Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Mercedes-Benz C-Klasse
AMG Edition
2008
150 400 km
Automat
Diesel
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for BT85747
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Pen- og velholdt Mercedes-Benz C200 CDI AMG Edition vurderes for salg. Bilen er kjøpt januar 2023. Den ble helfoliert sommeren 2019 før levering til tidligere eier med folie fra Avery Dennison i fargen Matt dark gray (Navy grey, 10 års foliegaranti).
Er du ute etter en bil som skiller seg ut i mengden, trenger du ikke lete lenger, perfekt hvis du leter etter din skikkelige førstegangs bil. Dette er også en AMG Edition, med delvis AMG optikk, AMG sports understell, så denne ligger som lim på veien i svingene. Det er også takluke på bilen.
Økonomisk fornuftig med tanke på drivstoff forbruk, hvor den ligger på ca 0,7l bykjøring og ned mot 0,5 på langkjøring.
Det ble også sommer 2022 utført full karbonrens på motor/eksosanlegg som bidrar til redusert drivstofforbruk samt bedre motor ytelse/respons.
Bilen er i mitt eie tatt godt vare på, med jevnlig vedlikehold og vask (aldri maskinvasket med børster). Vaskes for hånd for det meste.
Det er også blitt utført mindre oppgraderinger, hvor bilen har fått flere flotte detaljer som gir bilen ett mer helhetlig fint utseende.
Bilen er også blitt optimalisert hos Optituning Avd Østland til 200hk.
Eksosanlegg ble byttet til strak eksos, DPF delete og ende stusser fra Ferrita som er med på å gi bilen en mer sportslig og grommere lyd.
Blant oppgraderingene er det også kjøpt inn sommerfelger, detaljlister og bremsekalippere er lakkert, som vist på bilder.
Bilen har ikke komplett service historikk hvor det er hull i historikken før mitt eie. Men service historikken er fremdeles meget god, og det er utført service på bilen hvert år i mitt eie, hos forhandler.
Dette er en eldrende bil så noen små skavanker må regnes med, men til tross for alder fremgår den som ett meget pent eksemplar og bærer preg av godt vedlikehold og det er fortsatt mye bil og glede igjen for den rette og med videre godt vedlikehold.
KM-standen er 147 000, men mindre avvik vil forekomme før evt salg. Bilen var gått kun 129700km da jeg kjøpte den i Januar 2023, så med sine 20 700 kjørte km på 2,5 år så er ikke bilen mye brukt.
Det ble i 2021 kjøpt inn tak-stativ tilpasset bilen (fix point), dette følger med bilen ved evt salg.
Tidligere eier har også gjort en del større utbedringer/reparasjoner på bilen:
År 2020-2022:
-Begge frontlykter byttet (2020)
-Nye DRL`s begge sider (2020)
-Ny termostat (2020)
-Nye originale Borbet vinterfelger 17" (2021)
-Nye ABS sensorer fremme og bak samt magnet ringer. (2021-2022)
-Nye bremserør bak (begge sider) samt langsgående (2021)
-Nye bremseklaver på håndbrekk (2022)
-Nye bremseskiver, klosser & skjold fremme og bak (2022)
-Nye fjærer fremme (2022) -Ny SAM-modul vår 2022
-Ledingsnettet fremme byttet ut sommer 2022
-Ett sett orginale AMG felger på sommerdekk 17"
Under mitt eie har det blitt gjort: (2023-2025)
-Byttet travers bak (2024)
-Bære arm foran på venstre og høyre side (2024)
-Abs ring venstre bak (2023)
-Flushing av girkasse (2024)
-Samt ellers slitedeler, motorolje og bremsevæske byttet i forbindelse med service og vedlikehold, som alle filter (drivstoff, olje, kupè, pollen og luftfilter).
-Begge 2 hjulsett følger med, hvor også dekkene er kjøpt i nyere tid slik at dekkskift ikke vil være nødvendig før om 2-3 år, alt etter bruk.
Bakdekkene byttet 10 juli 2025
Feil/mindre skader:
- Sot på vindu bak høyre side er litt løs (kan sees på bilde nr 6) dette er noe som ikke trenger å koste noe
-Tåkelys høyre side har fått noe vann på seg så funker ikke helt som det skal (1000-1500kr for å fikse)
- Litt falming av sol på foliering på panseret (kan sees bilde 7)
- Lite bruksmerke bak under skilt (sees bilde 7)
- Er en defekt i låsemekanismen i førerdør (Har fått pris fra merkeverksted som bytter låsekassen for 4000 + kostnad av låsekassen)
Skam bud blir ikke besvart men hvor prisen kan diskuteres ved rask avgjørelse. Selges som den er, uten ansvar for ukjente mangler/feil. Gjerne kom innom for en titt:)
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 900 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 120 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Mercedes-Benz
- Modell
- C-Klasse
- Modellår
- 2008
- Karosseri
- Sedan
- Drivstoff
- Diesel
- Effekt
- 200 hk
- Slagvolum
- 2,1 l
- CO₂-utslipp
- 177 g/km
- Kilometerstand
- 150 400 km
- Girkasse
- Automat
- Maksimal tilhengervekt
- 1 800 kg
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Vekt
- 1 485 kg
- Seter
- 5
- Dører
- 4
- Størrelse på bagasjerom
- 475 l
- Farge
- Sølv
- Fargebeskrivelse
- Foliert, matt dark grey "Navy gray" (Avery Dennison)
- Interiørfarge
- Sort/grå delskinn
- Bilen står i
- Norge
- Sist EU-godkjent
- 20.08.2024
- Neste frist for EU-kontroll
- 15.09.2026
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- BT85747
- Chassis nr. (VIN)
- WDD2040071F108337
- 1. gang registrert
- 10.01.2008
- Eiere
- 4
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Air Condition
- Airbag foran
- Antiskrens
- Antispinn
- AUX-inngang
- Bagasjeromstrekk
- Bluetooth
- CD-spiller
- Cruisekontroll
- El.vinduer
- Elektrisk sete u. memory
- Elektriske speil
- Handsfree opplegg
- Isofix
- Kjørecomputer
- Lasteholdere/skistativ
- Metallic lakk
- Midtarmlene
- Multifunksjonsratt
- Mørke ruter
- Navigasjonssystem
- Oppvarmede seter, foran
- Radio FM
- Sentrallås
- Servostyring
- Seter i delskinn
- Sideairbager
- Soltak/glasstak
- Sommerdekk på aluminiumsfelg
- Sommerdekk på felg
- Startsperre
- Vinterdekk på aluminiumsfelg
- Vinterdekk på felg
Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja. Litt overfladisk rust bak på hjulbøyler under folie.
Er det gjort større reparasjoner?
Ja. Venstreside er reparert, med ny dør samt lakk på hele siden og foliert på nytt. Grunnet kollisjon med sykkelist i 2022.
Er eller har motoren vært trimmet?
Ja. Elektronisk optimalisert ved forhandler.
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.