Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Buick Andre
"Alopias". John Lien med venner sin siste kreasjon.
1968
205 000 km
Automat
Bensin
Totalpris
645 000 kr

Nyttige lenker
Forsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
En av de siste kreasjonene til bilbygger John Lien og super lakkerer Ivar Åsland sammens med Monica Haug.
Alopias (en type revehai, som ble temaet i bygget) valgte de å kalle den.
Lakken er spektakulær og en billakkering man nok ikke har sett siden Einar Valsjø's Mako Shark fra '80 tallet. Det ble først lagt en sølvfarge som base, deretter en runde flake toppet med klarlakk og etter det igjen en runde klarlakk med flake. Deretter 6,5 liter klarlakk oppå det igjen. Ifølge John så lakken ut som et sandpapir med 60 grovhet. Det ble til slutt 3 mellomslipinger, og på siste lakkstrøk gikk det med 21 liter klarlakk! Det er utrolig mange detaljer i lakken man kan bite seg merke i. For eksempel er det gradering i den blå candy-lakken som gir en utrolig dybde. Stripene er lakket inn med 12-karats hvitt bladgull som går fra panser, over taket og ned bak. Rundt om på bilen finner man flere dråper som gjør at den blå candylakken får enda en ekstra dimensjon. Her dyppet man fingrene i vann og knipset det utover bilen, før det ble airbrushet så mye på skrå som man kunne få til, for så å benytte seg i bøtter og spann med klarlakk etterpå. De mørke feltene langs sidene og på takstolpen ble lakkert svart, for så å blåse på gladpack som fikk stå i 10 sekunder frem til lakken krakelerte. De sto på hver sin side med nesten 6 meter lange remser som ble dratt av akkurat samtidig, og la blå candy og klarlakk på toppen av det igjen. Det ble en vannvittig stilig og unik effekt! Så har du selvfølgelig haien som starter på panseret, går over taket og fullføres langs linjene på bagasjerommet. Det gikk nesten 600 timer bare på lakkjobben. Interiøret er i hvitt skinn med en blå flake stripe som gjenspeiler designet i gullblad-stripene i lakken. I tillegg er den kule logoen for bilen sydd inn midt i seteryggen i baksetet.
Motor og drivverk er det orginale fra Buick som fungerer utmerket. Hydraulisk støtdempere foran og bak så bilen kan legges helt ned i bakken ved parkering.
Denne bilen må bare oppleves!
Finans/innbytte
Det tas forbehold om feil i annonsen.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- Fritatt (avgifter)
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Buick
- Modell
- Andre
- Modellår
- 1968
- Karosseri
- Coupe
- Drivstoff
- Bensin
- Slagvolum
- 7 050 l
- Kilometerstand
- 205 000 km
- Girkasse
- Automat
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Seter
- 5
- Dører
- 2
- Farge
- Blå
- Interiørfarge
- Custom
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Chassis nr. (VIN)
- 111111111111111111
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler
Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.