Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Oppgradert Nidelv 28 selges.
Nidelv
1987
28 fot
Innenbords
11
Pris
225 000 kr
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Nidelv 28 fra 1987 selges eller byttes i Nimbus 320 eller Saga 315 med aksling. Den er oppgradert i de to årene med blant annet vesentlig opprydding i det elektriske anlegget. Det er etter denne oppgradering noe som har sluttet å virke, har bestilt reparatør, men de er ikke lett tilgjengelig for øyeblikket. Det er en vindusvisker, venstre. Dieselvarmeren starter, men varmer ikke og lys i cocpit er blitt borte.
Her er noe beskrevet fra Skjeberg Marinesenter, i tillegg til det som er beskrevet under utstyr.
Servicearbeid, oppretting motor og eksos skift. Skifte de to første delene på eksos slange ved svanehals etter motor. skifte grunnet elde -Rette opp motor, da motor er for lav i bakkant, girkasse slår i bunn på båt. Fant at hylserøret var montert for lavt. Motoren var riktig justert i forhold til flensen, men fordi hylserøret lå for lavt, kom et av rørene til motoren i kontakt med båten. Hylserøret måtte løsnes, slipes i glassfiber og støpes på nytt, samt få ny tetningsmasse på boltene og rundt cutless-lagerhuset. Det ble hevet ca. 1–2 cm, og nye hull ble boret for feste inne i båten. Her var det ikke mulig å bare justere motoren – enten måtte det gjøres ordentlig, eller ikke i det hele tatt! Etter flytting av hylserøret var de gamle motorfestene for lave og i tillegg slitte. Disse ble derfor erstattet med nye fra Sleipner.
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Nidelv
- Modellår
- 1987
- Type
- Cabincruiser
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 150.0 hk
- Motorfabrikant
- Volvo Penta tmd41
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 16 knop
- Vekt
- 3 500 kg
- Lengde i fot
- 28 fot
- Dybde
- 85 cm
- Bredde
- 305 cm
- Sitteplasser
- 11
- Soveplasser
- 5
- Båtens beliggenhet
- Norge
- Registreringsnummer
- FAJ221
Utstyr
100 w solcellepanel med laderegulator, regulator ny 2024
Varmt/kaldt vann på bad, pentry og dusj på badeplattform
Baugthruster 4hk montert 2003, Hekktruster montert 2024
Engbo ankervinsj med blytau og fjernkontroll, ny fjernkontroll 2021, fjernkontroll fungerer ikke 2025 El. toalett Ny (2021) el. pumpe for septiktømming
Nytt Isoterm 65 l. kjøleskap med frys 2024 Dobbelt gassbluss, nytt 2024 Lufttett gassbeholder med drenering Led lys i forkabin, bad og cockpit Røykvarsler montert i targa Co alarm i for- og akterkabin. Septiktank måler installert 2022, fungerer ikke Ny madrass akterkabin 2022 Nye overmadrasser forkabin 2021 Ny kalesje fra Hansen Protection 2021 Victron batteriovervåker installert 2021 3 x 112 ah forbruksbatterier (2024) 1 x 112 ah startbatteri (2024)
Her er det gjort omfattende arbeid. Hele batteribanken er fjernet fra benker og gulv og lagt foran motorrom. Her er også ladere samlet. Tre hovedbrytere er samlet ved styreposisjon, bryter til hekktruster ligger under gulv. •Dieselvarmer installert 2021 Uttak i forkabin, akterkabin og cockpit. •Lufteluke (Gebo porthole) i akterkabin montert 2021 •Ekstra bred seng (140 cm) i akterkabin, ombygget i 2022 •Fendere og div tau •Lystette gardiner i hele båten, nye i 2021 •Ny rorgjennomføring 2023 •Nytt cuttless (propellgjennomføring) lager 2023 •Sjekk av dyser, motor, ventiler og ny tetting på sjøvannspumpe utført av Søgne båt og motor 2023 •Ny speedwire 2023 •Pulverlakkering av rekkestøtter utført av Tønnesen rustfritt og lakkering av rekke i cockpit i 2022 •Godt vedlikeholdt treverk i hele båten, jevnlig behandlet med møbelpolish •Årlig service motor- bytte av diesel filtre, oljefilter, motorolje, sinkanoder motor/propell/flyndre/baugpropell •30 l varmtvannsbereder ny i 2014 •2 x 160 l diesel tanker •80 l septiktank •120 l vanntank • Puter i cockpit (Seasit) 2008, godt vedlikeholdt- renset og polert med spesialmiddel hver sesong i vårt eie. •Sjøvannsfilter med gjennomsiktig lokk 2021 •Baugstige •Dusj (varmt og kaldt vann) på badeplattform •USB uttak ved styreplass, forkabin og akterkabin •Garmin kartplotter 2023 •Trimflaps montert 2016 • Autopilot, Autohelm 6000, aldri brukt
Ny propell 2024
Septikk tømming til land 2024
Motor er hevet og det er montert nye motorfester.
Ny 80A dynamo
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.