Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Risør Tur og bobåt
Nydelig 37 fot Risørskøyte rimelig til salgs
1944
37 fot
Innenbords
Ikke oppgitt
Pris
50 000 kr
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
37 fot Risørskøyte til salgs
Singeløy er en fin og praktisk innredet 37 fot Risørskøyte bygget i 1944. Båten er bygget med eikehud på eikespant og ble bygget om i 1995 fra en tradisjonell fiskebåt til fritidsbåt med nytt, stort styrehus og innredet salong. Det er mange fine detaljer, praktiske løsninger ombord og masse fint utført arbeid; en utmerket turbåt. Båten er godt vedlikeholdt men trenger nok en tur på slipp for anodeskift og bunnsmøring. Dekket som også er eik, er tett og i god stand. Videre er det noen bord over vannlinjen hvor mindre lengder etterhvert bør byttes, men under vannlinjen er båten fin og kledd med ishud. Det kommer inn litt vann fra baugen når båten ikke har vært i bruk på en stund, men det trutner fort under gange.
Dekket er stort og praktisk, i styrehuset er det plass til 6 personer rundt bordet. I lugaren er det køyer til 6 personer, bysse med gasskomfyr, stort 220V kjøleskap med frys, eget toalett (el) med septiktank, varmt og kaldt vann. Videre har vi lagt inn solcellepanel og 12V – 220V konverter. Vi har både 12V anlegg til forbruk og 24V til starter, og essensielle funksjoner som styremaskin og pumpe. Av annet utstyr ombord kan vi nevne forholdsvis ny kartplotter og ekkolodd, VHF, radar, autopilot, dusj på dekk med V&K vann (om alt eller deler av utstyret selges med båten kommer an på pris)
I maskinrommet står det en Scania D8 som desverre er havarert og dermed må byttes eller totaloverhales. Ett kabelbrudd til havnepumpen resulterte i en del vann i skutebunn i løpet av vinteren. Dette vannet trengte seg så inn i motoren/bunnpannen. Ved oppstart ble smørolje sugd opp igjennom veihusluftingen, inni luftfilteret og videre inn i toppen. Det noe jobb å bytte motor da man må lage en åpning i styrehus dørk og løfte motoren (ca 800kg) opp igjennom denne og videre ut. Ettersom tiden vår ikke strekker til for å gjøre denne jobben ønsker vi derfor å selge båten som den er.
Det er naturligvis mulighet å bruke båten som den er uten motor ved enten å sette seilføring på den eller ligge til fast fortøyning med strøm fra land. En nevenyttig person kan også bygge den om til elektrisk drift og batteridirft vil vi tro.
Vi er tre eiere på båten og alle kan kontaktes, send melding på Messenger og vi responderer kjapt, ved interesse for kjøp. Båten ligger i småbåthavnen i Uggdal.
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Risør
- Modell
- Tur og bobåt
- Modellår
- 1944
- Type
- Yrkesbåt/Sjark/Skøyte
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Nei
- Motorfabrikant
- Havareret Scandic D8
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 7 knop
- Byggemateriale
- Tre
- Lengde i fot
- 37 fot
- Dybde
- 260 cm
- Bredde
- 445 cm
- Soveplasser
- 6
- Farge
- Oljet skutesider og dekk
- Båtens beliggenhet
- Norge
- Registreringsnummer
- LBT789
Utstyr
Autopilot / Selvstyring
Hydraulisk styremaskon fra Tennfjord
VHF
Radar
Solcellepanel
Varmtvannstank
Gasskomfyr
Gassmåler
Kjøleskap med frys
Kartplotter type ONWA
Elektrisk ankervinsj
EL toalett med septiktank
Danskebysse på diesel for koking og varme
Varmeapparat / Defroster til styrehusvinduer
Konverter fra 12 - 230 V
fullt utstyrt med utstyr for seks personer med kjørler og kokekar etc,
samt tauverk, fendre og lysbåde utvendig og innvendig
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.