Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Paragon
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Paragon

Bildegalleri

(1/48)
Inaktiv

Paragon 31 Fly

Paragon 31 Fly - D6 370 HK, Skipsreg., Humphree interceptor, svært oppgradert!

Modellår

2010

Lengde

31 fot

Type motor

Innenbords

Seter

8

Pris

1 490 000 kr

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Megleroppdrag på Paragon 31 Fly - En betydelig oppgradert og godt vedlikeholdt båt med helt rå sjøegenskaper og god byggekvalitet. Kun 690 driftstimer! Den er registrert i Skipsregisteret og kan belånes med pant i båten.


Dette er en båt som har det meste av utstyr, og følgende oppgraderinger er gjort i senere år:

  • Humphree stabiliseringssystem ble installert i 2020, pris kr. 144.000,-
  • Raymarine Quantum 2 radar installert i 2024
  • Cam 300 ryggekamera ble  installert 2024
  • Nytt søkelys/lyskaster ble  montert 2024
  • Ny VHF antenne ble montert 2024
  • Ny GPS kompass NMEA2000 installert i 2024
  • Ny varmtvannsbereder 2024
  • Ny ferskvannspumpe 2024
  • Ny LED topplanterne 2024
  • Ny 4G antenne, vindgiver og DAB antenne 2024   
  • 2 stk. Raymarine Axiom 16" installert i cockpit og på flybridge, 2020


i 2024 ble det foretatt omfattende service. I den sammenheng ble motoren tatt ut av båten for å kunne inspisere skikkelig. Følgende ble da utført hos La-Sa Marine as:

  • Rensing av kjølere
  • Overhaling av sjøvannspumpe
  • Demontert injektorer og send til kontroll. Kontroll ok.
  • Behandlet rust på motor og motorfester
  • Motorservice
  • Byttet ut gamle sjøvannslanger
  • Byttet primeraksel lager
  • Drevservice m/bytte av belg 
  • Byttet reimer
  • Byttet styresylindre og slanger
  • Byttet wire til rorindikator og gear

Båten er kjørt få timer etter siste service.

Nytt bunnstoff i 2025.


Sjøegenskaper: Paragon 31 har et meget skarpt V-bunnskrog på hele 24,5 grader. Til tross for dette er den ikke rank og har et lavt tyngdepunkt. Resultatet er sporty sjøegenskaper og en svært behagelig gange. Båten har praktisk talt ingen planingsterskel og fartsregisteret blir dermed svært fleksibelt.  Uteplassen: Båten er bygd rundt walkaround-konseptet, med et styrhus i midten og nedsenkede sidedekk. Disse er omgitt av en høy og solid rekke som ender i en kraftig pulpit i baugen. Totalt er båten utstyrt seks meget robuste kryssholt og i baugen er det en dyp og romslig dreggkasse under to luker. På ruffen foran styrhuset er det en liten sittebenk. Rundt skroget er det en kraftig fenderlist tilsvarende de man finner på MOB-båter og som gjør at man helt kan droppe fendere. Man beveger seg veldig enkelt langs sidedekkene akterover til akterdekket og badeplattformen. I akterrekka er det to grinder, en på hver side av sittebenken, som leder ut på plattformen. I plattformen er det en dyp, drenert kasse med plass til fendere, tauverk osv.

Flybridge: Også Paragon 31 har en liten flybridge, eller ”jagerbro”, i akterkant av styrhuset. I praksis en utvendig førerplass med tre sitteplasser – en førerplass og et dobbelt passasjersete. For å komme seg opp på en enkel måte, må man felle ut de to sittebenkene som fungerer som trappetrinn. På jagerbroen finner vi en tro kopi av førerplassen inne, med god plass til en 12’’ plotter. Her er også slavedisplayer til de viktigste motorinstrumentene. Rattet er justerbart og føreren har ingen problemer med å finne seg til rette her.

Førerpossisjonen: Man kommer inn i styrhuset via brede skyvedører. På styrbord side finner vi førerplassen, som i Paragon 31 er vesentlig raffinert i forhold til 25-foteren. Føreren sitter komfortabelt i en gassdempet stol som kan reguleres i lengderetningen. En oppvippbar lårpute gjør at man beveger seg rimelig uhindret ut og inn av styrhuset. Sittende i stolen har føreren god kontroll over alle funksjoner og man når greit frem til ratt og spak. Man kan også utmerket godt stå og kjøre.

Salongen: Salongen har en velkjent planløsning med mange likhetstrekk med Targa, Nord Star og Minor. Men den skiller seg også ut med en stor takluke og et takvindu som kan blendes helt med en rullegardin. Interiøret består av en L-sofa rundt en bordsøyle som går fra dørken til hyttetaket og som gjør det mulig å stuve unna bordet helt oppunder taket. Passasjerstolen kan svinges rundt og dermed bli en integrert del av L-sofaen. En del av den aktre, tverrgående benken kan løftes opp slik at man frilegger trappen ned til akterlugaren.

