Bildegalleri
Skibsplast 490 VS
Skibsplast 490 VS
1991
16 fot
Utenbords
Ikke oppgitt
Pris
60 000 kr
Kontakt selgeren
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Selger en Skibsplast 490 VS, 1991-modell, med Mariner 75 hk Optimax, 2006-modell. Dette er en lett og praktisk båt med god motorisering. Med 75 hk går båten lett i plan og har godt med krefter.
Jeg kjøpte båten i 2022 og motoren i 2022, hver for seg. Motoren passer båten godt. En fin marsjfart med denne motoren ligger rundt 25 knop, og jeg har hatt båten oppe i ca. 35 knop.
Båten selges med tilhenger. Tilhengeren har skilter, men bør nok først og fremst regnes som opplagshenger, da lys og det elektriske ikke fungerer som det skal og at den har stått mye med båten på.
Motoren hadde gått 337 timer i 2022, og den er ikke gått mange timer etter dette. Vinteren 2022 fikk motoren en grundig gjennomgang/overhaling. Sylindrene ble honet og det ble montert nye stempelfjærer. Luftkompressor, oljesmøresystem og jordingspunkter ble sjekket. Fuel-injektorer og direkteinjektorer ble renset og kjørt i testbenk.
Motoren har fungert bra i mitt eie. Båten ble ikke brukt forrige sesong, annet enn testing på vannet. Den ble testet på vannet 08.05.2026. Motoren startet etter ca. 4–5 sekunder og gikk veldig fint. Jeg tok også en liten testtur, og alt fungerte som det skulle.
Det er montert hydraulisk styring i 2022, og motoren har elektrisk tilt.
Båten har stått lagret under tak/låve/garasje både i mitt eie og hos tidligere eier.
Utstyr og informasjon
- Skibsplast 490 VS, 1991-modell
- Mariner 75 hk Optimax, 2006-modell
- Motoren hadde gått 337 timer i 2022, lite brukt etter dette
- Marsjfart rundt 25 knop
- Toppfart målt til ca. 35 knop
- Hydraulisk styring montert i 2022
- Elektrisk tilt
- CD-spiller
- Ekkolodd
- Tilhenger med skilter følger med
- God motorisering — går lett i plan
- Har stått lagret under tak
Tilstand
Båten er gammel og selges deretter. Den fungerer fint, men kosmetisk er det litt å ta tak i.
Kalesjen er dårlig og bør enten byttes eller sys. Setetrekkene er greie, men har noen rifter. Treverket på båten bør også shines opp noe. Tilhengeren følger med, men bør som nevnt regnes som opplagshenger siden lys/elektrisk ikke fungerer som det skal.
Dette kan være en fin båt for noen som ønsker en rimelig og lettbrukt båt med sterk motor, og som ikke er redd for litt kosmetisk arbeid.
Selges som den står, med tanke på alder på både båt og motor.
Kan sees og testes på vannet før kjøp. Båten står nå på tilhenger.
Båten står på Byglandsfjord
Spesifikasjoner
- Merke
- Skibsplast
- Modell
- 490 VS
- Modellår
- 1991
- Type
- Daycruiser
- Drivstoff
- Bensin
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 75 hk
- Motorfabrikant
- Mariner
- Type motor
- Utenbords
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Lengde i fot
- 16 fot
- Farge
- Hvit/Rød
- Båtens beliggenhet
- Norge
- Registreringsnummer
- AB1827
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.