Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Toyota/Auris
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Toyota Auris

Bildegalleri

(1/30)
SOLGT

Toyota Auris

Modellår

2008

Kilometerstand

157 000 km

Girkasse

Manuell

Drivstoff

Bensin

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på PR20727Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Toyota Auris selges grunnet ikke godkjent EU-kontroll(desember 2024). Jeg har i tillegg 2 biler pr dd og siden endret livssituasjon og bruksbehov, så blir Toyotaen lagt ut for salg. Utbedringskostnadene for EU-godkjenning ble mer enn tenkt grunnet større utbedringsbehov enn foresett,så derfor legges den ut for salg slik den fremstår.

Bilen har vært driftsikker, billig i drift, kostnadseffektiv, servicer utført opptil ca 140 000km(se egne bilder/dokumentasjon).

Er en bil med potensiale for den som kan fikse litt selv eller få hjelp til å utbedre det som er pekt på i EU kontrollen.

Det er nødvendig med skifte av bakaksel grunnet rust(alvorlig svekket/knekt?), bremser bak må skiftes siden rust på disse også og lyskoblinger på begge baklykter må fikses(kan være kun sikringer eller mer). Bakdekk på førersiden henger litt grunnet stått lengre tid.

Ellers er bilen i god stand, har ingen andre driftsmangler, har relativt lav kilometerstand med mange mil igjen på motoren. Prisoverslag fra Mekonomen på bakaksel var på ca 7000kr + bremser osv. Vindusviskere til frontrute følger med(fra Biltema).

Det er 3-4 riper i lakken på panser og tak(se bilder) som ikke det er rust på eller dyptgående. Det mangler også antenne på taket,men får inn radiokanaler.

Bilen bør/må hentes med henger.


Bilen selges som den fremstår og i den stand den er. Pris kan diskuteres.


Spesifikasjoner

Omregistrering
1 900 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
22 000 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Toyota
Modell
Auris
Modellår
2008
Karosseri
Kombi 5-dørs
Drivstoff
Bensin
Effekt
124 hk
Slagvolum
1,6 l
CO₂-utslipp
164 g/km
Kilometerstand
157 000 km
Girkasse
Manuell
Maksimal tilhengervekt
1 300 kg
Hjuldrift
Forhjulsdrift
Vekt
1 260 kg
Seter
5
Dører
5
Farge
Grå
Bilen står i
Norge
Neste frist for EU-kontroll
30.11.2024
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
PR20727
Chassis nr. (VIN)
SB1KV56E70E009103
1. gang registrert
06.11.2008
Eiere
2
Salgsform
Bruktbil til salgs

Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Ja. Ikke EU godkjent, bakaksel, oppheng demper og bremser må byttes grunnet rust

Er det gjort større reparasjoner?

Nei

Er eller har motoren vært trimmet?

Nei

Har bilen heftelser/gjeld?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

4620 Kristiansand S
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

413777070

Sist oppdatert

12. januar 2026, 20:35

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Toyota
Toyota Auris