Gå til annonsen

Du er her

MC/Motorsykler/Yamaha

Bildegalleri

(1/21)

Yamaha T-Max DX Strøken sykkel, ny service, nye dekk, LAV KM!

Kalender

2019

Fartsmåler

8 800 km

Vifterem

530 cc

Vifterem

46 hk

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på EY6172

Beskrivelse

Dette er kongen av scootere! Sport scooter, mega scooter, maxi-scooter eller hva du vil kalle det, ikke uten grunn at det selges store mengder av disse i Italia, Spania og Frankrike. Med denne kan du både manøvrere smidig i bytrafikken og cruise behagelig på langtur på motorveien.

Yamaha T-Max har vært en suksess siden den ble introdusert 2000 i Napoli, og da "oppfant" mega-scooter klassen. Den kombinerer motorsykkelens ytelse med bekvemmeligheten og fleksibiliteten til en scooter for pendling. Yamahas designteam for T-Max vant blan annet Red Dot-pris for produktdesign på 2012 T-Max, og disse designlinjene er videreført i dagens versjon: https://www.red-dot.org/project/tmax-30195

Den nye versjonen inkluderer D-Mode som lar føreren velge touring eller en mer sportslig motormodus. Sykkelen er en hybrid, som kombinerer motorsykkel- og scooter-egenskaper. For å håndtere kraften fra en større motor, har TMAX en svingarm som den som finnes på motorsykler, i stedet for å integrere svingarmen og motoren i en enkelt enhet, som på konvensjonelle scootere. Yamaha bolter motoren til rammen, men mye lenger frem, og oppnådde vektfordelingen til en typisk motorsykkel. Selv om det var et gjennomstegsdesign, ble TMAX bygget rundt en motorsykkel-type rørformet stålramme i stedet for en U-seksjon presset stålmonocoque ramme, som var tilfelle på de fleste scootere. Dette gjør at kjøreegenskapene er nærmere en motorsykkel enn det du får på en tradisjonell scooter.

T-Max toppmodeller koster fra 220k uten ekstrautstyr. Her har du muligheten til å få en strøken sykkel samt div ekstrautstyr til en god pris.


Høydepunkter og ekstrautstyr

  • Service tatt før 2025-sesongen
  • Nye dekk foran og bak for 2025-sesongen
  • Nytt batteri i 2023
  • Keyless start med FOB
  • Cruise-control
  • Parkeringsbrems
  • Motorisert vindskjerm
  • Varme i holker/håndtak
  • Varme i setet
  • Original Yamaha låsbar toppboks
  • Original Yamaha sadelveske/tunellbag
  • Hanskerom med 12V uttak.
  • Montert USB uttak på styret, med feste for ekstrautstyr
  • RAM Mounts X-Grip for mobil kan følge med om ønskelig
  • ODB diagnose adapter/kabel

Det følger også med div deler til neste service (se bilder).

Ta kontakt hvis du har spørsmål, og kom gjerne og se på den. Jeg er sikker på at alle som er på jakt etter en maxi-scooter vil stortrives på denne! Krever A2 eller A førerkort for å kjøre.

Spesifikasjoner

Omregistrering
631 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
98 369 kr
Årsavgift
Les mer
Tilstand
Brukt
Merke
Yamaha
Modell
T-Max DX Strøken sykkel, ny service, nye dekk, LAV KM!
Modellår
2019
Type
Scooter
Drivstoff
Bensin
Effekt
46 hk
Slagvolum
530 cc
Kilometerstand
8 800 km
Vekt
216 kg
Farge
Sort
Registreringsnummer
EY6172
Chassis nr. (VIN)
JYASJ145000018092

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Sted

1519 MossKart

Annonseinformasjon

FINN-kode

415032875

Sist endret

4. juli 2025, 10:52

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Yamaha
Scooter