Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Bella

Bildegalleri

(1/19)
Berger

Bella 620 DC

Bella 620 DC med utenbordsmotor og båthenger til salgs

Modellår

2003

Lengde

20 fot

Type motor

Utenbords

Seter

5

Pris

220 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteretFå en måned gratis båtforsikring fra If

Spesifikasjoner

Merke
Bella
Modell
620 DC
Modellår
2003
Type
Daycruiser
Drivstoff
Bensin
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
225 hk
Motorfabrikant
Evindrude 225 to takt V6
Type motor
Utenbords
Topphastighet
48 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Lengde i fot
20 fot
Dybde
60 cm
Bredde
235 cm
Sitteplasser
5
Soveplasser
2
Farge
Hvit og mørke blå
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
ZBI 194

Utstyr

Båten ble av oss kjøpt i 2017. Vi har siden den gang byttet trekk til putene i båten, montert teak bord, skiftet dempere på kalesje, anskaffet havne kalesje og montert Garmin kartplotter av modell GPSmap 721 xs. Båten har også en original kalesje som er i topp stand og meget lite brukt. Kalesjen tas av båten ved vinterlagring sammen med inventar.


Motor har fått service hver høst før vinterlagring med blant annet skifte av gearolje og oljedunst sprayet inn i luftinntak for å forhindre at ventiler og stempler setter seg i løpet av vinter. Før sesong blir tennplugger skiftet og diverse filter skiftet. Motoren har hatt service hos autorisert verksted på gearhuset for to år siden og skiftet en komponent da den ikke gikk i revers. Videre er det montert nytt kontrollpanel til motor. Motoren tåler i følge bruksanvisning blyfri 95 oktan (E10), men vi har kun kjørt motoren på 98 oktan (super).

Det gjøres oppmerksom på at båten som ny ble bygget om av fabrikant etter anmodning fra Bakken Motor i Drammen til å tåle 225 hk. Båten ble i ettertid godkjent på nytt av Det Norske Veritas for denne motor størrelse.

Med båten følger dobbelt akslet båthenger av type Brenderup, som kan ta en noe større båt en 20 fot. Hengeren har for 3 år siden fått nye dekk med felg, bremsevaiere og bremser. Nylig ble det byttet bånd på vinsjen, som tåler vekt på 2500 kg og nytt nesehjul.

Det gjøres oppmerksom på at under opptak av båt fra sjø etter endt sesong i fjor høst, ble det skade på den ene akslingen på båthenger. Denne aksling må skiftes. Vi har bestilt ny komplett aksling til hengeren, som ventes om ikke alt for lenge.

Det følger med diverse tauverk og dregg samt fendere.

Det har vært to eiere før oss, hvor av den ene var Bakken Motor.

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

3075 Berger
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

418473026

Sist oppdatert

5. mai 2026, 12:11

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Bella
Daycruiser