Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Askeladden

Bildegalleri

(1/15)
Åsgårdstrand

Askeladden 16 fot med tilhenger

Askeladden

Modellår

1979

Lengde

16 fot

Type motor

Utenbords

Seter

6

Pris

26 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Båten er velholdt og i god stand på tross av at den er fra 1979. Dette er en dagsturbåt med god plass. Den er sertifisert til 6 personer, men det er plass til flere ved rolig fart. Vindskjermen og kalesja gjør at det blir lunt om det skulle skulle være vind eller regn. Sidevinduene i vindskjermen er byttet i 2008. Kalesja er todelt, en fremre og en bakre del. Den bakre delen tar jeg av når jeg er på tur, men har den på når båten ligger i båthavna. Kalesja er hel og tett. Den er fra 2007 og har blitt lagret innendørs om vinteren. Båten har kjøl langs hele skroget som gjør at den er stødig og sjøsikker også i hardt vær. Jeg har ikke smurt bunnstoff på båten i år siden jeg ikke har plan om å sjøsette den (båten skal sjøsettes innen rimelig tid etter at nytt bunnstoff er påført).

Motoren er en 40 hk Yamaha med 3 sylindere, lang stamme og er fra 1991. Motoren har en sprekk på stammen (se bilder). Jeg har ikke erfart at sprekken har noe å si for drift av motoren, men jeg ville ha vurdert å gjøre noe med det eller skaffet ny motor om jeg skulle ha beholdt båten. Jeg tror det er mulig å bytte midtre del av stammen hvor sprekken er.

Båttilhenger fra 2007 medfølger. Den har brems og er i god stand. Hengeren har god plass til båten og det er lett å sjøsette og ta båten opp med hengeren. Båten er såpass lett at det er en grei sak å sveive den opp på hengeren.

Spesifikasjoner

Merke
Askeladden
Modellår
1979
Type
Daycruiser
Drivstoff
Bensin
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
40.0 hk
Motorfabrikant
Yamaha
Type motor
Utenbords
Topphastighet
20 knop
Byggemateriale
Plast
Lengde i fot
16 fot
Sitteplasser
6
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
ZAP485

Utstyr

Båttilhenger: Tysse tilhenger med brems. Tilhengeren er fra 2007.


Utstyr til båt: kalesje (fremre og bakre del), fendere, dregg med tau, tortøyningstau, tau til båtplass, årer, båtshake, bensintank og presenning til vinteropplag.

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

3179 Åsgårdstrand
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

414559915

Sist oppdatert

19. april 2026, 19:26

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Askeladden
Daycruiser