700,- fra KR Motor. Deretter balansering av ytre propeller fra Winrace, til kr. 4.400.w
Noen relevante fakta om båtmodellen Bavaria 33 Sport:
Romslig og fin familiebåt med store lugarer og sosiale løsninger. Bredden og høyden på båten gjør at den oppleves som større enn en 33-foter. Bør ikke sammenlignes direkte med Bavaria 32 Sport - 33 Sport er høyere og bredere, og føles mer romslig. I tillegg har den en fantastisk solseng akter. Mye skapplass og to lukkede kabiner. Ankervinsj i baugen og akterut. Baugspyd i teak. Daviter og fin badestige. Gode dollbord med høy rekke. Meget sosial løsning i cockpit, med valg mellom stor solseng eller romslig sittegruppe. Mye lagringsplass under solseng. Wetbar oppe med elektrisk grill, kjøleskap og vask.
Super familiebåt, preget av rikelig med plass og god takhøyde i alle rom.
Båten har en stor solseng akter, og en romslig salong hvor man kan sitte 3-4 komfortabelt. På dekk finnes en flott solseng med plass til 2 pers. Nytt praktisk trekk til solseng beskytter mot vind og fukt.
Kjøkken og salong under dekk, samt to separat store lugarer med dør. Begge har godt med skapplass. Midtkabinen kan enten gjøres om til en stor dobbeltseng med plass til 3 barn, eller to enkeltsenger. Velfungerende bad med, varmtvann og dusj. Også dusj på badeplattform.
Båten er konstruert med en relativt moderat V- bunn, som sikrer at båten går mykt i sjøen. Fra førerplassen kan man godt føre en samtale med folk på sidesofaen babord. Støyen er akseptabel.
Innredningen er smakfull, og lys og luft overalt bidrar til at man føler man er ombord i en større båt. Båten er godt egnet for en familie med 2-3 barn. Bavaria 33 Sport en båt man trives ombord i.
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Bavaria
- Modell
- 33 Sport , byttes i større båt med Hardtop
- Modellår
- 2008
- Type
- Cabincruiser
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 380.0 hk
- Motorfabrikant
- Volvo Penta D3-190
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 30 knop
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Vekt
- 5 800 kg
- Lengde i fot
- 34 fot
- Dybde
- 88 cm
- Bredde
- 345 cm
- Sitteplasser
- 8
- Soveplasser
- 5
- Farge
- Hvit og blå
- Båtens beliggenhet
- Norge
Utstyr
- Byttes gjerne i hardtop båt 38-42 Garmin radar
- Skipsregistrert båt
- Garmin autopilot med fjernkontroll, eller styring via f.eks Garmin klokke
- Propankjøkken
- Dekkslys
- Søkelys med fjernkontroll
- Rockford Fosgate stereoanlegg med basskasse og forsterkere. Lys i høytalere som styres med telefon.
- Custom sidesteps
- Solmadrass fra Bavaria inkludert trekk
- Elektrisk WC
- Lakkert blå stripe (2024)
- Baugpropell
- Garmin kartplotter
- Ankervinsj forut
- Ankervinsj akter
- Webasto dieselvarmer
- 2 stk kjøleskap
- Wetbar med kjøleskap og vask i cockpit
- Varmt og kaldt vann inne
- Varmt vann til dusj badeplattform
- Landstrøm med kabel
- Baugspyd i teak med stige
- Solmadrass foran
- Mikroovn
- 2 gassbluss nede i salongen
- Teak på badeplattform og i cockpit.
- Kompass
- 150 liter vanntank
- 560 liter dieseltank
Med forbehold om evt. feil/avvik i utstyrsliste
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.