Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Bella Falcon 26
Bella Falcon 26 Fantino
2008
26 fot
Innenbords
7
Pris
350 000 kr
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
En flott båt, som jeg har hatt mye glede av i 6 år, pent brukt til småturer og fisketurer rundt Sørøya og Hammerfest. (Flere bilder kommer.)
2008 mod sjøsatt første gang 2009. Gangtid ca 1100 timer.
God plass på dekk til å fiske, eller sette opp bord og nyte et måltid. Kalesje og puter følger med, de har blitt oppbevart inne og sjeldent brukt fordi jeg liker å ha himmelen over meg. Stor takluke.
Vask og kokemuligheter. Kjøleskap. Romslig toalettrom.
Da jeg kjøpte båten, hadde den også hjemmehavn i Hammerfest.
Stødig og rask i sjøen. Den tåler mye sjø! Mye mer enn skipperen...
Har hatt den oppe i 40 knop, men marsjer vanligvis rundt 20 knop. Det vil si at den går like raskt som hurtigbåtene i området :) (Tidligere eier marsjet godt i 30 knop, men det blir for fort for meg.)
Bruksmerker som seg hør og bør, men greit til å være en 2008-modell. Innvendig kopphylle er tatt ned, men følger med slik at den kan settes opp dersom ønskelig.
Båten kan sees i Hammerfest eller i Akkarfjord på Sørøya.
Selges fordi jeg ønsker en båt jeg kan bruke til mer aktiv fisking, og trengs stor dekksplass samt montert teinehaler for å håndtere kongekrabbeteiner.
For eventuell frakt av båten til andre deler av landet, kan fraktebåter som f.eks J. P. Strøm shipping kontaktes. De har skip som heiser slike båter fra sjø. Egil Ulvan Rederi frakter også fritidsbåter fra Finnmark til Lindesnes.
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Bella
- Modell
- Falcon 26
- Modellår
- 2008
- Type
- Cabincruiser
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 320.0 hk
- Motorfabrikant
- Mercruiser QSD 4,2
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 38 knop
- Vekt
- 2 750 kg
- Lengde i fot
- 26 fot
- Bredde
- 260 cm
- Sitteplasser
- 7
- Soveplasser
- 5
- Farge
- Hvit med blå stripe
- Båtens beliggenhet
- Norge
- Registreringsnummer
- FAR 121
Utstyr
Kalesje og puter har vært lagret inne, da båten har vært brukt mest til fisketurer.
Nytt drev Bravo III x (2023, da også bytte av belg)
Baugpropell
Zip Wake 450 S trimflaps (montert 2018)
Nye batterier 3x80Ah (2025)
Kartplotter med stor skjerm
Div elektronisk utstyr som ikke er mye brukt, har aldri brukt radar og det er tvilsomt om ekkoloddet virker som det skal.
Ny Pioneer DAB radio m bluetooth,
Div tauverk med fendere
Varmtvannstank
Automatisk brannslukker i motorrom
Wallas parafin varmer
VHF
Kjøleskap
Kokeplater
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.