Hovedlugaren: Hovedlugaren forut er åpen mot salongen. En kort trapp fører ned hit, og det er noe stuveplass i trappetrinnet. Her er det en stor dobbelkøya med mye stuveplass i benkene. Videre er her skap oppunder dollbordet og en del åpne stuverom med slingrekant. Et speil er montert på skottet mot dreggkasse/forpigg. Lugaren er luftig og innbydende og tilbyr utmerket overnattingskomfort for to personer. I lugaren fins det både 220 volt og 12 volt uttak.

Akterlugaren: Her er det en dobbelkøye på babord side og en enkelkøye på styrbord side. Det stuveplass i trinnet ned til lugaren, under køyene og fremfor alt i en romslig skapmodul mellom køyene. Under babord køye er det montert en rekke med tre forbruksbatterier skrudd fast under et finerlokk.

Byssen: Ved nedgangen til lugaren forut er det en enkel byssebenk med et kjøleskap og en koketopp med tre bluss. Byssa fungerer fint for tillaging av enklere måltider. Inn under dollbordet er det et dypt og romslig skap og i benken er det en skufferekke med tre skuffer og ett gryteskap. Ved siden av kokeapparatet er det en stålvask felt ned i benken med tilhørende solid ettgrepsarmatur. 

Toalettrommet: Toalettrommet befinner seg også under dekk forut, vis-á-vis byssa. Det er henimot ståhøyde i rommet. Her har man utmerket sittekomfort på et manuelt Jabsco-toalett. Speilet på skottet mot lugaren er montert i grei høyde når man sitter.


Båtern ligger i Sandnes. Ta kontakt for visning!


Thrust Marine er behjelpelig med finansiering og forsikring.

Thrust Marine holder til i Bergen, men opererer i hele landet. Vårt mål er å gjøre kjøp og salg av båt trygt, enkelt og profesjonelt.  Med seriøse samarbeidspartnere og bred erfaring sørger vi for en trygg handel for både kjøper og selger. Vi har gode digitale systemer og avtale med landsomfattende fotograf. Dette gjør at vi kan tilby gunstige pakker for deg som skal selge båt. Pakkene er tilpasset ditt behov, enten du vil gjøre store deler av jobben selv, begrense din innsats, eller ønsker at vi skal ta oss av alt. Vi kan også tilby frakt av båt dersom du har behov for det.

Vurderer du å selge båt? Se våre gunstige pakkepriser her: www.thrustmarine.no/batmegling

Tlf 902 07 858 


Megleren har ikke ansvar for partenes riktige oppfyllelse av de forpliktelser de har etter denne kontrakt, herunder i forhold til opplysninger som er gitt om båten. Kjøper gjøres i denne forbindelse uttrykkelig oppmerksom på at megleren kun opptrer som mellommann og ikke er solidarisk ansvarlig med selger. Vi tar forbehold om trykkfeil og faktafeil i annonsen.

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Paragon
Modell
31 Fly
Modellår
2010
Type
Cabincruiser
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
370.0 hk
Motorfabrikant
Volvo Penta D6 370
Type motor
Innenbords
Topphastighet
34 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
5 500 kg
Lengde i fot
31 fot
Dybde
110 cm
Bredde
330 cm
Sitteplasser
8
Soveplasser
4
Farge
Hvit
Båtens beliggenhet
Norge

Utstyr

  • Humphree stabiliseringssystem ble installert i 2020, pris kr. 144.000,-
  • Raymarine Axiom 16" kartplotter med ekkolodd,  i cockpit (2020)
  • Raymarine Axiom 16" kartplotter med ekkolodd, på flybridge (2020)
  • Raymarine autopilot (2020)
  • Raymarine Quantum radar (2024)
  • Raymarine VHF
  • Cam 300 ryggekamera (2024
  • Inwerter 1500 W
  • Webasto dieselvarmer 5,5 KW
  • Fusion stereo med blåtann og DAB
  • Pioneer høyttalere med ekstra forsterker
  • Glomex TV-antenne
  • 3 stk. lyskastere på tak
  • 1 stk. lyskaster på targabøyle m/fjernkontroll
  • Ankervinsj akter
  • Baugthruster
  • Landstrøm med Victron batterilader og batteriovervåkning med app
  • Victron Isolation transforemr 3600 W. Beskytter båtens strømanlegg ved landstrøm
  • Lithium batterier til forbruk
  • Sensar Marine båt overvåkning (overvåkning av båt via mobiltelefon)
  • Rorvinkle indikator
  • LED belysning
  • Vendbar førerstol
  • Varmtvannstank
  • Dusj på badeplattform
  • Gass koketopp med 3 bluss
  • Kjøleskap
  • Elektrisk toalett med septiktank
  • Redningsflåte (sertifisert)
  • Teakbord på akterdekk
  • Foldebenk i teak på akterdekk
  • Benk på akterdekk med oppbevaring inni
  • Tauverk og fendere

Selges av et medlem av Norboat. Når du kjøper et produkt eller en tjeneste fra et Norboat-medlem, vet du at de er tilknyttet en handelsorganisasjon som arbeider for å skape best mulig rammeverk for båtbransjen og båtferdsel basert på trygt båteierskap.

Mer om fordelene ved å handle av et Norboat-medlem.

Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler

Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Sted

Grimstadvegen 93, 5252 Søreidgrend
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

414080521

Sist oppdatert

26. juli 2025, 08:37

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Paragon
Cabincruiser