Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Volkswagen Golf
1,6i Karmann Cabriolet
1998
154 000 km
Manuell
Bensin
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Rimelig cabriolet i god bruksstand. Perfekt for den som ønsker å oppleve vind i håret til budsjettpris.
Lettstartet og fin å kjøre.
EU-godkjent fram til mars 2026.
Ved interesse ta kontakt på Finn.no/telefon/sms.
Tlf. 48 35 40 40
Selger et greit eksemplar av tredje generasjons Golf cabriolet, som ble produsert i samarbeid med den anerkjente tyske karosserimakeren Karmann. Denne generasjonen av Golf cab er basert på teknikken og plattformen fra tredje generasjons vanlig Golf, med utseende/optikk hentet fra fjerde generasjons Golf, som ble lansert sent i 1997.
Det betyr at bilen er bygget på velkjent og godt gjennomprøvd teknologi, som er enkel å vedlikeholde, og med god og rimelig deletilgang.
Bilen har relativt lav km.stand på i overkant av 154.000 km. Den har ikke vært vinterkjørt de siste årene.
Utvendig kan bilen beskrives som hel og grei, med noen mindre riper, rustflekker etc. Det har blitt flekklakkert litt her og der, på sider og bagasjelokk - derav noe nyanseforskjell. Bilen ser med andre ord grei ut på litt avstand, uten å kunne betegnes som noe glansbilde.
Rett og slett en ærlig bil, man ikke trenger å være redd for å bruke, uansett vær.
Det finnes noe rust på kanalene, men ikke verre enn at det har blitt godkjent på EU-kontrollene som har vært. Kanalene har nå blitt behandlet med rustbeskyttelse for å bremse prosessen med videre rustutvikling.
Interiøret ser bra ut med tanke på alder. Bilen er utstyrt med originale grå/sorte sportsseter i stoff. Slitasjehull på venstre sidestøtte på førerstolen.
Det er blitt ettermontert radio med DAB+, samt oppgraderte høyttalere foran.
Kalesjen er hel og uten rifter, og kan enkelt felles ned i en hånvending. Det samme gjelder når man skal ha den opp igjen.
Bremsecalipre på alle fire hjul er blitt byttet iløpet av den siste tiden.
I tillegg er det utført regelmessig olje-/filterservice, med bytte av motorolje, oljefilter og luftfilter.
Ellers må det nevnes at det kan merkes litt dunst av kjølevæske når varmeapparatet er innstilt på å blåse varmt. Sannsynligvis kan lukten spores til å komme fra varmeapparatregisteret. Jeg har imidlertid ikke registrert noen lekkasje eller nedgang av kjølevæskenivå. Det er nok kun snakk litt svetting/damp av kjølevæske, noe som ikke er unormalt på en gammel bil, og nokså ufarlig.
Bilen er påmontert greie sommerhjul på 17’’ stilrene alufelger. Det følger med et sett eldre piggfri vinterhjul på alufelger. Disse har ikke vært i bruk på noen sesonger, da bilen ikke har vært vinterkjørt.
Bilen står i Bodø.
Kan være behjelpelig med å orden frakt til Drammen med biltransportør. Koster ca. 4000 kr, med ukentlige avganger fra Bodø.
Ta kontakt på Finn.no/telefon/sms for mer info, eller dersom du ønsker å komme å se på bilen/prøvekjøre.
Tlf. 48 35 40 40.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 900 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 23 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Volkswagen
- Modell
- Golf
- Modellår
- 1998
- Karosseri
- Cabriolet
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 101 hk
- Slagvolum
- 1,6 l
- Kilometerstand
- 154 000 km
- Girkasse
- Manuell
- Maksimal tilhengervekt
- 1 000 kg
- Hjuldrift
- Forhjulsdrift
- Vekt
- 1 155 kg
- Seter
- 4
- Dører
- 2
- Farge
- Svart
- Interiørfarge
- Svart/grå
- Bilen står i
- Norge
- Sist EU-godkjent
- 16.02.2024
- Neste frist for EU-kontroll
- 28.02.2026
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Chassis nr. (VIN)
- WVWZZZ1EZXK010112
- 1. gang registrert
- 17.07.1998
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Airbag foran
- AUX-inngang
- El.vinduer
- Elektriske speil
- Oppvarmede seter, foran
- Radio DAB+
- Radio FM
- Sentrallås
- Servostyring
- Sideairbager
- Sommerdekk på aluminiumsfelg
- Sommerdekk på felg
- Sportsseter
- Startsperre
- Vinterdekk på aluminiumsfelg
- Vinterdekk på felg
Selgers kjennskap til bilen
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.