Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Atlantis

Bildegalleri

(1/58)
Moss

Atlantis 39

Flott Atlantis 39 selges!

Modellår

2006

Lengde

39 fot

Type motor

Innenbords

Seter

12

Pris

1 450 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Velholdt, godt utstyrt og flott Atlantis 39 selges da hun dessverre ikke blir brukt så mye som hun fortjener. Båten er bygget i 2006, men ble først solgt/sjøsatt i 2008. I den senere tid er hun betydelig påkostet med ny, grå kalesje, grå lakk, ny radar/kartplotter, nytt antrasitt-farget Niroxx-trekk på seter, to nye kjøleskap i 2025 etc. Dette er mye båt for pengene.

Båten er nesten 4 meter bred, noe som er mer enn mange andre i sin størrelse. Dette gir god plass inne hvor det også er ståhøyde for personer opp til ca 190 cm i midtkabinen! Brede dollbord og solide rellinger gir også trygg bevegelse ute. Båten har også hydraulisk passarella (landgang) for enkel adkomst hvis man ligger med akterenden mot land. Eller bruk den som stupebrett!

Dusjkabinett i forkabinen samt på badeplattformen er fint for å skylle av seg saltvann og solkrem etter en dag på vannet, i tillegg er det to Vacuflush ferskvannstoaletter - altså ingen problemer med dårlig lukt fra sjøvannstoaletter!

Båten har Air Condition både til nedkjøling og oppvarming i kabinene, noe som er gull verdt på de varmeste (og kaldeste) dagene, samt en svært stillegående MASE/Yanmar generator dersom man for eksempel trenger AC-strøm i uthavn.

De to VP D6-310-motorene skyver båten enkelt opp i plan, selv med full sommerlast, og båten marsjer flott på rundt 25 knop. Gangtiden på motorene er ca 880 timer. Olje, filtre og anoder er skiftet hvert år i vårt eie. I tillegg er intercoolere/ladeluftkjølere på begge motorene renset og pakket om de siste to årene. Frostvæske på begge motorer er skiftet i år. Begge drevene ble pakket om for et par år siden og styresylindere på begge sider er byttet det siste året.

Ankervinsjen akter ble overhalt for to år siden og  fungerer knirkefritt. På denne er det 50 meter blytau og et 15 kg Bruce-anker. Det er også anker med vinsj foran, her med kjetting, hvis man ønsker å ligge på svai.

Presenning med dekkstativ til opplag følger med.

Av mindre ting kan også nevnes at det følger med originalt Atlantis servise (altså asjetter etc)!

Båten kan inspiseres på land fram til uke 18, da skal den sjøsettes.

Spesifikasjoner

Merke
Atlantis
Modell
39
Modellår
2006
Type
Cabincruiser
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
620.0 hk
Motorfabrikant
2x Volvo Penta D6-310
Type motor
Innenbords
Topphastighet
35 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
9 500 kg
Lengde i fot
39 fot
Dybde
110 cm
Bredde
398 cm
Sitteplasser
12
Soveplasser
5
Farge
Hvit/Grå
Båtens beliggenhet
Norge

Utstyr

Ny teak på badeplattform og trapper bak (2023)

Nyere, grå kalesje (2022)

Nytt Niroxx-trekk på alle puter (2022)

Nye plastvinduer i kalesje (2025)

Solide, avtagbare jolledaviter

Hydraulisk passarella, tåler 150kg belastning

Ferskvannsdusj på badeplattform (varmt+kaldt vann)

To nye kjøleskap med frysebokser (2025).

Nyere ferskvannspumpe (2022)

Nye dusj/pantry-pumper (2023/2024).

Nyere varmtvannsbereder (2023)

Dieselvarmer i cockpit - gull på kjølige kvelder.

Raymarine Axiom kartplotter, Quantum radar, autopilot og VHF med DSC + AIS Transceiver

Motordata på kartplotter via NMEA 2000 (inkludert dieselforbruk per time)

4G trådløst nettverk i båten - last ned oppdateringer til plotter etc direkte.

Mente Marine automatisk trimplankontroll (kan også styres manuelt)

Nye start- og forbruksbatterier hhv 2023/2024

Victron batteriovervåking

Air condition (kjøling/oppvarming)

Finlux TV (DC/AC), Mikrobølgeovn

6.5 KW stillegående MASE generator

250 liter ferskvannstank

125 liter gråvann/septiktank

750 liter dieseltank


Presenning og dekkstativ til opplag (tillegg)

Drevtralle og -bukker (tillegg)

8 fot gummibåt med 6 hk Suzuki-motor (tillegg)

Originalt Atlantis servise (!)


Og sikkert mer som er glemt her, ta gjerne kontakt!


Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

1534 Moss
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

419001612

Sist oppdatert

26. mars 2026, 18:48

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Atlantis
Cabincruiser