Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Polar 22 - Classic 2007
Polar 22 - Godt utstyrt - VP-30 HK- Baugpropell, Pen båt, godt vedlikeholdt
2007
22 fot
Innenbords
10
Pris
229 000 kr
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Meget pen, populær og velutstyrt Polar selges. Klar for nye eventyr.
Inne i båten finner du en balansert miks av vedlikeholdsfri glassfiber og nydelig treverk.
Båten er utstyrt slitesterke Volvo Penta D1-30. Disse 3 sylindrene går velig lett med nydelig motorgange og lite sjenerende støy. Lavt timeantall på motoren - Motoren er kun kjørt 620 timer, dvs ca 35 timer i året.
Med den fantastiske baugpropellen, blir utfordrende manøvre under trange forhold til en lek. Baugpropell styres enkelt fra styrekonsoll.
Motoren og båten er blitt tatt godt vare på og har meget god servicehistorikk.
Alt av lanterner og elektrisk anlegg fungerer som de skal. 2 nye batterier er satt inn med moderne hovedbryter for å fordele forbruket. Ekstra usb uttak og strøm til kjøleboks er lagt opp og fungerer.
Moderne 40l dieseltank med måleravlesning og varsling ved lavt nivå.
I motsetning til Polar med hardtop har du med denne kalesjen, en helt åpen båt med veldig stor plass. Under fremre del av kalesjen har du nesten ståhøyde, dvs ca 165 cm, akterut har du fin normal ståhøyde. Alle benker er av glassfiber og har tette rom under alle putene. Dette gjør at ting du legger i rommene holder seg tørre. Benker og skap av glassfiber krever således ikke vedlikehold.
Båten ligger i dag på sjøen i indre Oslo. Båten kan sees/prøves evt løftes for besiktigelse etter avtale.
Båten er nå på sjøen klar for resten av 2025-sesongen,
Polar 22 er en meget sjødyktig og vakker klassiker som gir deg mye båtglede for pengene. Den passer for småbarnsfamilier så vel som for bestefar. Båten er romslig og godkjent for inntil 10 personer, som kan samles til sosial hygge rundt motorkassa. Båtens mange benker, skap og skott gjør at man kan ha med seg alt av hva man behøver. Samtidig har man god oversikt over de minste barna, som gjør båten trygg og god for alle ombord.
Den er meget lett å manøvrere med sitt design og konstruksjon. Det gjør båten anvendelig og trygg, om man ikke har så mye erfaring fra tidligere. Med sin solide kjøl-konstruksjon, er den retningsstabil i alle fartsområder og godt balansert i grov sjø.
Polar 22 kan enkelt transporteres med egnet tilhenger. Det gjør båten anvendelig om man vil bruke den i ulike farvann, og dette forenkler vinteropplaget en hel del. Med innenbords kvalitetsmotor fra Volvo Penta har man en trygg og driftssikker maskin ombord.
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Polar
- Modell
- 22 - Classic 2007
- Modellår
- 2007
- Type
- Trebåt/Snekke
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 30.0 hk
- Motorfabrikant
- Volvo Penta D1-30
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 12 knop
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Vekt
- 900 kg
- Lengde i fot
- 22 fot
- Dybde
- 60 cm
- Bredde
- 230 cm
- Sitteplasser
- 10
- Soveplasser
- 3
- Farge
- Blå-Hvit
- Båtens beliggenhet
- Norge
- Registreringsnummer
- ABL071
Utstyr
- Baugpropell
- Kartplotter - Lowrance
- Paraplydregg 10 kg
- Bruce-anker/plog anker 10kg
- Tauverk
- Fendere
- Ekstra driftstoff kanner
- Skjøteledning og kontakt for tilkobling av landstrøm
- Mulighet for 40L kompressor kjøleboks som faktisk blir skikkelig kald på relativt kort tid.
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.