Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Lancia/Andre
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Lancia Andre

Bildegalleri

(1/7)
Inaktiv

Lancia

Beta Coupe Volumex

Modellår

1984

Kilometerstand

127 000 km

Girkasse

Manuell

Drivstoff

Bensin

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på DF46909Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

1984-modell Lancia Beta Coupé Volumex er siste årgang av Lancia Beta-serien som kom i 1972 som første nye Lancia-modell etter at FIAT overtok eierskapet til merket i 1969.

Volumex-modellene var et slags tilsvar på Alfa Romeo GTV6, der den velkjente 2-liters twincam-motoren ble utstyrt med remdrevet kompressor i kombinasjon med forgasser.  Dette brakte ytelsen opp fra ca. 120 HK til 135 HK.  Ikke noen dramatisk økning i effekt, men Roots-kompressorens jevne tilførsel av ekstra luft fra lave turtall bidrar til et dramatisk bedre dreiemoment som gir motoren en helt annen karakteristikk.
 
Denne bilen er førstegangsregistrert i Desember 1984 og er således en av de sist produserte Lancia Beta.   Den begynte sitt liv i Tyskland og siden importert til Norge i 1988. Jeg er eier nr 3 i Norge og har eid bilen siden midten av 90 tallet.

Totalt antall produserte Lancia Beta Coupé Volumex var 1272 biler.

Denne 1984 Beta VX selges som et lite prosjekt.
Bilen er sveiset opp med originale deler for ca 20 år siden. Ble også lakkert i original farge. Har stått inne på tørt lager siden da.
Beta'n trenger litt montasje av dører samt lakkering av høyre dør. Har også en høyre dør lakkert men synes ikke den passet.
Fikk også satt inn komplett ny clutch men tror mekanikeren har bøyd stag i gearoverføring. Legger med nytt sett med stag.

Trenger EU før skilt hentes ut. Vært avregistrert siden 2004.

Spesifikasjoner

Omregistrering
Fritatt (avgifter)
Årsavgift
Les mer
Merke
Lancia
Modell
Andre
Modellår
1984
Karosseri
Coupe
Drivstoff
Bensin
Effekt
135 hk
Slagvolum
2 000 l
Kilometerstand
127 000 km
Girkasse
Manuell
Hjuldrift
Forhjulsdrift
Seter
4
Dører
2
Farge
Rød
Fargebeskrivelse
Rosso Racing
Interiørfarge
Sort skinn
Bilen står i
Norge
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
DF46909
Eiere
3
Salgsform
Bruktbil til salgs

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Ja. Trenger muligens lakk på høyre dør samt sjekk av gearoverføring

Er det gjort større reparasjoner?

Ja. Sveiset rust og lakkert.

Er eller har motoren vært trimmet?

Nei

Har bilen heftelser/gjeld?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

1388 Borgen
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

416322847

Sist oppdatert

9. september 2025, 21:31

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Lancia
Lancia Andre